Cavern & Cenote Diving

Cavern Cenote Diving

Cavern & Cenote Diving

Organizator: Tomek

  • kawerny i cenoty
  • procedury bezpieczeństwa
  • nurkowania pod stropem
  • ekstremalna przygoda

Cavern & Cenote Diving

Kurs Recreational Cavern & Cenote Diving daje ci pierwsze spojrzenie i wgląd w ekscytujący świat nurkowania jaskiniowego. Caverna to naturalne ukształtowana „jama” pod powierzchnią wody, która uniemożliwia bezpośredni pionowy dostęp do powierzchni. Jednocześnie, cały czas podczas przebywania w cavernie, nadal widzisz naturalne światło z zewnątrz. Caverna może być początkiem jaskini lub stanowić samodzielnie istniejący spot nurkowy. 

To przepiękne miejsce jest pełne ekscytującej gry świateł i niesamowitego klimatu. Tego typu nurkowania dostępne są jedynie dla wybranej grupy śmiałków. 

Dla kogo jest to szkolenie

Jeśli chciałbyś poznać co kryje się w najbardziej tajemniczym środowisku jakim są podwodne jaskinie, to jest to szkolenie dla ciebie. Kurs Cavern Diving to pierwszy krok do zostania nurkiem jaskiniowym, jeśli chcesz pewnego dnia zbadać głębię Ziemi.

Jeśli interesują cię tylko kawerny i chcesz w bezpieczny sposób podziwiać ich uroki to również rozważ realizację tego kursu. 

 

cavern diving kurs nurkowy

 

Dlaczego warto ukończyć kurs Cavern & Cenote Diving

Program SSI Cavern/Cenote Diving zapewni ci szkolenie niezbędne do samodzielnego zaplanowania i przeprowadzenia nurkowań z ograniczoną penetracją, bezdekompresyjnych, w naturalnym środowisku. Maksymalna głębokość to 30 metrów lub odległość liniowa to 40 metrów. Wykorzystasz specjalistyczny sprzęt i procedury w środowisku przestrzeni zamkniętej, z tak samo lub bardziej wykwalifikowanym kolegą.

Dowiesz się, jak korzystać ze specjalistycznego sprzętu do nurkowania w jaskiniach, koncepcji zarządzania gazem i umiejętności zespołowych, aby bezpiecznie przeprowadzać nurkowania w kawernach. Po ukończeniu tego programu uzyskasz certyfikat SSI Cavern Diving Specialty.

 

Szkolenie cenote diving

 

Wymagania wstępne

Minimalny poziom od jakiego możesz uczestniczyć w tym szkoleniu to Open Water Diver. Jeśli posiadasz dobrą pływalność oraz czujesz się już swobodnie pod wodą, to śmiało możesz podziwiać podwodne kaverny czy cenoty.  Kurs Recreational Cavern & Cenote Diving to program dla nurków rekreacyjnych. Nie jest więc wymagany tak zaawansowany poziom wyszkolenia oraz sprzęt jak przy programach Extended Range (nurkowań technicznych).

Co na kursie Cavern & Cenote Diving

Jako nurek jaskiniowy nauczysz się, jak korzystać ze sprzętu do nurkowania w jaskiniach, koncepcji zarządzania gazem i umiejętności zespołowych, aby bezpiecznie przeprowadzać nurkowania w jaskiniach. Certyfikat SSI Cavern Diving szkoli Cię w nurkowaniu w jaskiniach w strefie światła. Od najwspanialszej meksykańskiej cenoty po najszerszą śródziemnomorską jaskinię, bycie nurkiem jaskiniowym pozwala doświadczyć tego wszystkiego. Świat jest pełen ekscytujących jaskiń, które tylko czekają na odkrycie, a certyfikat SSI Cavern Diver to Twoja przepustka do przeżycia tego wszystkiego! Rozpocznij program SSI Cavern Diving już dziś!

Dzięki kursowi nurkowania jaskiniowego zaangażujesz się w nowy sposób nurkowania, na przykład nauczysz się właściwej pływalności jaskiniowej i umiejętności napędu wraz z układaniem linek i używaniem światła.

Ze względu na typ szkolenia, jego realizacja możliwa jest tylko podczas wyjazdu w miejsce, gdzie naturalnie występują kawerny lub cenoty. 

 

cavern cenote diving kurs

 

Ukończenie szkolenia

Szkolenie zakończone jest uzyskaniem certyfikatu Recreational Cavern & Cenote Diving. Dzięki niemu będziesz mógł wziąć udział w najciekawszych podwodnych nurkowaniach. Piękno kawern i cenot jest czymś co zapamiętasz do końca życia i będziesz chciał wracać do nich częściej. 

Wszystkie nurkowania overhead w strefach światła dziennego wymagają stałej poręczówki, która prowadzi z powrotem do punktu wejścia. Lina musi być odpowiednia dla danego środowiska, zawiązana poza przestrzenią zamkniętą „Overhead” i nie może wymagać od nurka decyzji nawigacyjnych.

To dopiero początek twojej przygody ze środowiskiem jaskiń 🙂

 

 

Kurs kawern

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt