XR Extended Range – Advanced Nitrox 45m

Budowa i konfiguracja stage

XR Extended Range – Advanced Nitrox 45m

Organizator: Tomek

  • głębokość do 45m
  • do 25 minut akcelerowanej dekompresji
  • gaz dekompresyjny do 100% O2
  • praca z butlą stage
  • procedury i awarie
  • certyfikat SSI lub IANTD

Extended Range – Advanced Nitrox 45m– nurkowanie dekompresyjne

W życiu każdego nurka przychodzi taki moment, w którym musi podjąć decyzję na temat swoje dalszej podwodnej kariery. Może pozostać na poziomie nurkowań rekreacyjnych, rozpocząć ścieżkę zawodową lub przejść na ciemną stronę mocy i odkryć świat ekstremalnie głębokich nurkowań dekompresyjnych.  Kurs Extended Range – Advanced Nitrox to pierwszy krok jaki musisz wykonać aby poczuć się jak prawdziwy nurek techniczny.

 

XR Advanced Nitrox - nurkowanie dekompresyjne

 

Do kogo jest skierowane szkolenie Extended Range / Advanced Nitrox

Kurs jest przeznaczony dla nurków, którzy myślą o nurkowaniu głębokim, poza zakresy rekreacyjne i dłuższym pobycie pod wodą na tych głębokościach. Jest to pierwszy krok do rozpoczęcia przygody z szeroko pojętym nurkowaniem technicznym i wykorzystania zaawansowanych mieszanin gazowych.

Jeśli osiągnąłeś granicę nurkowania rekreacyjnego i planujesz rozpocząć przygodę z wykorzystaniem akcelerowanej dekompresji oraz zaawansowanych mieszanin gazowych, co pozwoli  znacznie przedłużyć twój pobyt na większych głębokościach, to kurs Extended Range – Advanced Nitrox jest właśnie dla ciebie.

 

Kurs Advanced Nitrox Extended Range

 

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu Extended Range / Advanced Nitrox

Dzięki udziałowi w programie  XR – Advanced Nitrox w sposób bezpieczny zaplanujesz i zrealizujesz ambitne nurkowania głębokie. Wkraczasz na ścieżkę dostępną tylko dla najlepiej wyszkolonej części nurkowego świata. Dzięki temu otworzą się możliwości nurkowania w miejscach niedostępnych dla nurków rekreacyjnych. Czy to ze względu na głębokość, czy na limit czasu pobytu na dnie.

Kurs Extended Range – Advanced Nitrox jest jednocześnie furtką do najpoważniejszych nurkowań z wykorzystaniem mieszanin helowych na dużych głębokościach, nurkowania jaskiniowego czy penetracji wraków. Aby myśleć o tych ekstremalnych miejscach, które oglądają nieliczni musisz wykonać pierwszy krok.

Doświadczenie nurkowie są zgodni, że kurs Extended Range – Advanced Nitrox jest drugim najważniejszym szkoleniem w karierze każdego nurka, zaraz po kursie podstawowym. Ze szkolenia wyniesiesz umiejętności praktyczne i wiedzę, które będą rzutowały na twój dalszy rozwój na ścieżce technicznej.

 

Praca z butla boczną z gazem dekompresyjnym Nx50

 

Wymagania wstępne na poziom Advanced Nitrox

Aby przystąpić do kursu Extended Range – Advanced Nitrox konieczne jest posiadanie certyfikatu Nitrox Diver (Enriched Air Nitrox) i Deep Diver (nurkowanie głębokie) lub równorzędnych. Musisz się komfortowo poruszać w przedziale głębokości 30-40m oraz mieć doświadczenie w konfiguracji dwubutlowej. Wymagane jest również swobodne poruszanie się różnymi technikami pływania: żabka czy pływanie do tyłu. Szkolenie uczy nowych elementów wykorzystania konfiguracji dwubutlowej. Podstawy możesz zdobyć np. na kursie Foundations (fundamenty nurkowania technicznego), który odpowiednio ukierunkuje cię do dalszego rozwoju, pozwoli lepiej zrozumieć konfigurację i w konsekwencji przyczyni się do lepszego wykorzystania czasu podczas kursu.

Ze względu na złożoność i specyfikę kurs Extended Range – Advanced Nitrox powinien być realizowany na sprzęcie własnym, czyli takim, w jakim czujesz się najlepiej i go dobrze znasz.

 

Kurs nurkowania dekompresyjnego XR

 

Co na kursie Advanced Nitrox

Szkolenie obejmuje 4 pełne dni nad wodą podczas których poznasz szereg zagadnień teoretycznych jak i praktycznych. W trakcie kursu Extended Range – Advanced Nitrox nauczysz się prawidłowego planowania głębokich nurkowań dekompresyjnych. Zarówno z pomocą dedykowanych programów jak i liczenia metodami mnemotechnicznymi (bez użycia komputera). Część teoretyczna obejmuje również historię programów i algorytmów dekompresji. Wiedza ta pozwoli ci wybrać optymalne strategie dekompresyjne w twoich nurkowaniach.

Poznasz zjawiska fizyczne zachodzące w swoim organizmie podczas nurkowań głębokich z wykorzystaniem dwóch mieszanin oddechowych oraz akcelerowanej dekompresji.

Dopracujemy wspólnie twoją konfigurację, aby spełniała wymogi bezpiecznego nurkowania na poziomie Extended Range wraz z butla boczną (stage) i przeniesiemy się z ćwiczeniami do wody.

Większość szkolenia praktycznego to praca na niewielkiej głębokości. Będziemy ćwiczyć procedury, takie jak s-drill, v-drill oraz odpowiednie opanowanie sprzętu oraz butli bocznej (stage). Niewielka głębokość to najtrudniejsze warunki do wykonywania ćwiczeń. Pozwoli to efektywnie działać w późniejszym etapie na większych głębokościach. Wynurzenia z zadaną prędkością czy zatrzymanie się w punkt to już kolejne etapy ćwiczeń nurkowań głębokich.

Po opanowaniu wszystkich umiejętności wykonamy nurkowanie dekompresyjne do głębokości 45m – zależnie od miejsca szkolenia.

 

Dekompresja przy linie opustowej - nurkowanie dekompresyjne

 

Extended Range

Ukończenie szkolenia pozwoli ci wykonać bezpieczne nurkowania na głębokości do 45 metrów z maksymalnym czasem dekompresji wynoszącym 25 minut. Mieszaniny wykorzystywane do nurkowania to powietrze/nitrox,  dekompresja/stage do max 100% O2.

Ukończony kurs XR – Advanced Nitrox daje możliwość rozszerzenia swoich umiejętności do poziomu Limited Trimix. Dodatkowe 2 dni szkolenia pozwolą ci wykorzystać w nurkowaniu mieszaniy helowe. Więcej na temat kursu XR Limited Trimix znajdziesz w linku: Extended Range Limited Trimix.

Pod tym linkiem znajdziesz również materiały promocyjne programu XR

Zaproszenie na szkolenie Extended Range

Skoro znalazłeś się na tej stronie, to znaczy, że myślisz już o poważnych nurkowaniach dekompresyjnych. Nie czekaj więc dalej i skontaktuj się z nami. Razem zaplanujemy twoją dalsza karierę po ciemnej stronie mocy nurkowań technicznych.

 

Advanced Nitroks - Extended Range

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt