Aplikacja DAN- ubezpieczenie nurkowe w telefonie

ZNAJDŹ ARTYKUŁ

SZUKAJ NA BLOGU.

Aplikacja DAN

Coraz grubszy plik certyfikatów powoduje, że nie zawsze zabierasz je ze sobą. To samo dotyczy potwierdzenia ubezpieczenia nurkowego DAN, które zwykle znajduje się między nimi. Brak tych dokumentów może spowodować, że baza nurkowa odmówi możliwości nurkowania. Pomocne w takim wypadku mogą się okazać wirtualne certyfikaty. Podążając za tym nowoczesnym trendem, możemy również ułatwić sobie życie. Wprowadzona w tym roku aplikacja DAN odpowiada na oczekiwania użytkowników w tym zakresie.

 

 

To jednak nie wszystkie nowości jakie wprowadza elektroniczna wersja ubezpieczenia nurkowe DAN. Więcej przeczytasz w dalszej części artykułu.

 

Pobieranie i instalowanie: aplikacja DAN

Aplikacja jest dostępna zarówno na urządzenia z systemem Android  jak i iOS. Na tą chwilę pobrało ją zaledwie kilka tysięcy osób. Mam nadzieję, że będzie jednak silny trend wzrostowy. Funkcjonalność aplikacji może kiedyś uratować życie tobie lub twojemu partnerowi.

 

 

Po instalacji zaloguj się swoim DAN ID i podaj hasło z jakiego korzystasz na swoim koncie DAN. Po poprawnym logowaniu nastąpi weryfikacja twoich danych. Aby przejść dalej potwierdź widniejące informacje przyciskiem CONFIRM

 

 

Funkcje: aplikacja DAN

Masz już teraz dostęp do pełnej funkcjonalności aplikacji DAN. Poniżej omówię wszystkie funkcję z jakich możesz skorzystać.

 

 

 

Z poziomu telefonu masz oczywiście dostęp do swojej karty ubezpieczenia nurkowe DAN. Wystarczy, że klikniesz na certyfikat w górnej części ekranu. Znajdziesz tu wszystkie informacje o ochronie ubezpieczeniowej:

  • imię i nazwisko
  • DAN ID
  • plan ubezpieczenia
  • data rozpoczęcia i zakończenia ochrony
  • skrócony wyciąg z polisy (elementy objęte ochroną)

 

 

 

 

Klikając przycisk: „Turn Card” pod obrazem karty ubezpieczenia możesz obrócić swój certyfikat aby zobaczyć dane wydrukowane na certyfikacie. Jest to dokładna kopia plastikowego potwierdzenia ubezpieczenia jakie otrzymałeś pocztą. Jak widzisz jest to bardzo wygodne i pozwala zapomnieć o noszeniu ze sobą kolejnej rzeczy.

 

Wiedza Alert Diver

Poniżej certyfikatu ubezpieczenia nurkowego DAN znajdziesz szybki dostęp do najnowszych artykułów publikowanych przez ekspertów z Divers Alert Network. Warto w wolnej chwili poszerzać wiedzę z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa w nurkowaniu.

 

Przycisk SOS

Na dole ekranu znajdziesz duży, okrągły, czerwony przycisk SOS. Jest to jedna z najważniejszych funkcji aplikacji mobilnej DAN.

 

 

Po jego wciśnięciu pojawią się trzy opcje:

  • telefon na infolinię emergency DAN
  • wysłanie swojej geo-lokalizacji do DAN
  • schemat postępowania w razie wypadku

 

 

Nie musisz się zastanawiać pod jaki numer zadzwonić, czy szukać go w swojej książce adresowej, w razie wypadku nurkowego. Jednym przyciskiem połączysz się z infolinią emergency DAN, jak również wyślesz swoją lokalizację. Ta druga funkcja jest szczególnie przydatna, gdy trudno nam wytłumaczyć swoje położenie lub nie potrafimy tego zrobić. To bardzo pomocne narzędzie, które znacznie przyspiesza akcję ratowniczą. Na pewno zgodzisz się, że to jest pewna rewolucja w zawiadamianiu służb ratunkowych.

Schemat postępowania w sytuacji kryzysowej pomoże ci wdrożyć działanie w prawidłowej kolejności. Na pewno miałeś już z nim do czynienia podczas swoich szkoleń czy to pierwszej pomocy Basic Life Support czy DAN Oxygen Provider – Ratownik tlenowy DAN. Jest to bardzo pomocna informacja w sytuacji dużego stresu jakim jest wypadek nurkowy.

 

 

Kontakt z pracownikami DAN

Z poziomu aplikacji DAN możesz również skontaktować się ze specjalistami DAN w formie e-mail. Zamiast zwyczajowo wysyłać wiadomość ze swojej skrzynki pocztowej, możesz skorzystać z wbudowanej funkcjonalności. Wystarczy podać temat i wpisać treść. Na pewno trafi do odpowiedniego działu.

Każdy aktywny członek DAN może w ten sposób zrealizować konsultacje medyczną, nie będącą pilną sprawą wypadku czy zdarzenia nurkowego.

 

Nowoczesne rozwiązanie – aplikacja DAN

Mam nadzieję, że przekonałem cię do pobrania tego jakże użytecznego i wygodnego narzędzia. Więcej informacji na temat najpopularniejszego ubezpieczenia nurkowego wśród nurków znajdziesz w artykule: Ubezpieczenie nurkowe DAN

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt