XR Extended Range – Foundations

XR Extended Range – Foundations

Organizator: Tomek

  • konfiguracja techniczna DIR/Hogarthian
  • prawidłowy trym i wyważenie
  • back kick, frog kick i inne
  • procedury bezpieczeństwa w twinsecie
  • usuwanie awarii
  • przygotowanie do nurkowań dekompresyjnych

Extended Range Foundations – kurs podstaw nurkowania technicznego

Kurs i warsztaty nurkowe Extended Range Foundations to podstawowy poziom szkolenia nurka technicznego. Zacznij pływać w konfiguracji dwubutlowej. Poznaj jej działania i wykorzystaj do zwiększenia bezpieczeństwa swoich nurkowań. Konfiguracja techniczna DIR/Hogarthian przestanie być już dla ciebie wiedzą tajemną.

Różnorodne techniki pływania, jakie przez lata wypracowało środowisko nurkowe, dopasowane do różnych warunków zastanych pod wodą, są jednym z podstawowych elementów jakie będziemy ćwiczyć.

Odpowiedni trym i wyważenie pozwoli ci osiągnąć znaczny spadek zużycia czynnika oddechowego oraz poczuć się pewniej pod wodą.
Szkolenie ma formę warsztatów dopasowaną do twoich umiejętności i pogłębiającą wiedzę jaką posiadasz.

 

 

Do kogo jest skierowane szkolenie Extended Range Foundations

Kurs Extended Range Foundations jest skierowany do wszystkich nurków, którzy planują rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniami technicznymi z formalną dekompresją na wszystkich poziomach zaawansowania, np. podczas szkolenia Extended Range (Advanced Nitrox).

Dzięki dobrze zbudowanemu warsztatowi nurkowemu podczas szkolenia Foundations weźmiesz udział w bardziej zaawansowanych kursach i wykorzystasz do maksimum ich czas, bez mozolnej pracy nad podstawami.

Warsztaty XR  pozwolą ci zrozumieć funkcjonowanie i metody posługiwania się zestawem dwubutlowym. Zwiększysz możliwości jakie daje opanowanie sprzętu oraz poznanie odpowiednich procedur.

Dlaczego warto wziąć udział w tym kursie

Dzięki udziałowi w programie XR Foundations podniesiesz znacząco swoje umiejętności nurkowania z wykorzystaniem pełnego zestawu nurkowego (twinset) w ustandaryzowanej konfiguracji DIR/Hogarthian. Dlatego staniesz się równorzędnym partnerem dla pozostałych nurków technicznych. Odpowiednie poznanie procedur związanych z rozwiązywaniem awarii pod wodą pozwoli zrealizować ci bardziej ambitne nurkowania głębokie w bezpieczny i komfortowy sposób.

Jeśli to tej pory nie wiedziałeś jak zawisnąć w toni lub pływanie do tyłu nie było twoją najmocniejszą stroną, to po zakończeniu kursu Extended Range Foundations zróżnicowane techniki pływania będą tak samo naturalne jak kraul.

Wymagania wstępne

Udział w szkoleniu XR Foundations jest zależny od spełnienia kilku wymagań wstępnych. Jednym z nich jest posiadania konfiguracji technicznej zgodnej z DIR/Hogarthian. Jeśli takiej nie posiadasz, wystarczy, że dasz nam wcześniej znać a razem zaplanujemy odpowiednie modyfikacje i dopasowanie sprzętu. Podczas szkolenia wszystko poukładamy abyś czuł się w takim zestawie komfortowo.

Jednocześnie twoje doświadczenie nurkowe powinno obejmować minimum poziom Advanced Open Water Diver oraz pewną liczbę zalogowanych nurkowań. Zdobycie wcześniej pewnej praktyki i opływania pozwoli ci wykorzystać czas trwania kursu do maksimum.

 

 

Co na kursie fundamentów nurkowania tech

Kurs obejmuje część teoretyczną i 4 nurkowania w wodach otwartych (2 pełne dni szkoleniowe).

Zajęcia w wodzie poprzedzone są krótkim wykładem poświęconym nowej konfiguracji. Co najważniejsze poznasz zasady jej budowy i używania. Wraz z instruktorem prawidłowo dobierzesz balast i uzyskasz odpowiedni trym.

Kompleksowa procedura sprawdzenia sprzętu przed wejściem do wody stanie się dla ciebie naturalna i pozwoli zdiagnozować problem sprzętowy jeszcze zanim zanurzysz się pod taflą wody.

Kurs ma formę warsztatów więc skupiamy się przede wszystkim na umiejętnościach praktycznych. Większość czasu będziesz spędzać w wodzie pracując nad poprawnym trymem dodatkowo szlifując techniki pływania. Będziesz ćwiczył takie style jak m.in. frog kick, back kick czy helikopter.

Dużo czasu poświęcimy możliwości pełnego wykorzystaniu zestawu dwubutlowego w sytuacji wystąpienia awarii. Odpowiednie dopasowanie i ustawienie swojego sprzętu pozwoli ci w kontrolowanych warunkach wykonywać ćwiczenia V-drill i S-drill.

Instruktor podejdzie do twoich umiejętności indywidualnie i skupi się na rozwijaniu już posiadanej wiedzy w sposób zadaniowy. Każdy kurs XR Foundations jest więc inny, bo dopasowany w 100% do kandydata na nurka technicznego.

 

 

Extended Range Foundations

Ukończenie warsztatów XR Foundations zapewni ci otwartą drogę do wszystkich poziomów szkoleń technicznych. Podczas szkolenia zdobędziesz solidny fundament. Ponadto praca z instruktorem sprawi, że twoja pewność siebie, precyzja działań i przede wszystkim bezpieczeństwo w trakcie nurkowań znacząco wzrośnie.

Wytyczne oraz zakres ćwiczeń jakie otrzymasz do wykonania już po zakończeniu szkolenia będzie podstawą twoich treningów w przyszłości.

Zaproszenie na szkolenie Extended Range Foundations

Podsumowując, nurkowania głębokie/techniczne jest ciemną stroną mocy w nurkowaniu. Jeśli właśnie to ciebie interesuje, to rozpoczęcie swojej przygody z solidnymi podstawami jest najlepszym wyborem jaki możesz zrobić. Już dziś zapisz się na warsztaty nurkowania technicznego Extended Range Foundations. Przekonaj się, że w DIR nie ma nic magicznego.

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt