Serwis Suex – skutery podwodne – DPV Suex serwis

Serwis Suex skutery podwodne – DPV Suex

Włoska firma Suex to producent doskonałych skuterów podwodnych. Swoją ofertę kieruje zarówno do rekreacyjnych jak i technicznych nurków. Własne, nowoczesne laboratorium podwodne pozwala wdrażać nowoczesne i dopasowane do potrzeb użytkowników rozwiązania. Dzięki temu, producent oferuje niezawodne i wydajne jednostki przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników. 

Całość produkcji jest realizowana we Włoszech. Pozwala to zachować najwyższą jakość oraz łatwy kontakt z producentem. Realizacja gwarancji czy usług pogwarancyjnych nie stanowi więc żadnego problemu. 

 

Produkcja skuterów Suex

 

Autoryzowany dystrybutor skuterów Suex

Centrum Nurkowe Black Angel Divers jest autoryzowanym dealerem skuterów Suex – The Submarine Exploration Company. Prowadzimy sprzedaż wszystkich modeli, akcesoriów i komponentów do skuterów. Chętnie doradzimy wybór optymalnego skutera do twoich potrzeb i preferencji. 

W naszej „stajni” znajdziesz również najbardziej zaawansowane modele, takie jak XJ czy XK. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i wizyty w naszym salonie.

 

Skutery Suex

 

Serwis skuterów Suex

Skuter podwodny, podobnie jak pozostały ekwipunek nurkowy, wymaga okresowego serwisu. W skład podstawowego pakietu serwisowego wchodzi:

 • czyszczenie i mycie skutera,
 • wymiana uszczelnień dziobu i pozostałych elementów ruchomych,
 • wymiana oleju i uszczelniacza wału śruby,
 • testy szczelności poszczególnych komponentów,
 • ocena stanu baterii (burn test),
 • pozostałe okresowe czynności serwisowe wskazane przez producenta.

Pracujemy tylko na oryginalnych komponentach dostarczanych przez markę Suex. Wszystkie zużyte, podlegające wymianie części są zwracane klientowi wraz z protokołem serwisowym. Dzięki temu masz pewność, że serwis został przeprowadzony profesjonalnie, wraz ze wszystkimi niezbędnymi procedurami. Każdy serwis jest również zgłaszany do producenta i rejestrowany w bazie danych Suex.

 

Serwis skuterów Suex

 

Co ile konieczny jest serwis skutera Suex

Producent zaleca serwis skutera Suex co roku lub co 100 godzin pracy. Zależnie od tego, które nastąpi najpierw. Brak regularnego serwisu, wymiany uszczelnień itd. może doprowadzić do zalania i uszkodzenia komponentów jednostki.

W przypadku wystąpienia określonych warunków zalecamy niezwłoczne wykonanie serwisu:

 • praca w trudnym środowisku wodnym,
 • zapiaszczenie, zamulenie,
 • wkręcenie ciał obcych w śrubę i wał,
 • jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne,
 • zalanie.

 

Wyeksploatowane uszczelnienia skutera Suex - serwis skuterów Suex

 

Cena serwisu Suex

Cena serwisu skuterów marki Suex składa się z dwóch części: kosztu materiałów (tzw. service kit) oraz kosztu robocizny (usługi serwisowej).

Ceny kształtują się jak poniżej:

 • Serwis na poziomie S2 (coroczny/100h) – 900 zł

Dodatkowo jest możliwość realizacji serwisu w trybie ekspres. Koszt usługi wynosi dodatkowo +30%. 

W przypadku wystąpienia poważniejszych uszkodzeń, konieczności odesłania skutera do producenta, itp. wycena naprawy jest ustalana indywidualnie.

 

Oryginalne części serwisowe Suex

 

Szkolenia nurkowe z wykorzystaniem DPV

Jeśli nigdy nie nurkowałeś z wykorzystaniem skutera lub interesuje cię ten temat to koniecznie wpadnij do nas na kawę. Chętnie podzielimy się wiedzą i doświadczeniem z tego zakresu.

Serdecznie zapraszamy również na szkolenie nurkowe z wykorzystaniem skuterów: DPV Diving

 

Szkolenie nurkowe z wykorzystaniem skuterów podwodnych

 

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt