BOAT DIVING – nurkowanie z łodzi

Boat Dicing nurkowanie z łodzi

BOAT DIVING – nurkowanie z łodzi

Organizator: Tomek

  • świetnie uzupełnienie kursu wrakowego
  • wybór jednostki pływającej do planu nurkowego
  • metody wejścia i wyjścia z wody
  • metody radzenia sobie z chorobą morską
  • procedury ratunkowe na morzu

BOAT DIVING – nurkowanie z łodzi

Większość najciekawszych miejsc nurkowych jest niestety oddalona od brzegu i wymaga transportu nurków z wykorzystaniem jednostek pływających różnego typu. Trudniejszy dostęp, jak również mniejsza ilość nurków, wpływają pozytywnie na florę i faunę w oddalonych od brzegu miejscach. Korzystanie z łodzi pozwala również na szybką zmianę miejsca nurkowego, jeśli warunki pod wodą nie są sprzyjające. Zalet realizacji nurkowań tego typu jest znacznie więcej. Naturalną drogą rozwoju każdego nurka jest umiejętność zachowania się podczas wyprawy typu safari czy wypłynięć na wraki. Planując ten typ nurkowań warto wziąć udział w kursie Boat Diving.

 

Nurkowanie z łodzi - kurs Boat Diving

 

Do kogo skierowane jest szkolenie Boat Diving

Kurs Boat Diving skierowany jest do nurków na każdym poziomie zaawansowania. Zdobędziesz praktyczną wiedzę z zakresu przeprowadzania bezpiecznych nurkowań z różnego typu jednostek pływających. Poznaj zwyczaje panujące w trakcie rejsów nurkowych oraz przygotuj się do wyprawy typu safari.

 

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu

Wiedza, którą zdobędziesz podczas kursu Boat Diving pozwoli bez problemu odnaleźć się podczas dowolnej wyprawy wrakowej czy dalszych wypłynięć w poszukiwaniu najciekawszych miejsc nurkowych. Szkolenie warto połączyć z kursem Nurkowania Wrakowego (Wreck Diving). Dzięki temu uzyskasz kompleksową wiedzę związaną z tym rodzajem aktywności nurkowej. Pozwoli to również szybciej zaaklimatyzować się w nowym miejscu podczas twoich wypraw nurkowych.

 

Ształowanie sprzętu na łodzi

 

Wymagania wstępne

Aby przystąpić do kursu specjalizacyjnego Boat Diving musisz ukończyć podstawowy kurs nurkowania Open Water Diver. Aby zrealizować kurs nurkowania z łodzi konieczne są przynajmniej dwa wypłynięcia morskie na wraki lub inne oddalone od brzegu miejsca nurkowe.

 

Kurs nurkowy boat diving

 

Co na kursie Boat Diving

Znajomość zwyczajów i procedur postępowania podczas rejsu różnymi typami jednostek pływających ma bezpośredni wpływ na twoje bezpieczeństwo. Podczas kursu Boat Diving poznasz zasady nurkowania z różnych jednostek, zarówno pontonów (zodiaków), kutrów jak i dużych jachtów motorowych. Będziemy omawiać postępowanie ze sprzętem nurkowym, miejsce jego przechowywania i odpowiedniego zabezpieczenia podczas rejsu.

Istotnym elementem szkolenia są również procedury ratunkowe stosowane na morzu, w lokacjach znacznie oddalonych od brzegu. Dotyczy to również procedur zagubienia nurka w takim miejscu.

Część praktyczna obejmuje metody wejścia i wyjścia z wody w różnych typach jednostek pływających oraz odpowiednie zabezpieczenie sprzętu podczas tych czynności.

Nauczysz się również metod radzenia sobie z chorobą morską i poznasz fachową terminologię stosowaną przez marynarzy.

 

Przygotowanie do wejścia do wody

 

Kurs nurkowania z łodzi

Podczas swoich nurkowań realizowanych z łodzi będą otaczali cię tylko inni nurkowie. Będziesz miał okazję prowadzić z nimi rozmowy i uczyć się od bardziej doświadczonych kolegów. To osoby, które będą dzielić z tobą fascynację nurkowaniem. Ten rodzaj nurkowania jest bardzo wygodny i komfortowy. Nie musisz nosić sprzętu na duże odległości. Wystarczy, że założysz go na plecy i zrobisz skok do wody.

 

Zaproszenie na szkolenie

Udział w kursie nurkowania z łodzi (Boat Diving) to gwarancja udanego urlopu, podczas którego możesz w pełni cieszyć się nurkowaniem, bez tłumu plażowiczów.

Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na szkolenie!

 

Nurkowanie z łodzi - boat diving

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt