XR Extended Range – Limited Trimix – Adv. Rec. TMX 45m TMX

Extended Range Limited Trimix

XR Extended Range – Limited Trimix – Adv. Rec. TMX 45m TMX

Organizator: Tomek

  • zaawansowany kurs techniczny
  • wykorzystanie mieszanin helowych - trimix
  • tlen i inne gorące Nx
  • akcelerowana dekompresja do 25 minut
  • praca z butlą stage
  • procedury i awarie na dużych głębokościach
  • głębokość do 45m
  • certyfikat SSI lub IANTD

Extended Range XR Limited Trimix / Adv. Rec. 45 TMX

Nurkowania z wykorzystaniem mieszanin zawierających hel należą do najbardziej ambitnych i trudnych nurkowań jakie możesz zrealizować. Kurs Extended Range XR Limited Trimix jest pierwszym krokiem do tego świata, jaki powinieneś uczynić.

Do kogo skierowane jest szkolenie Extended Range XR Limited Trimix / Adv. Rec. Tmx

Jeśli twoim celem jest eksploracja najgłębszych zakamarków mórz i oceanów, podziwianie ekstremalnie głęboko zatopionych wraków czy ambitne nurkowania jaskiniowe, to wykorzystanie trimixów jest koniecznością. Szkolenie jest przeznaczone dla wszystkich nurków, którzy chcą stawiać swoje kroki w nurkowaniu technicznym z prawdziwego zdarzenia. Jednocześnie dbają o swoje bezpieczeństwo unikając głębokich nurkowań z wykorzystaniem powietrza jako gazu dennego.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu z nurkowań trimixowych

Nurkowania z wykorzystaniem mieszanin helowych pozwalają w znacznym stopniu zmniejszyć efekty narkozy gazów obojętnych, takich jak azot. Ma to bcf twoje bezpieczeństwo pod wodą. Dzięki wykorzystaniu optymalnego gazu możesz funkcjonować na 100% swoich możliwości nie obawiając się negatywnych skutków związanych z dużą głębokością. Obok składu mieszaniny oddechowej kluczowa jest jej gęstość.

Dzięki szkoleniu XR Limited Trimix przygotujesz się również do najpoważniejszych nurkowań na kolejnych poziomach. Dopracujesz szczegóły konfiguracji i procedury oraz działania w zespole podczas wymagających eksploracji.

Duży nacisk kładziemy na partnerstwo, twój zespół będzie więc po kursie zgrany jak nigdy dotąd.

 

kurs Extended Range Limited Trimix

 

Wymagania wstępne

Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu na poziomie Limited Trimix, powinieneś posiadać odpowiednio bogate doświadczenie w zakresie nurkowań na głębokościach w przedziale 30-40 metrów. Pod tym pojęciem rozumiem komfortowe poruszanie się, rozwiązywanie problemów, podejmowanie decyzji również w trudnych warunkach środowiska. Do takich można zaliczyć: ograniczoną widoczność i niską temperaturę wody.

Podczas kursu będziesz korzystał z pełnej konfiguracji technicznej. Jej znajomość i sprawne wykorzystanie stanowi bazę, nad która będziemy wspólnie pracować dodając kolejne nowe elementy. Kurs Limited Trimix nie skupia się na podstawach związanych z pływalnością czy poznawaniem konfiguracji technicznej. Te umiejętności możesz zdobyć podczas szkolenia Extended Range Foundations (fundamenty nurkowania technicznego).

Szkolenie może być również uzupełnieniem i rozwinięciem twojej wiedzy ze szkolenia XR Extended Range –  Advanced nitrox – nurkowanie dekompresyjne lub XR Extended Range – Nitrox. W takim wypadku realizowany jest program uzupełniający.

Więcej na temat programów szkoleniowych SSI przeczytasz na stronie: SSI Extended Range

 

Szkolenie SSI Limited Trimix

 

Co na kursie Extended Range XR Limited Trimix / Adv. Rec. Tmx

Jest to jeden z najbardziej wymagających kursów zarówno fizycznie jak i psychicznie, które otwierają ścieżkę do poważnych nurkowań z wykorzystaniem TMX. Wiele czasu poświecimy na omówienie i dopracowanie twojej konfiguracji, procedur bezpieczeństwa jak również pracy w zespole nad i pod wodą. Zgłębisz zagadnienia związane z fizyką gazów, fizjologią, i funkcjonowaniem podczas nurkowania głębokiego. Poznasz różne metody planowania dekompresji, zarówno z wykorzystaniem nowoczesnych planerów, komputerów nurkowych czy metod mnemotechnicznych, takich jak np. Ratio Deco. Zagadnienie Gradient Faktor nie będzie dalej dla ciebie mieć tajemnic. Dysponując taką wiedzą sam będziesz mógł wybrać optymalną metodę planowania dekompresji.

Ćwiczenia w wodzie pozwolą dopracować procedury poznane na wcześniejszych kursach. Twój zespół nurkowy będzie stanowił jedność zanim przejdziemy do głębszych nurkowań. Wielopoziomowe wynurzenia, rozwiązywanie awarii i problemów, zmiana gazów w locie i stacjonarnie to tylko niewielka cześć zagadnień jakie będziemy poruszać ćwicząc pod wodą.

Ostatecznie wykonasz głębokie dekompresyjne nurkowanie z wykorzystaniem TMX jako gazu dennego. Zaplanujesz je wraz z zespołem na wybranym akwenie.

 

Planowanie nurkowań głębokich z dekompresją

 

Extended Range XR Limited Trimix / Adv. rec. Tmx

Szkolenie XR Extended Range na poziomie Limited Trimix pozwoli ci bezpiecznie zrealizować nurkowanie do głębokości 45 metrów. Planowany czas dekompresji nie przekroczy łącznie 25 minut. Dzięki odpowiedniej wiedzy będziesz mógł zrealizować plan zakładający wykorzystanie gazu dennego o zawartości 21% tlenu oraz ilości helu odpowiadającej END na poziomie 30m. Do dekompresji wykorzystasz między innymi Nx50 lub 100% O2.

Zaproszenie na szkolenie Extended Range XR Limited Trimix / Adv. Rec. Tmx

Jeśli marzysz o naprawdę głębokich nurkowaniach. Chcesz zwiedzać rejony niedostępne dla zwykłych nurków. Jesteś ambitny i nie boisz się wyzwań to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Gwarantuję, że kurs będzie wymagający i pozostanie na długo w twojej pamięci.

Nie czekaj więc i skontaktuj się z nami!

 

 

Extended Range kurs TMX

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt