Stechlin Tauchbasis – jezioro Großer Stechlinsee

ZNAJDŹ ARTYKUŁ

SZUKAJ NA BLOGU.

Stechlin Tauchbasis – jezioro Großer Stechlinsee

Aktualizacja 30/05/2018

Jest to baza nurkowa położna nad jeziorem Großer Stechlinsee na północ od Berlina. Jezioro charakteryzuje się dużą przejrzystością i bogactwem flory i fauny. Właśnie z tego względu zbiornik zdecydowanie nadaje się do nurkowań nocnych. Od strony bazy głębokości są niewielkie i jest to przedział 3-5m.

Dane kontaktowe bazy nurkowej:

Fischerweg 2
16775 Stechlin OT Neuglobsow
info@tauchbasis-stechlinsee.de

Telefon: 033082 70453

strona www:  Stechlin Tauchbasis

profil FB: Stechlin Tauchbasis

Godziny pracy bazy: 9-18

 

Stechlin Tauchbasis – jezioro Großer Stechlinsee

 

jezioro Großer Stechlinsee

 

Informacje o bazie nurkowej Stechlin Tauchbasis (Stechlinsee)

Wyposażenie bazy:
– AED 
– zestaw tlenowy 
– wypożyczalnia sprzętu nurkowego 
– booster tlenowy
– sklep nurkowy 
– serwis sprzętu nurkowego 

 

Stechlin Tauchbasis

 

Dostępne gazy:

Baza nurkowa wypożycza zarówno pełne butle nurkowe, których ma sporą ilość jak i oferuje bicie powietrza do 200 bar.

Opłaty

– opłata bazowa: 5€
– każde nurkowanie 5€
– bicie gazów (do 200 bar)10l – 5€, 12l – 6€, 15l – 7,5€

 

sklep Stechlin Tauchbasis

 

Udogodnienia dla osób nurkujących:

Baza zlokalizowana jest w odległości około 50m od brzegu jeziora Großer Stechlinsee. Teren bazy jest duży i ogrodzony. Na terenie ośrodka wyznaczone jest miejsce parkingowe dla klientów. Przygotowane są stoły do ubierania sprzętu oraz wieszaki do jego suszenia. Właściciel bazy zadbał o miejsce do płukania sprzętu po nurkowaniu. W części sanitarnej znajduje się „sucha toaleta” oraz prysznice. W sezonie nurkowym na terenie bazy otwarta jest przyczepa gastronomiczna z jedzeniem i piwem. Baza posiada również część noclegową w postaci domków holenderskich. Można wynająć tu zarówno pokoje jak i cały domek. W recepcji znajduje się również sklep z akcesoriami nurkowymi.

– zakwaterowanie
– kuchnia
– monitoring

 

Szkolenia

Baza nurkowa Stechlin Tauchbasis jest centrum nurkowym SSI więc jest możliwość uczestnictwa w kursach wszystkich poziomów rekreacyjnych. Możliwość prowadzenia kursów w innym języku niż niemiecki należy uzgodnić z właścicielem.

 

Co znajdziemy w wodzie

Jezioro Großer Stechlinsee od strony bazy oferuje bardzo bogaty litoral. Ogromna ilość naprawdę dużych szczupaków robi wrażenie. Tym bardziej, że w naszych wodach już się takich nie spotyka. Pod wodą nie ma żadnych atrakcji typu platformy, łódki itp. Jezioro wchodzi w skład obszaru „Natura 2000” i zatapianie czegokolwiek jest zabronione. Głębokość w promieniu 20 minut płynięcia to zaledwie 4-5m. Jezioro oferuje jednak głębokość nawet zbliżoną do 70m. Jej osiągnięcia jednak z brzegu od strony bazy jest raczej niemożliwe bez skutera. Dlatego więc nurkowania odbywają się w przedziale 2-4m w strefie bogatego litoralu.

Maksymalna głębokość jeziora 70m (realnie od strony bazy 15-18m – po 30 minutach płynięcia)

 

Warunki w wodzie

Dno do głębokości 8m jest bardzo bogato porośnięte roślinnością, praktycznie nie ma wolnych przestrzeni. Głębiej znajduje się miękki muł. Osady jednak nie podnoszą się zbyt łatwo. Widoczność w wodzie jest zmienna w różnych okresach roku. Najgorsza widoczność jest późną wiosną i latem kiedy obserwujemy najbardziej wzmożoną aktywność kwitnienia podwodnej roślinności.

 

Dojazd do bazy nurkowej Stechlin Tauchbasis

Aktywna mapka dojazdu znajduje się poniżej. Samochodem poruszamy się po lokalnych drogach, najpierw z kostki a następnie już utwardzonej. Samochód parkujemy na terenie bazy na wyznaczonym parkingu. Parking jest zadrzewiony – baza znajduje się w lesie. Przy drodze dojazdowej znajdują się również kierunkowskazy „Taucherbasis” i na nie należy się kierować.

 

kierunkowskazy do Stechlin Tauchbasis

 

 

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt