VIP Diver Klub Nurkowy – jezioro Ińsko

ZNAJDŹ ARTYKUŁ

SZUKAJ NA BLOGU.

VIP Diver Klub Nurkowy – jezioro Ińsko

Aktualizacja danych: 7/05/2018

VIP Diver Klub Nurkowy to baza nurkowa zlokalizowana nad malowniczo położonym jeziorem Ińsko w województwie zachodniopomorskim. Baza mieści się w dużym budynku w zabudowie bliźniaczej, przy samej linii brzegowej jeziora. Jest to baza całoroczna co jest bardzo rzadko spotykane w tym regionie. Bazę prowadzą ratownicy WOPR, odbywają się więc tutaj nie tylko szkolenia nurkowe.

 

Dane kontaktowe bazy nurkowej

VIP Diver Klub Nurkowy

Młynarska 12

73-140 Ińsko

Telefon: +48 603 660 895

 

opiekun bazy nurkowej: Maciej Ruciński

właściciel bazy nurkowej: Marlena Zasadzka, Krzysztof Zasadzki

strona www: nie posiada

profil FB: Vip Diver Klub Nurkowy

 

Godziny pracy bazy: 24/7

 

Budynek bazy nurkowej Vip Diver Ińsko

Widok z bazy Vip Diver na jezioro Ińsko

boss of Vip Diver baza nurkowa

fot. profil Facebook Vip Diver

 

Informacje o bazie nurkowej Vip Diver

Wyposażenie bazy:

– AED 

– zestaw tlenowy

– wypożyczalnia sprzętu nurkowego

– booster tlenowy 

– sklep nurkowy

– serwis sprzętu nurkowego

 

Sklep nurkowy w bazie Vip Diver

 

Dostępne gazy:

 

 

Baza wyposażona jest w szybką sprężarkę, pracującą do ciśnienia 300 bar. Wspomaga ją kilka banków z powietrzem również 300 barowych. Dzięki temu jest w stanie obsłużyć szybko dużą liczbę osób nurkujących. Dodatkowo mamy możliwość nabijania wszystkich nitroxów czy tlenu.

 

Opłaty:

– nurek: 15 zł

– osoba nienurkująca 0 zł

– instruktor z kursantami (min. 3) – 0 zł

– cennik bazy nurkowej:

 

Cennik bazy nurkowej Vip Diver

 

Udogodnienia dla osób nurkujących

Miejsce przygotowywania sprzętu jest całkowicie zadaszone i ogrodzone. Na terenie całej bazy zainstalowany jest monitoring. Podczas nurkowań w okresie jesiennym i zimowym jest możliwość przebierania się w części garażowej budynku gdzie uruchamiana jest specjalna nagrzewnica – to tutaj możemy suszyć sprzęt. W „części mokrej” znajduję się duża toaleta damska i męska. Baza nurkowa Vip Diver Ińsko posiada rozbudowane zaplecze socjalne w części suchej. Mamy więc do dyspozycji w pełni wyposażoną kuchnię, toalety, prysznic oraz możliwość noclegu. W jednym z pomieszczeń jest możliwość prowadzenia wykładów dla niewielkiej grupy kursantów. W przypadku awarii sprzętu jest możliwość jego serwisu praktycznie na bieżąco. Znajduje się tu również niewielki sklep nurkowy z podstawowym wyposażeniem. W okresie letnim jest możliwość skorzystania z grilla. Baza dysponuje niewielką łodzią, która może dostarczyć nurków w wybrane miejsce na jeziorze.

– zakwaterowanie

– kuchnia

– monitoring

 

Zadaszone miejsce w bazie nurkowej

 

Szkolenia:

Baza nurkowa VIP Diver w Ińsku prowadzi szkolenia nurkowe na wszystkich poziomach rekreacyjnych PADI oraz IDF. Jest również możliwość szkolenia dzieci. Dodatkowo ratownicy WOPR mogą prowadzić zajęcia z nauki pływania lub innych bardziej złożonych zagadnień ratownictwa wodnego.

 

Wydarzenia:

Baza nurkowa organizuje cykliczne wydarzenia takie jak sprzątanie jeziora, ubieranie choinki czy okolicznościowe imprezy. Z mniej spotykanych atrakcji w sezonie zimowym odbywają się otwarte ćwiczenia z ratownictwa lodowego  oraz nurkowania podlodowe. Dla bardziej odpornych na zimno – morsowania. W sezonie wakacyjnym – w piątki lub soboty możemy wziąć udział w kameralnej imprezie towarzyskiej otwartej dla wszystkich chętnych do przyniesienia ze sobą przekąsek. O takich sprawach jak nurkowania nocne nie musimy nawet pisać – dzięki temu, że baza jest otwarta cały czas każdy nurek może zostać i nurkować nocą.

 


 

Co znajdziemy w wodzie:

Przy brzegu na powierzchni znajduje się specjalna platforma pozwalająca przygotować nam część sprzętu. Platforma jest przeznaczona tylko do dyspozycji nurków. W jeziorze znajduje się bardzo rozbudowany system atrakcji. Znajdziemy więc tutaj platformy szkoleniowe na 3, 6, 9 i 27 m. Zatopione łódki, rowery, samochody itp. Wszystkie atrakcje są oporęczowane i oznaczone tabliczkami z podaną głębokością. Dodatkowo nad platformami oraz najgłębszym miejscem 40m znajdują się boje. System atrakcji jest współdzielony z drugą bazą nurkową znajdującą się obok – Pro Divers.

Maksymalna dostępna głębokość: 40m

Mapka atrakcji dostępnych w bezpośrednim sąsiedztwie bazy:

Atrakcje podwodne bazy nurkowej Vip Diver

 

Warunki w wodzie w okolicy Vip Diver Ińsko:

Warunki  są zmienne w zależności od pór roku, opadów czy zakwitu glonów. Generalnie panuje kilkumetrowa widoczność co czyni ten zbiornik jednym z najlepszych miejsc nurkowych w regionie. Prądy praktycznie nie występują. Dno w zależności do miejsca jest lekko muliste lub jest to piasek. Ze względu na intensywną gospodarkę rybacka w dzień mamy małe szanse na spotkanie większych okazów świata fauny, wyjątkiem jest okoń. W nocy możemy spotkać miętusy, których jest całkiem sporo, węgorze czy szczupaki. Szczerze polecamy nocne nurkowanie.

 

 

Platforma szkoleniowa Vip Diver

wrak Korab jezioro Ińsko

fot. Korab 12m

Nurkowania podlodowe na bazie Vip Diver

fot. profil Facebook Vip Diver

 

Kod QR bazy Vip Diver Ińsko dla nurków SSI

QR Code dla nurków SSI Vip Diver

 

Dojazd do bazy nurkowej Vip Diver Klub Nurkowy

Aktywną mapkę z dojazdem znajdziesz poniżej. Samochód pozostawiamy na parkingu należącym do bazy nurkowej. Baza dysponuje wózkami do przewożenia sprzętu nurkowego, nie trzeba więc niczego nosić. Parking jest monitorowany.

Kierujemy się na ulicę Młynarską w Ińsku.

 

Dojazd do parkingu VIP Diver

 

Parking dla klientów bazy VIP Diver

 

Mapa dojazdu do bazy nurkowej Vip Diver Ińsko:

 

Dane dla systemów nawigacyjnych:

53°26’16.3″N 15°32’58.2″E

 

wieczny

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt