DAN Oxygen First Aid for Aquatic Emergencies

DAN Oxygen First Aid for Aquatic Emergencies

DAN Oxygen First Aid for Aquatic Emergencies

Organizator: Kasia, Tomek

  • mechanizm utonięcia
  • pierwsza pomoc dla ofiar utonięć
  • obsługa zestawu tlenowego
  • ćwiczenia na profesjonalnych trenażerach
  • symulacja realnych zdarzeń

DAN Oxygen First Aid for Aquatic Emergencies

Pierwsza Pomoc Tlenowa dla Wypadków w Wodzie (DAN Oxygen First Aid for Aquatic Emergencies) to kurs zaprojektowany do nauki udzielania pierwszej pomocy tlenowej we wszystkich wypadkach wodnych. Omawia kwestię utonięcia, zarówno przyczyny jak i skutki. Swoim zakresem obejmuje również wykonywanie podstawowych zabiegów resuscytacyjnych BLS oraz ewakuację poszkodowanego do najbliższej placówki medycznej.

Do kogo skierowane jest szkolnie DAN Oxygen First Aid for Aquatic Emergencies

Kurs jest skierowany do osób nie związanych z nurkowaniem, które jednak chcą wiedzieć w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy ofiarom utonięć oraz w akcji ratunkowej wykorzystają tlen. Każdy świadomy uczestnik szeroko pojętych sportów wodnych powinien być zainteresowany zdobyciem wiedzy na takim szkoleniu.

 

Ocena ABC poszkodowanego w wypadku wodnym

 

Dlaczego warto być ratownikiem DAN

Wypadek nad wodą może się wydarzyć niezależnie od umiejętności pływackich osoby poszkodowanej. Statystyka utonięć i poważnych wypadków w wodzie jest co roku szokująca. Życie traci kilkaset osób rocznie nad wodą. Powszechna wiedza jak nieść pomoc w takich sytuacjach może przyczynić się do poprawy tej czarnej statystyki. Szkolenie pozwoli ci również zbudować pewność siebie i poznać wszystkie procedury do niesienia skutecznej pomocy ofiarom wypadków wodnych.

Wymagania wstępne

Skuteczna pomoc w przypadku ofiar wypadków wodnych obejmuje swoim zakresem nie tylko podanie tlenu, ale również przeprowadzenie akcji resuscytacyjnej jeśli jest taka konieczność. Niezbędne jest więc aby kandydat na ratownika posiadał aktualne przeszkolenie z zakresu prowadzenia resuscytacji krążeniowo oddechowej dowolnej organizacji. Szkolenie nie może być więc starsze niż 24 miesiące. Polecanym szkoleniem jest DAN BLS – Basic Life Support.

Materiały do kursu DAN Oxygen First Aid for Aquatic Emergencies

Otrzymasz zestaw studenta przewidziany w programie szkolenia DAN Pierwsza Pomoc Tlenowa dla Wypadków w Wodzie. W jego skład wchodzą materiały promocyjne DAN, pierwsza część twojego własnego zestawu tlenowego (maseczka bezzwrotna) itp.

Szkolenie prowadzone jest w oparciu o nowoczesne trenażery do resuscytacji krążeniowo-oddechowej jak również różnego rodzaju zestawy tlenowe.

Co na kursie DAN Oxygen First Aid for Aquatic Emergencies

Na szkoleniu będziemy poruszać tematy związane z przyczynami i skutkami utonięć. Aby skutecznie nieść pomoc takim osobą niezbędna jest pewna ilość wiedzy teoretycznej na temat funkcjonowania naszego organizmu. Wiedza jest podana w sposób przystępny, nie będziesz miał więc żadnych problemów z jej przyswojeniem. Większą część szkolenia stanowi jednak szlifowanie umiejętności praktycznych. Nauczysz się posługiwać zestawem tlenowym, poznasz jego budowę i funkcję. Odświeżysz wiedzę z zakresu BLS i będziesz prowadzić pełną akcję ratowniczą z wykorzystaniem zestawu tlenowego. To właśnie na tym skupimy się w drugiej części szkolenia.

 

Pierwsza pomoc tlenowa w wypadku wodnym

 

DAN Oxygen First Aid for Aquatic Emergencies

Szkolenie zakończone jest pisemnym egzaminem. Pozytywne zaliczenie egzaminu w formie testowej jest konieczne do otrzymania certyfikatu DAN Oxygen First Aid for Aquatic Emergencies Provider. Na formę zaliczenia składa się również poprawne wykonanie wszystkich ćwiczeń jakie będziemy realizować podczas sesji praktycznych, m.in. prowadzenia akcji reanimacyjnej z wykorzystaniem zestawu tlenowego.

Na zakończenie szkolenia otrzymasz dyplom potwierdzający zdobycie nowych umiejętności. Dodatkowo certyfikat „plastikowy” zostanie w ciągu kilku tygodni wystawiony przez bezpośrednio przez DAN i przesłany na twój adres.

 

Zaproszenie na szkolenie

Umiejętność udzielenia skutecznej pomocy tonącemu, w jak najszybszym czasie, jest kluczowa dla poszkodowanego. Szybkość i pewność działania to klucz do możliwości uratowania jej życia i powrotu do pełni zdrowia. Zapraszamy więc na to szkolenie wszystkie osoby spędzające swój wolny czas nad wodą.

 

Już dziś wykonaj do nas telefon i zapisz się na szkolenie!

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt