Altitude Diving – zbiorniki górskie

Altitude Diving – zbiorniki górskie

Organizator: Tomek

  • nurkowanie wysokościowe
  • zbiorniki położone ponad 300m n.p.m.
  • procedury i obliczenia
  • bezpieczeństwo nurkowań wysokogórskich

Altitude Diving – zbiorniki górskie

Nurkowanie wysokościowe (Altitude Diving) to każde nurkowanie realizowane na wysokości przekraczającej 300m n.p.m. Górskie jeziora obok krystalicznie czystej wody kryją w sobie wiele tajemnic. Ich odkrywanie może być fascynująca przygodą. 

Dla kogo przeznaczone jest szkolnie Altitude Diving

Kurs jest przeznaczony dla wszystkich, przyszłych odkrywców mało poznanych górskich jezior. Zmierzysz się z nowymi wyzwaniami, jakich do tej pory nie spotkałeś. To wzniesie twoje umiejętności na wyższy poziom. 

Ilu znajomych nurków może się pochwalić nurkowaniem w takim miejscu?

 

Altitude Diving - kurs nurkowy

Zdjęcie:  Tauchsport-steininger / Flickr

Dlaczego warto ukończyć to szkolenie

Wraz ze wzrostem wysokości zmianie ulega panujące ciśnienie. Planując swoje nurkowania w takich miejscach musisz uwzględnić wiele czynników obok tego najbardziej oczywistego. Im wyżej położony będzie zbiornik w jakim nurkujesz, tym bardziej ekstremalne jest twoje zanurzenie. 

Tradycyjne tabele nurkowe zostały opracowane do ciśnienia panującego na poziomie morza. Ich odpowiednia adaptacja lub wykorzystanie innych, bardziej zaawansowanych narzędzi jest konieczne do tego typu podwodnych przygód. 

Wymagania wstępne

Do kursu możesz przystąpić jeśli nie masz problemu z pływalnością i swobodnie się czujesz pod wodą. Jeśli chciałbyś jeszcze trochę potrenować to zapraszany na szkolenie Doskonała Pływalność.

 

Altitude Diving szkolenie nurkowe

 

Co na kursie

Nauczysz się planować nurkowania z uwzględnieniem zmniejszonego ciśnienia i korygowania współczynników głębokości. Poznasz zagrożenia związane z podróżowaniem przed i po nurkowaniu. Wiedza i praktyka, którą zdobędziesz przyczyni się do dalszego rozwoju i jeszcze ciekawszych podwodnych eksploracji.

Finalnie oczywiście przeprowadzimy serię nurkowań w zbiornikach górskich. 

Ze względu na specyfikę szkolenia kurs prowadzimy tylko wyjazdowo, np. w Alpach.

Ukończenie szkolenia Altitude Diving

Kurs kończy się uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego, że zdobyłeś odpowiednią wiedzę do bezpiecznego nurkowania w górskich zbiornikach wodnych.

 

Altitude Diving nurkowanie w górach

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt