Advanced Wreck – zaawansowane nurkowanie wrakowe

Advanced Wreck – zaawansowane nurkowanie wrakowe

Organizator: Tomek

  • planowanie i realizacji nurkowań wrakowych
  • ograniczona penetracji wraków
  • funkcjonowanie w środowisku overhead
  • rozwiązywanie sytuacji awaryjnych

Advanced Wreck – zaawansowane nurkowanie wrakowe

Wraki statków i okrętów spoczywające na dnie zbiorników wodnych to niewątpliwie jedne z najciekawszych obiektów jakie spotkasz podczas swoich nurkowań. Każde obcowanie z tymi niemymi świadkami historii dostarcza niewątpliwie niezapominanych przeżyć. To co jest ukryte wewnątrz wraku rozbudzi twoją wyobraźnie. Niedostępna tajemnica kusi i odkrywa żyłkę prawdziwego ekspoloratora. Zostań nurkiem poziomu Advanced Wreck i odkrywaj to co niedostępne dla zwykłych nurków. 

Jeśli masz ochotę zanurzyć się w sposób bezpieczny we wnętrzu stalowych czy drewnianych kolosów konieczne jest specjalistyczne szkolenie i spora dawka praktyki.

Do kogo jest skierowane szkolenie Advanced Wreck

Zaawansowane szkolenie wrakowe jest skierowane dla osób, które zdobyły już pewne doświadczenie w nurkowanu wrakowym. Jeśli chcesz w bezpieczny i planowany sposób zagłębić się do wnętrza jednostek spoczywających na dnie, koniecznie weź udział w zajęciach.  To kolejna ścieżka rozwoju, która pozwoli ci zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do eksplorowania wraków. Jeśli więc masz duszę odkrywcy lub poszukiwacza skarbów to szkolenie Advanced Wreck jest właśnie dla ciebie.

 

Advanced wreck - kurs zaawansowanego nurkowania wrakowego

fot. Bartłomiej Pitala

 

Dlaczego warto wziąć udział w kursie Advanced Wreck

Ukończenie szkolenia umożliwi ci swobodne poruszanie się w ograniczonej widoczności po własnym oporęczowaniu. To umiejętności, które może wykorzystać również poza wnętrzem wraków. Niezbędna praktyka sprawi, że będziesz mógł eksplorować zatopione jednostki w ramach ograniczonego nurkowania pod stropem. Jest to również pierwszy i konieczny krok do długich i skomplikowanych eksploracji wewnątrz wraków.

Wymagania wstępne

Jeśli chciałbyś przystąpić do zaawansowanego szkolenia wrakowego musisz udokumentować swoje doświadczenie na poziomie nurka wrakowego (Wreck Diving). Jest to program rozwoju już posiadanych umiejętności z nurkowania na zatopionych jednostkach. W związku z poruszaniem się wewnątrz wraku twoja pływalność powinna być bardzo dobra. Jeśli nie opanowałeś jeszcze różnych technik pływania (żabka, żabka wsteczna, helikopter, modyfikowany kraul) to również zapraszam wcześniej na warsztaty z tego zakresu.

Kurs możesz zrealizować w konfiguracji rekreacyjnej z niewielkimi modyfikacjami.

 

Kurs Advanced Wreck

fot. Bartłomiej Pitala

 

Co na kursie zaawansowanego nurkowania wrakowego

Zaczniemy od osiągnięcia bardzo dobrej pływalności i wykorzystania oraz szlifowania technik pływania niezbędnych do swobodnego i bezpiecznego poruszania się we wnętrzu wraków. Rozwiniesz również swoje umiejętności poręczowania i poruszania się w słabej lub zerowej widoczności. Poruszamy wiele zagadnień związanych z zaawansowanym nurkowaniem wrakowym i wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Po zaliczeniu wszystkich modułów umiejętności nad i pod wodą zrealizujemy nurkowania wrakowe z ograniczoną penetracją przewidzianą programem tego kursu. Finałowe nurkowania zrealizujesz w realnych warunkach, w jakich będziesz prowadził swoje własne podwodne eksploracje.

Kurs Advanced Wreck

Dzięki zdobyciu stopnia Advanced Wreck będziesz mógł poruszać się wewnątrz wraków w zasięgu światła widzialnego do głębokości zanurzenia nie przekraczającej 30m w oparciu o własne liny poręczowe. Ugruntujesz swoją wiedzę z zakresu morskich nurkowań na zatopionych jednostkach i specyfiki nurkowań wrakowych.

 

Advanced Wreck - nurkowanie wrakowe z ograniczoną penetracją

fot. Bartłomiej Pitala

 

Zaproszenie na szkolenie

Jeśli tradycyjne oglądanie wraków z zewnątrz już nie jest tak ekscytujące, to zapraszam na szkolenie, dzięki któremu poczujesz się jak prawdziwy odkrywca. Tajemnice ładowni czy innych pomieszczeń wewnątrz zatopionych jednostek będą stały przed tobą otworem.

Nie czekaj i już dziś zapisz się na zaawansowane szkolenie wrakowe – Advanced Wreck.

 

Zaawansowane nurkowania wrakowe

fot. Bartłomiej Pitala

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt