DAN HMLI – Hazardous Marine Life Injuries

DAN HMLI

DAN HMLI – Hazardous Marine Life Injuries

Organizator: Kasia, Tomek

  • ocena zagrożeń w nurkowaniu
  • unikanie zidentyfikowanych zagrożeń
  • wstępna ocena poszkodowanego
  • pierwsza pomoc w sytuacji zatrucia jadem, oparzenia, ugryzienia, zatrucia pokarmowego
  • reakcje alergiczne na zdarzenia w wodzie
  • kontrola krwawienia
  • zabiegi BLS

Hazardous Marine Life Injuries – DAN HMLI

Pierwsza Pomoc w Stanach Zagrożenia Spowodowanych Przez Zwierzęta i Rośliny Morskie (DAN HMLI) to szkolenie, na którym zdobędziesz niezbędną wiedzę związaną z zagrożeniami, jakie mogą wystąpić podczas twoich podróży w różne egzotyczne miejsca świata. Głównym celem kursu jest prawidłowa identyfikacja oraz metody unikania niebezpiecznych sytuacji, jakie mogą się pojawić podczas twoich eskapad. W przypadku wystąpienia zdarzenia związanego z niebezpiecznymi roślinami lub zwierzętami morskimi będziesz dysponował odpowiednią wiedzą jak w takiej sytuacji postępować i jak pomóc osobie poszkodowanej.

 

 

Do kogo jest skierowane szkolenie Hazardous Marine Life Injuries – DAN HMLI

Pierwsza Pomoc w Stanach Zagrożenia Spowodowanych Przez Zwierzęta i Rośliny Morskie to szkolenie skierowane do wszystkich osób, które planują wyjazd w egzotyczne miejsca naszego globu. Wiedza przekazana na szkoleniu dotyczy nie tylko osób nurkujących, ale każdej osoby, która ma kontakt ze środowiskiem wodnym.

Dlaczego warto być ratownikiem DAN HMLI

Weź proszę pod uwagę, że nasze rodzime wody są bardzo bezpieczne pod względem występowania roślin i zwierząt mogących nam w jakikolwiek sposób zagrozić. Zupełnie inaczej jest w najcieplejszych morzach i oceanach świata. Występuje tam, w zależności od regionu, duża liczba zarówno roślin i zwierząt, które przy nieprawidłowym obchodzeniu mogą zrobić tobie krzywdę. Wiedza ze szkolenia jak identyfikować i unikać sytuacji niebezpiecznych pozwoli ci wykonać wymarzone nurkowania bez niepotrzebnego zwiększania ryzyka, nawet w ich obecności. Dodatkowo w przypadku wystąpienia problemów będziesz umiał udzielić pomocy osobie poszkodowanej.

 

 

Wymagania wstępne

Formalnie nie ma żadnych wymagań wstępnych, które ograniczają dostęp do tego szkolenia. Warto jednak abyś miał ukończony kurs pierwszej pomocy Basic Life Support (BLS) lub równorzędny, jak również DAN Automated External Defibrillation aby w pełni wykorzystać wiedzę, którą zdobędziesz podczas tego szkolenia. Poważne reakcja alergiczna może wiązać się z nagłym zatrzymaniem krążenia i wiedza z zakresu udzielania podstawowej pierwszej pomocy może okazać się niezbędna. Zalecane jest również abyś był przeszkolonym ratownikiem tlenowym DAN.

Materiały do kursu DAN HMLI

Kandydując na ratownika DAN otrzymasz tzw. pakiet startowy. W jego skład wchodzą aktualnie przewidziane przez Divers Alert Network materiały dla kursanta, gadżety DAN jak również broszury informacyjne.
Podczas szkolenia będziesz ćwiczył umiejętności resuscytacji na profesjonalnych fantomach i omawiał z instruktorem metody postępowania w sytuacjach związanych z występowaniem niebezpiecznego życia pod wodą.

 

 

Co na kursie DAN HMLI

Ten kurs nauczy Cię, gdzie możesz się spodziewać potencjalnie niebezpiecznego życia w morzu, jak unikać zagrożeń oraz jak zapewnić pierwszą pomoc w przypadku obrażeń. Prześledzisz więc różne rodzaje zdarzeń jakie mogą mieć miejsce podczas nurkowania, jak również przebywania w wodzie. Przyjrzymy się szczególnie udzielaniu pierwszej pomoc w sytuacji zatrucia jadem, oparzenia, ugryzienia czy zatrucia pokarmowego. Będziesz uczestniczył w ćwiczeniach z zakresu podstawowych zabiegów resuscytacyjnych i utrwalał w praktyce wiedzę z poprzednich szkoleń.
Im więcej wiesz o środowisku morskim, tym większe masz szanse na bezpieczne, niezapomniane nurkowania.

DAN HMLI

Szkolenie Pierwsza Pomoc w Stanach Zagrożenia Spowodowanych Przez Zwierzęta i Rośliny Morskie jest zakończone pisemnym egzaminem obejmującym wiedzę z wykładu. Równie ważne będą ćwiczenia wykonywane podczas trwania szkolenia w sesji praktycznej. Pozytywne zaliczenie obu modułów pozwoli ci na zdobycie tytułu ratownika DAN o specjalności HMLI. Poświadczeniem będzie certyfikat w formie papierowej, jak również plastikowy certyfikat, taki sam jak twoje pozostałe uprawnienia nurkowe.

 

 

Zaproszenie do szkolenia

Chcemy serdecznie zaprosić na to szkolenie wszystkie osoby, które planują swoje wakacje w miejscu trochę bardziej egzotycznym niż polskie morze. Wiedza jak unikać zagrożeń podczas wakacji i wyjazdów w egzotyczne miejsca pozwoli cieszyć się niezakłóconym odpoczynkiem przez wszystkie dni wakacji.

 

Umów się na szkolenie już dziś i zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich!

 

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt