XR Extended Range Sidemount – Technical Sidemount

XR Extended Range Sidemount – Technical Sidemount

Organizator: Tomek

  • sidemount w nurkowaniach technicznych
  • 3 lub 4 butle boczne
  • techniki pływania
  • procedury podstawowe i awaryjne
  • ratownictwo w systemie sm
  • certyfikat SSI lub IANTD

Technical Sidemount – XR Extended Range Sidemount / Tek OW Sidemount

Szkolenie XR Extended Range Sidemount (Technical Sidemount) jest wstępem do nurkowania technicznego z wykorzystaniem systemu sidemount. Możliwość wykorzystania kolejnych butli wymaga dobrego opanowania i odpowiedniej techniki. Dzięki temu znacznie rozszerzysz możliwości penetracji podwodnego świata. 

Do kogo skierowane jest szkolenie XR Sidemount / Tek OW Sidemount

Zajęcia są skierowane do osób, które dobrze radzą sobie w standardowej konfiguracji bocznej. Jeśli chciałbyś wykorzystać pełnie możliwości systemu i w przyszłości rozpocząć głębokie i długie nurkowania dekompresyjne, to poznanie zasad wykorzystania dodatkowych butli bocznych jest niezbędne. 

 

Technical Sidemount - Extended Range Sidemount

 

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu 

Jeśli już wykorzystujesz sidemount w swoich nurkowaniach to szkolenie Technical Sidemount pozwoli ci ugruntować wiedzę, przećwiczyć procedury i nabrać pewności siebie w wykorzystaniu wielu butli podczas nurkowania. Ukończenie szkolenia pozwala znacznie lepiej wykorzystać czas na zaawansowanych szkoleniach dekompresyjnych – np. Extended Range (Advanced Nx). Możesz skupić się wtedy na ćwiczeniu nowych umiejętności, nie tracąc czasu na ponowne układanie i dopasowywanie sprzętu. 

Największą zaletą udziału w szkolenie Technical Sidemount jest swoboda jaką osiągniesz nurkowaniu w konfiguracji bocznej z wykorzystaniem wielu butli. Pod pojęciem swobody mam na myśli nie tylko odpowiedni trym ale również szybkie i skuteczne rozwiązywanie sytuacji awaryjnych.

 

Zmiana gazu podczas wynurzenia - Tec Sidemount

 

Wymagania wstępne kursu Extended Range Sidemount

Szkolenie Tec Sidemount jest kursem dla doświadczonych nurków, którzy swobodnie używają 2 butli bocznych. Oczywiście będziemy również pracować nad poprawnością takiej konfiguracji, jednak jest to tylko wstęp do bardziej zaawansowanych i trudniejszych technicznie nurkowań. Pływanie do tyłu czy bardzo dobra pływalność to umiejętności, które na pewno już masz opanowane. Nie muszę więc wspominać, że są konieczne.

Jeśli nie jesteś pewny czy twoje przygotowanie jest wystarczające do rozpoczęcia przygody z technicznym sidemount, to zapraszam na spotkanie i wspólne nurkowanie. Razem zaplanujemy dalszą drogę rozwoju i zweryfikujemy umiejętności. 

 

Poruszanie się i klarowanie butli w toni

 

Co na kursie Technical Sidemount Diving / Tek OW Sidemount

Zaczniemy od przejrzenia twojej konfiguracji, jej optymalnego dopasowania i prezentacji umiejętności jakie posiadasz z zakresu szkolenia podstawowego Sidemount Diving

Dalej program szkolenia jest dopasowany do umiejętności i możliwości uczestników jakie prezentują nad i pod wodą. W zależności od stopnia swobody wykorzystania podstawowej konfiguracji 2 butlowej będziemy rozszerzać ją o kolejne stage (3 lub 4).

Będziesz doskonalił umiejętność deponowania i ponownego zakładania butli dodatkowych. Zrealizujesz wszystkie procedury konieczne do bezpiecznej zmiany gazów. Kolejnym etapem będzie rozwiązywanie najróżniejszych sytuacji awaryjnych jakie mogą cię spotkać pod wodą.

Szkolenie Technical Sidemount to spora dawka wiedzy, umiejętności praktycznych i naprawdę dużo wysiłku włożonego w ćwiczenia. Konieczne jest więc twoje pełne zaangażowanie. Opanowanie wszystkich technik i procedur w idealnie neutralnej pływalności na pewno wyróżni cię na tle innych i będzie powodem do dumy.

 

Kurs Technical Sidemount - Tec Sidemount

 

Czas trwania kursu

Jest to 2 dniowe, bardzo intensywne szkolenie. Nie mniej niż 5 nurkowań wraz z sesjami dopasowania sprzętu, omawiania procedur i wymaganych umiejętności. Zarezerwuj więc czas wolny od wczesnych godzin porannych w dni szkoleniowe.

Kurs Technical Sidemount – Extended Range Sidemount / Tek OW Sidemount

Szkolenie XR Sidemount nie zwiększa twoich uprawnień w zakresie głębokości czy możliwości nurkowania z planowaną dekompresją. W dalszym ciągu możesz wykonywać nurkowania w posiadanych przez siebie dotychczas limitach. Zajęcia, w których weźmiesz udział skupią się głównie na odpowiednim przygotowaniu do nurkowania w konfiguracji z 3 lub 4 butlami bocznymi i procedurach wykorzystania dodatkowych stage.

Zaproszenie na szkolenie z nurkowania Sidemount

Serdecznie zapraszamy na zaawansowane szkolenie z nurkowania w konfiguracji bocznej! Już za chwilę zaczniesz swobodnie nurkować z wieloma butlami i zrealizujesz swoje ambitne podwodne plany.

 

Klarowanie butli stage - technical sidemount

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt