Jak kupić ubezpieczenie nurkowe DAN

ZNAJDŹ ARTYKUŁ

SZUKAJ NA BLOGU.

Jak kupić ubezpieczenie nurkowe DAN

Divers Alert Network to największa i najbardziej znana organizacja pomagająca nurkom. Obok prowadzenia szerokich badań  czy szkoleń daje możliwość wszystkim członkom skorzystania z oferty ubezpieczeniowej. Ubezpieczenie nurkowe DAN to najbardziej rozpoznawalna polisa tego typu na świecie.

Więcej na temat samej organizacji możesz przeczytać na stronie: Kilka słów o Divers Alert Network

Aby wykupić ubezpieczenie nurkowe DAN wystarczy wykonać kilka prostych kroków. Jeśli po raz pierwszy wykupujesz ubezpieczenie poniższy poradnik pokieruje cię krok po kroku.

Kliknij poniższy link (LOGO DAN), który prowadzi na stronę Divers Alert Network.

Zarówno zakup  jak i płatność za ubezpieczenie jest realizowana bezpośrednio w DAN, oczywiście szyfrowanym połączeniem. Możesz być więc pewny o pełnym bezpieczeństwie twoich danych.

Zawieranie ubezpieczenia nurkowego DAN

Po przekierowaniu znajdziesz się na stronie Divers Alert Network. Wybierz pole zaznaczone na poniższym obrazku Join/Renew (dołącz/odnów)

 

 

Strona DAN - Divers Alert Network

 

 

W kolejnym oknie musisz odpowiedzieć na pytanie czy jesteś już członkiem DAN, czy rejestrowałeś swoje konto.

 • jeśli nie jesteś członkiem DAN i pierwszy raz rejestrujesz swoje konto, zaznacz opcje „Nie”. Aby przejść do kolejnego okna kliknij pomarańczowy kwadrat po prawej stronie z napisem Następne.
 • jeśli jesteś członkiem DAN w następnym oknie podasz swój numer i hasło i od razu przeskoczysz do wyboru polisy. Możesz więc pominąć kilka następnych kroków.

 

 

Ubezpieczenie nurkowe - jak dokonać zakupu

 

 

Zakładanie konta w systemie DAN

Kolejny ekran to wybór typu aktywności nurkowej jaki wykonujesz. Spośród opcji wybierz „Nurek sportowy”. Ten wybór dotyczy wszystkich nurków rekreacyjnych, technicznych itp. którzy nie są zawodowo związani z nurkowaniem. Jeśli jesteś instruktorem nurkowania, masz stopień Dive Master lub wykonujesz inne prace zaznacz pole „Nurek Zawodowy”

 

 

Wybór rodzaju nurkowania dla ubezpieczenia DAN

 

 

Po zaznaczeniu odpowiedniej opcji pojawią się dodatkowe pola, które należy uzupełnić.

 • sekcja „Konto”:
  • hasło – powinno zawierać od 8 do 20 znaków
  • wpisz ponownie hasło – wpisz ponownie ustanowione linijkę wyżej hasło
  • twój adres e-mail – sprawdź poprawność adresu, to tutaj trafi korespondencja z tymczasowym dowodem ubezpieczenia
  • wpisz ponownie adres e-mail
  • język – możesz wybrać opcję języka w jakim będzie dostępny twój panel klienta DAN oraz korespondencja automatyczna. Jest dostępny język polski

 

 

Dane osobowe w polisie nurkowej DAN

 

 

 • sekcja „Dane osobowe”  – wypełnij pozostałe pola obowiązkowe, zaznaczone gwiazdką (imię, nazwisko, płeć, data urodzenia, miejsca urodzenia, narodowość). Pozostałe pola nie są obowiązkowe i nie musisz ich wypełniać.

 

 

Dane osobowe w polisie nurkowej DAN

 

 

 • sekcja „Miejsce pobytu” – wypełnij pola obowiązkowe zaznaczone gwiazdką. Pamiętaj aby nr domu wpisać w rubryce do tego przeznaczonej. Nie wypisuj numeru domu w polu nazwy ulicy. W przypadku braku numeru domu zaznacz odpowiednie pole.
 • sekcja „adres pocztowy/dostawy”
  • jeśli twój adres podany powyżej jest taki sam jak adres na jaki ma być wysłana karta ubezpieczenia zaznacz pole ”Tak samo jak miejsce pobytu”
  • jeśli karta ubezpieczenia ma być wysłana na inny adres niż twoje miejsce pobytu zaznacz pole „Inne” i wypełnij adres dostawy dla karty ubezpieczeniowej

Aby przejść do kolejnego okna kliknij pomarańczowy kwadrat po prawej stronie z napisem „Następne”.

 

 

Dane osobowe w polisie nurkowej DAN

 

Podsumowanie

Kolejny ekran to podsumowanie wszystkich wprowadzonych wcześniej danych. Sprawdź czy podane informacje są prawidłowe i nie zawierają żadnych błędów.

– W przypadku gdy chcesz poprawić część informacji w formularzu wystarczy kliknąć pomarańczowy kwadrat po prawej stronie z napisem „Powrót” i ponownie uzupełnić błędne lub brakujące pola.

– Jeśli wszystkie dane są poprawne na samym dole strony zaznacz pole akceptacji regulaminu: „Tak”. Aby przejść do kolejnego okna kliknij pomarańczowy kwadrat po prawej stronie z napisem „Potwierdź”.

 

Ubezpieczenie nurkowe DAN- zakup

 

 

Dane ubezpieczonego

Ubezpieczenie nurkowe DAN wymaga podania tzw. informacji wrażliwych, osobowych. Kolejna strona informuje o tym, że dalsze czynności są realizowane szyfrowanym połączeniem.  Twoje wrażliwe dane są więc bezpieczne. Aby przejść do kolejnego okna kliknij pomarańczowy kwadrat po prawej stronie z napisem „Dalej”.

 

Ubezpieczenie nurkowe DAN- zakup

 

 

W prezentowanym poniżej oknie wybierz plan ubezpieczenia nurkowego jaki cię interesuje. Polecanym ubezpieczeniem nurkowym DAN dla „nurka sportowego” jest polisa DAN Sport Silver. Ubezpieczenie DAN Sport to pakiet ubezpieczeń przeznaczony dla nurków na każdym poziomie zaawansowania z wyłączeniem profesjonalistów nurkowych (osób, dla których nurkowanie jest pracą).

Więcej na temat konkretnych planów ubezpieczeniowych DAN, warunków polisy itp. znajdziesz na stronach:

 

 • sekcja „Okres ubezpieczeniowy”– kolejnym polem do wyboru jest Data rozpoczęcia ubezpieczenia. Okres ochrony rozpocznie się od wskazanego dnia. Możesz wykupić ubezpieczenie, które zacznie obowiązywać przez rok, ale zacznie się dopiero np. za miesiąc. Dzięki temu możesz wcześniej zadbać o ubezpieczenia na wyjazd nurkowy. Jeśli nie wprowadzasz zmian ubezpieczenie działa od dnia następnego, tj. od jutra.
 • sekcja  „Opcje” w tym polu możesz wybrać dodatkowo płatne opcje ubezpieczeniowe, takie jak:
  • dodatkowe ubezpieczenie na wypadek śmierci (2 warianty)
  • dodatkowe ubezpieczenie podróżne nie związane z nurkowaniem. Jest to opcja darmowa do 90 dni w roku (domyślnie zaznaczona)
  • dodatkowe ubezpieczenie podróżne całoroczne
  • dodatkowe ubezpieczenie podróżne członków rodziny (4 warianty)

 

Ubezpieczenie nurkowe DAN- zakup

 

 • sekcja „Adres pocztowy” – ostatnia szansa na zmianę adresu pod jaki zostanie wysłana plastikowa karta ubezpieczeniowa. Karta jest wysyłana zwykłym listem. Zwykle dostarczenie karty trwa 2-3 tygodnie. Za dodatkową opłatą karta może trafić do ciebie znacznie szybciej – kurierem. Wystarczy zaznaczyć odpowiednie pole. Wiąże się to również z dodatkową, dość wysoką opłatą.
 • sekcja „Dodatkowe opcje” – jeśli korzystałeś z linku jaki podaliśmy na początku strony to znajdzie się tu numer partnera DAN jakim jesteśmy: 595149. Jeśli pole jest puste, możesz podać właśnie ten numer. Dzięki temu otrzymamy kilka punktów w systemie partnerskim DAN – pomoże nam to otrzymać sprzęt treningowy i ratujący życie. Więcej o programie możesz przeczytać tutaj: Zakup defibrylatora AED

Dziękujemy za wpisanie naszego numeru partnera: 595149

Aby przejść do kolejnego okna kliknij pomarańczowy kwadrat po prawej stronie z napisem „Dalej”.

 

Zakup ubezpieczenia nurkowego DAN

 

Podsumowanie

Kolejne okno to podsumowanie informacji zawartych na poprzedniej stronie. Sprawdź czy podane informacje są prawidłowe i nie zawierają żadnych błędów.

 • w przypadku gdy chcesz poprawić część informacji w formularzu wystarczy kliknąć pomarańczowy kwadrat po prawej stronie z napisem „Z powrotem” i ponownie uzupełnić błędne lub brakujące pola
 • jeśli wszystkie dane są poprawne kliknij pomarańczowy kwadrat po prawej stronie z napisem „Dalej”

 

Zakup ubezpieczenia nurkowego DAN

 

Wybór formy płatności za ubezpieczenie nurkowe DAN

Na kolejnym oknie zobaczysz wybraną opcję ubezpieczenia, kwotę płatności, swoje imię i nazwisko.

Podczas realizacji płatności możesz przekazać dodatkową wpłatę na fundusz charytatywny DAN. Więcej o tym funduszu przeczytasz na stronie DAN: The Claudius Obermaier Fund. Dodatkowa wpłata jest oczywiście dobrowolna.

W dolnej części okna wybierz metodę płatności:

 • Credit Card
 • Bank Transfer Malta

Ze względu na wysokie opłaty za międzynarodowe przelewy polecam wybór „Credit Card” Możesz zapłacić nie tylko tytułową kartą kredytową, ale również płatniczą. Opłata za ubezpieczenie jest pobierana w walucie €.

 

Zakup ubezpieczenia nurkowego DAN

 

Po wybraniu opcji Credit Card rozwija się okno z informacją na temat bezpieczeństwa transakcji. Płatność realizowana przez witrynę DAN jest w 100% bezpieczna. Co roku zakupu ubezpieczenia dokonuje setki tysięcy nurków.

Ponownie zaznacz pole akceptacji regulaminu.

Aby przejść do kolejnego okna kliknij pomarańczowy kwadrat po prawej stronie z napisem „Dalej”.

 

Zakup ubezpieczenia nurkowego DAN

 

Płatność za ubezpieczenie nurkowe DAN

W kolejnym oknie podaj dane swojej karty kredytowej/płatniczej

 • imię i nazwisko widniejące na karcie
 • numer karty
 • datę ważności karty
 • kod CVC – 3 cyfry, które znajdują się na odwrocie twojej karty przy polu podpis
 • adres e-mail (na ten adres zostanie wysłane potwierdzenie realizacji płatności)

Po wpisaniu danych kliknij „PAY NOW”

W zależności od twojego banku może być konieczne potwierdzenie płatności hasłem jednorazowym, kodem sms, aplikacją mobilną, itp. Dokładnie tak samo, jak w przypadku zwyczajnych zakupów on-line.

 

Płatność za ubezpieczenie DAN

 

Finalizacja zakupu polisy

Po uregulowaniu opłaty za ubezpieczenie nurkowe DAN otrzymasz e-mail z potwierdzeniem zawarcia umowy. Znajdziesz tutaj rachunek, warunki ubezpieczenia oraz swoją tymczasową kartę ubezpieczenia. Wydrukuj ją i zabieraj na nurkowania wraz z pozostałymi certyfikatami nurkowymi. Plastikowa karta ubezpieczenia zostanie wysłana do ciebie w ciągu kilku dni bezpośrednio z siedziby DAN we Włoszech.

Dostęp do swojej karty ubezpieczenia masz również z poziomu aplikacji DAN od razu po zawarciu umowy ubezpieczenia. Więcej na temat aplikacji DAN znajdziesz w artykule: Aplikacja DAN

 

Wiadomość e-mail potwierdzająca zawarcie polisy ubezpieczenia nurkowego DAN

 

Gratuluję wyboru! Właśnie stałeś się posiadaczem, moim zdaniem, najbardziej kompleksowego oraz najbardziej rozpoznawalnego ubezpieczenia nurkowego na świecie.  Oto potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia nurkowego DAN. Do czasu otrzymania plastikowej karty możesz swobodnie posługiwać się tym dokumentem.

 

Potwierdzenie zawarcia polisy ubezpieczenia nurkowego DAN

 

Szkolenia dla nurków DAN

Divers Alert Network to jednak nie tylko ubezpieczenia. Właściwie samo ubezpieczenie nurkowe to bardzo niewielki wycinek działalności tej organizacji.

W ramach rozwijania swojej wiedzy nurkowej i podnoszenia bezpieczeństwa na nurkowaniu poznaj programy szkoleniowe oferowane przez DAN. Każdy odpowiedzialny za siebie i swoich partnerów nurek znajdzie dla siebie specjalistyczne szkolenie. Więcej na temat szkoleń DAN znajdziesz pod linkiem: Szkolenia i kursy Divers Alert Network

 

 

Kursy pierwszej pomocy tlenowej DAN

 

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt