DAN First Aid – Kurs pierwsza pomoc, secondary care

DAN First Aid

DAN First Aid – Kurs pierwsza pomoc, secondary care

Organizator: Kasia, Tomek

  • ocena urazu oraz schorzenia
  • bandażowanie oraz unieruchamianie
  • transport poszkodowanego
  • hipotermia oraz udar
  • ćwiczenia na profesjonalnych trenażerach
  • symulacja realnych zdarzeń

DAN First Aid – Kurs DAN Pierwsza Pomoc

Szkolenie DAN Pierwsza Pomoc (First Aid) jest odpowiedzią na potrzeby społeczeństwa w zakresie udzielania pomocy wszystkim poszkodowanym w sytuacjach gdy nie ma bezpośredniego zagrożenia życia. To właśnie z takimi zdarzeniami będziesz stykał się najczęściej w swoim życiu. Odpowiednie zabezpieczenie ran, transport poszkodowanego i inne czynności ratownicze zapewnią poszkodowanemu odpowiednią opiekę, zmniejszenie bólu i nie pogorszenie się jego stanu, do czasu rozpoczęcia właściwego leczenia.

Do kogo skierowane jest szkolnie DAN First Aid

Kurs Pierwszej Pomocy DAN (secondary care) jest skierowany do ratowników, którzy nabyli już umiejętności z zakresu podstawowych zabiegów resuscytacyjnych (BLS – Basic Life Support) i chcą znacznie rozszerzyć swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w sytuacji, gdy nie ma już bezpośredniego zagrożenia życia.
Wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy (secondary care) jest niezwykle istota dla każdego z nas. Kurs jest  przeznaczony dla wszystkich odpowiedzialnych i świadomych osób.

 

DAN First Aid - szkolenie z pierwszej pomocy

 

Dlaczego warto być ratownikiem DAN

Pierwsza pomoc, tzw. secondary care, pozwali ci w kompleksowy sposób zająć się poszkodowaną osobą w sytuacji urazu lub choroby, która nie zagraża bezpośrednio życiu. Przygotowany przez Divers Alert Network program obejmuje najczęściej występujące w normalnym życiu sytuacje, z którymi na pewno się spotkasz. Wiedza jak się zachować oraz jak postępować pozwoli zbudować twoją pewność siebie i wpłynie pozytywnie na podjęte przez ciebie działania.

Wymagania wstępne

Aby wziąć udział w tym szkoleniu kandydat na ratownika musi legitymować się ukończonym kursem z zakresu podstawowych technik resuscytacyjnych dowolnej uznanej organizacji (np. DAN BLS, PADI EFR, SSI React Right itp.) Zalecane jest szkolenie DAN BLS – Basic Life Support. Szkolenie musi być aktualne, to znaczy nie starsze niż 24 miesiące.

 

Kurs DAN First Aid

 

Materiały do kursu DAN First Aid

Otrzymasz komplet materiałów przewidzianych przez Divers Alert Network przed rozpoczęciem swojego szkolenia. W skład zestawu studenta wchodzą podstawowe zestawy opatrunkowe, materiały promocyjne, gadżety DAN oraz podręcznik w formie elektronicznej. Elektroniczna forma materiału zapewni ci dostęp do podręcznika w dowolnym momencie, czy to z telefonu, tabletu, czy komputera. W każdej chwili możesz odświeżyć i pogłębić wiedzę zdobytą na szkoleniu.
W trakcie szkolenia wykorzysz sprzęt jaki powinien znaleźć się w każdej większej apteczce. Będą to różnego rodzaju szyny opatrunki bandaże itp. w celu urealnienia prezentowanych zdarzeń.

Co na kursie DAN Pierwsza Pomoc

Szkoleni DAN First Aid to przede wszystkim praktyka. Będziesz zajmował się oceną stanu poszkodowanych osób, odpowiednim zabezpieczeniem ran, złamanych kończyn czy wreszcie rozpoznawał stany hipotermii czy udaru cieplnego. Poprawne techniki bandażowania nie będą dla ciebie już żadną sztuką tajemną, a każdą ranę opatrzysz w prawidłowy sposób. Pomożemy ci również zbudować swoją pierwszą apteczkę z prawdziwego zdarzenia. Dzięki niej wykorzystasz w pełni umiejętności, jakie nabędziesz w trakcie tego szkolenia.
Na początku poświecimy również chwilę czasu na zaprezentowanie wiedzy w formie wykładu. Odpowiednie zajęcie się osobom, której stan wskazuje na konieczność udzielenia pierwszej pomocy wymaga zdobycia podstawowej wiedzy teoretycznej o metodach postępowania czy możliwych zagrożeniach, zarówno dla ratownika jak i osoby ratowanej. Wiedzę zdobędziesz w sposób przystępny, nie musisz się więc obawiać dużej ilości medycznych terminów. Taką wiedzę zostawiamy lekarzom.

 

Szkolenie z pierwszej pomocy DAN First Aid

 

DAN First Aid

Certyfikat DAN First Aid Provider uzyskasz po poprawnym wykonaniu w trakcie szkolenia wszystkich przedstawionych ćwiczeń podczas sesji praktycznych. Weźmiesz udział również w egzaminie z wiedzy teoretycznej, którą zdobędziesz podczas wykładu. Po zakończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat ukończenia szkolenia w formie dyplomu. W ciągu kilku tygodni z siedziby głównej Divers Alert Network otrzymasz plastikowy certyfikat. Możesz go dołączyć do swoich nurkowych uprawnień. Karta certyfikacyjna zostanie wysłana jest na twój adres domowy.

Zaproszenie na szkolenie

Troska o innych jest jednym z najważniejszych wyznaczników wysokiej kultury i rozwoju naszego społeczeństwa. Mając odpowiednią wiedzę w zakresie pierwszej pomocy poradzisz sobie w sytuacji, gdy druga osoba odniosła obrażenia lub jest chora. Zapraszamy więc serdecznie na szkolenie z Pierwszej Pomocy.

Zapisz się już dziś na kurs, nie pozostawaj obojętny!

 

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt