Cold Water Diving – nurkowanie w zimnych wodach

Cold Water Diving – nurkowanie w zimnych wodach

Organizator: Tomek

  • zagrożenia nurkowania w naszej strefie klimatycznej
  • fizyka i fizjologia
  • aspekt sprzętowy
  • dodatkowe czynniki ryzyka 
  • planowanie i realizacji nurkowań w niskiej temperaturze
  • rozwiązywanie problemów w trudnych warunkach środowiska

Cold Water Diving – nurkowanie w zimnych wodach

Nurkowanie naszej strefie klimatycznej znacznie różni się od tej samej aktywności wykonywanej przez ciebie w warunkach tropikalnych. Nie chodzi tylko o to, jakie odmienne zwierzęta i rośliny możesz spotkać pod wodą. To cały szereg innych czynników mających bezwzględny wpływ na planowanie i bezpieczeństwo nurkowań.

Dla kogo jest przeznaczone szkolenie Cold Water Diving

Szkolenie Cold Water Diving  jest skierowane do osób, które zdobywały swoje doświadczenie nurkowe w ciepłych, tropikalnych wodach lub ukończyły różnego typu kursy basenowe. Jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z warunkami niskiej temperatury i często ograniczonej widoczności to zdecydowanie powinieneś jak najszybciej zapisać się na ten kurs. 

 

Cold Water Diving

 

 

Dlaczego warto ukończyć szkolenie z nurkowania w takich warunkach

Schodzenie pod wodę z wiedzą, doświadczeniem i sprzętem dedykowanym do nurkowań w ciepłych, przejrzystych wodach może nie być najlepszym pomysłem. Ma to ogromny wpływ na poziom twojego bezpieczeństwa. Już sam brak świadomości zagrożeń na jakie jesteś narażony podczas tego typu nurkowań może mieć zgubne konsekwencje. Ukończenie szkolenia Cold Water Diving pozwoli ci w pełni bezpieczny i komfortowy sposób zacząć odkrywać podwodny świat naszej strefy klimatycznej. 

Jednocześnie uzyskasz odpowiedzi na temat odpowiedniego doboru sprzęty, planowania i przygotowania się do tego typu nurkowań.

Wymagania wstępne

Do kursu możesz przystąpić po ukończeniu kursu podstawowego Open Water Diver. Nie musisz posiadać żadnego dodatkowego doświadczenia, poza chęcią poznania tego, co kryje się pod powierzchnią wody w zimniejszych strefach klimatycznych.

 

Nurkowanie w trudnych warunkach

 

Co na kursie Cold Water Diving

Kurs Cold Water Diving składa się z zajęć teoretycznych oraz 2 nurkowań (dzień szkoleniowy) w wodach otwartych.

Podczas szkolenia poznasz różne aspekty nurkowania w zimnych wodach naszej strefy klimatycznej. Omówimy zagrożenia związane z wykorzystaniem różnego sprzętu scuba oraz z zachowaniem twojego organizmu. Szkolenie zaczniemy od przeglądu twojego ekwipunku, jeśli taki posiadasz. Następnie dopasujemy go do warunków w jakich będziemy nurkować. Przygotujesz się na różne sytuacje awaryjne, których prawdopodobieństwo wystąpienia w takich warunkach jest większe.

Dwa nurkowania w wodach otwartych pod opieką instruktora, pozwolą ci nabrać pewności siebie oraz wykorzystać wiedzę zdobytą podczas sesji teoretycznych. Wykonamy część ćwiczeń jakie znasz z poprzednich kursów. Będziesz miał okazję przekonać się, o ile trudniej jest rozwiązać sytuacje problemowe, podczas nurkowania w wodzie o niskiej temperaturze oraz o małej przejrzystości. 

Szkolenie będzie ciekawą przygodą, które bezpiecznie wprowadzi cię w świat nurkowań z naszego podwórka i pozwoli wziąć udział w bardziej zaawansowanych kursach. 

Ukończenie szkolenia 

Po ukończeniu szkolenia Cold Water Diving uzyskasz stosowny certyfikat. Dzięki temu twoje nurkowania w naszej strefie klimatycznej będą znacznie bezpieczniejsze. Pozwoli ci to w pełni cieszyć się nowym doświadczeniem nurkowym i eksplorować rejony niedostępne dla nurków ciepłowodnych. 

 

Jesiotr w kamieniołomie

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt