Lena Diving Baltic – Hel, baza nurkowa

ZNAJDŹ ARTYKUŁ

SZUKAJ NA BLOGU.

Lena Diving Baltic – Hel

aktualizacja 11/07/2018

Lena Diving Baltic to baza nurkowa znajdująca się na Helu blisko portu rybackiego. Otwarta jest codziennie od lutego do listopada, natomiast w okresie grudzień – styczeń wypłynięcia odbywają się w weekendy lub w tygodniu po indywidualnym ustaleniu. Baza posiada łódź typu RIB, z silnikiem Yamaha 300 KM, która jest w stanie zabrać na pokład 12 w pełni wyposażonych nurków. Łódź pływa na wraki Zatoki Puckiej, Zatoki Gdańskiej i pozycje na Bałtyku. Podczas nurkowa na łodzi zawsze znajduje się zestaw tlenowy. Na bazie często organizowane są testy sprzętu różnych producentów. Baza prowadzi szkolenia nurkowe w federacjach: PADI I CMAS.

 

RIB pływający z nurkami na pozycje z bazy Lena Diving Baltic

 

Dane kontaktowe bazy nurkowej

Lena Diving Baltic
Ul. Kuracyjna 1 (port rybacki)
84-150 Hel
Telefon: 504062955

 

właściciel bazy nurkowej: Lena Krasuska

strona www: divingbaltic.pl

profil FB: Lena Diving

Godziny pracy bazy:

poniedziałek – czwartek 9:00 – 17:00
piątek 9:00 – 19:00
sobota 8:00 – 20:00
niedziela 8:00 – 17:00

 

Informacje o bazie nurkowej Lena Diving Baltic

Wyposażenie bazy:

– AED
– zestaw tlenowy 
– wypożyczalnia sprzętu nurkowego
– booster tlenowy
– sklep nurkowy
– serwis sprzętu nurkowego

 

Dostępne gazy:

 

 

Na wyposażeniu bazy znajduje się sprężarka bijąca powietrze do 300 bar. Dodatkowo nabijemy też nitrox i trimix.

 

Opłaty:

– nurek: 5 zł

– osoba nienurkująca 0 zł

– instruktor z kursantami (min. 3) – 0 zł (w tym opłata za bazę, wypłynięcie i bicie powietrza)

– wypłynięcie: od 70 zł/wrak do 120 zł/wrak

– cennik bazy nurkowej: szczegółowy cennik znajduje się na stronie www

 

Widok na bazę nurkową

 

Udogodnienia dla osób nurkujących

Biuro znajduje się w przyczepie kempingowej, przy której rozstawiony jest spory namiot. W namiocie można się przebrać jak również rozwiesić sprzęt po nurkowaniu. Obok znajduje się toaleta dostępna tylko dla korzystających z bazy. Po nurkowaniu można napić się ciepłej herbaty i „zapalić” shishe 😉 Na czas nurkowań samochód można zostawić w bezpośrednim sąsiedztwie bazy na darmowym parkingu. Sprzęt do portu zawożony jest na specjalnie przygotowanych do wózkach i następnie jest pakowany na łódź.

– zakwaterowanie 

– kuchnia 

– monitoring 

– toaleta 

– parking  

 

Szkolenia:

Baza nurkowa Lena Diving Baltic na Helu prowadzi szkolenia nurkowe na poziomach rekreacyjnych i TMX PADI oraz CMAS. Organizuje również Intra Nurkowe.

 

Wydarzenia:

Baza co roku bierze udział w listopadowej ogólnopolskiej imprezie – nurkowanie nocne. W lecie często organizowane są testy sprzętu nurkowego połączone z wieczornym grillem. Po wcześniejszym kontakcie baza może zorganizować dowolny event dla grupy nurków, wliczając w to wypłynięcia na dowolne wybrane wraki, również te rzadziej odwiedzane.

 

Co znajdziemy w wodzie:

Bałtyk jest bogaty we wraki. Ze względów historycznych znajduje się tu ogromna liczba zatopionych statków. Można tu nurkować na wielu poziomach zaawansowania. Od pozycji płytkich po ambitne przeznaczone tylko dla nurków trimixowych. Na Bałtyku można również rozpocząć swoja przygodę z nurkowaniem. Lista znanych pozycji wraków jest nieustannie aktualizowana i ciągle się powiększa.

Szczegółowa mapa dostępnych wraków na, które pływa łódź znajduje się na stronie: Mapa Wraków

Maksymalna dostępna głębokość: 70m

 

Trałowiec Munin

fot. Bartłomiej Pitala

 

Warunki w Bałtyku:

Bałtyk na pewno jest nieporównywalny do innych akwenów ze względu na swój zielonkawy kolor wody, słabe zasolenie nie przekraczające 7g/l oraz częste i nagłe zmiany widoczności. Warunki przede wszystkim zależą od prądów i temperatury wody. W okresie letnim, pomimo tego, że przy powierzchni woda może mieć około 20 stopni, w głębszych częściach ma zaledwie 2-4 stopni. Najczęściej w przedziale do 30 metrów temperatura waha się od 8 do 15 stopni. W okresie jesienno-zimowym w tym przedziale woda ma zaledwie 2 do 8 stopni.  Nurkując na Bałtyku trzeba również mieć świadomość niebezpieczeństw jakie mogą występować. Są to miedzy innymi sieci, prądy oraz zmienna pogoda i falowanie. Przed rozpoczęciem swojej przygody z wrakami Bałtyku zalecamy odbycie kursu wrakowego, który przygotuje nas do tego typu nurkowań.

 

Wypłynięcia z Lena Diving Baltic

 

Dojazd do bazy nurkowej Lena Diving Baltic

Jadąc główną ulicą adm. Włodzimierza Steyera dojeżdżamy do ulicy Kuracyjnej, następnie wjeżdżamy w drogę prowadzącą prosto do portu i na pierwszym skrzyżowaniu skręcamy w lewo po ok. 100-200 metrach po prawej stronie znajduje się baza Lena Diving Baltic. Baza została zaznaczona strzałką.

 

Dojazd do bazy Lena Diving Baltic

 

 

 

Dane dla systemów nawigacyjnych:

54° 35′ 58,52″ 18° 48′ 20,35”

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt