Decompresion Diving – nurkowanie dekompresyjne

Decompresion Diving

Decompresion Diving – nurkowanie dekompresyjne

Organizator: Tomek

  • najbardziej zaawansowana specjalizacja
  • nurkowanie i praca z butlą stage
  • dekompresja do 15 minut
  • gaz dekompresyjny Nx do 40%
  • maksymalna głębokość 40m
  • rozbudowane planowanie nurkowań
  • procedury bezpieczeństwa na głębokościach
  • rozwiązywanie awarii

Decompresion Diving – kurs nurkowanie z planowaną dekompresją

Specjalizacja nurkowa Decopresion Diving to najbardziej zaawansowane szkolenie jakie możesz zrealizować w ramach nurkowań potocznie nazywanych rekreacyjnymi. Piękne wraki, ciekawe formacje skalne, czy naprawdę duże zwierzęta morskie możesz znaleźć przede wszystkim na większych głębokościach. Niestety, czas jaki możesz tam pozostać nie jest zbyt długi. Aby móc cieszyć się dłuższymi i jednocześnie bezpiecznymi nurkowaniami głębokimi konieczne jest posiadanie wiedzy o planowaniu i realizacji nurkowań z formalnymi przystankami dekompresyjnymi z wykorzystaniem gazu dekompresyjnego. 

Do kogo skierowane jest szkolenie Decompresion Diving

Specjalizacja Decompresion Diving jest skierowana do wszystkich nurków, którzy dotarli do limitów nurkowań potocznie zwanych „bezdekompresyjnymi”, czyli takich, które umożliwiających natychmiastowe wynurzenie, bez odbywania formalnych przystanków dekompresyjnych. Jednocześnie chcą wydłużyć czas przebywania na większych głębokościach w bezpieczny i zaplanowany sposób. Z drugiej strony nie pociągają ich długie dekompresje i nie chcą przesiadać się na bardziej zaawansowany sprzęt do nurkowań technicznych, konieczny do urzeczywistnienia takich planów. Realizacja planowanych w ramach tego szkolenia nurkowań dekompresyjnych nie wymaga poważnych zmian rekreacyjnej konfiguracji sprzętowej w jakiej nurkujesz.

Szkolenie Decopresion Diving jest odpowiedzią na rosnące wraz z umiejętnościami i doświadczeniem potrzeby zaawansowanych nurków.

 

 

Decompresion Diving - szkolenie nurkowań dekompresyjnych

 

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu Decompresion Diving

Dzięki ukończeniu specjalizacji Decompresion Diving poznasz zasady planowania nurkowań głębokich z wykorzystaniem butli bocznej z gazem dekompresyjnym. Czasy przystanków dekompresyjnych będą znacznie krótsze, dzięki wykorzystaniu akcelerowanej dekompresji. Przekłada się to wprost nie tylko na komfort, ale również bezpieczeństwo. Nauczysz się nurkowania w konfiguracji z butlą boczną – stage i zasad jej używania, również jako awaryjnego źródła gazu. 

Udział w szkoleniu pozwoli realizować tobie ambitne nurkowania głębokie z zadowalającymi czasami dennymi. Dzięki temu dotychczas miejsca na których podziwianie miałeś tylko kilka minut staną otworem przed dużo dokładniejszą eksploracją. 

Jeśli jesteś również fotografem, to wydłużenie czasów dennych da ci czas na lepsze ujęcia podwodnego świata.

 

fot. Bartłomiej Pitala

 

Wymagania wstępne specjalizacji nurkowania dekompresyjnego

Aby wziąć udział w kursie Decompresion Diving konieczne jest wcześniejsze ukończenie szkolenia Deep Diving (nurkowanie głębokie) oraz Nitrox Level 2 (40%). Istotne jest również twoje doświadczenie w nurkowaniach w przedziale głębokości 35-40m, które pozwoli na swobodne funkcjonowanie i różnego typu działania po presją czasu i głębokości. Kluczem jest znajomość swojego organizmu i indywidualnego wpływu narkozy gazów obojętnych.

Doskonała pływalność czy odpowiednie techniki poruszania się, to elementy nad którymi będziemy pracować podczas szkolenia. Solidne podstawy z poprzednich kursów są jednak koniecznym fundamentem, który będziemy rozwijać.

Podczas kursu będziesz korzystał ze zmodyfikowanej konfiguracji rekreacyjnej. Mam tu na myśli skrzydło do pojedynczej butli wraz z zestawem automatów na długim wężu. Jest to tzw. konfiguracja semi-tec wraz z butlą stage. Oczywiście możesz również nurkować w zestawie dwubutlowym lub side mount. Ze względu na niskie temperatury i długie czasy przebywania na większych głębokościach konieczne jest wykorzystanie suchego skafandra oraz doświadczenie w nurkowaniach z jego wykorzystaniem.
Brakujące elementy sprzętu, takie jak choćby butla boczna stage, bez problemu wypożyczysz w naszym centrum.

 

fot. Bartłomiej Pitala

 

Co na kursie Decompresion Diving

Podczas szkolenia teoretycznego rozwiniesz swoją wiedzę o teorii dekompresji i fizyce gazów pod zwiększonym ciśnieniem. Nauczysz się bezpiecznego planowania nurkowań z wykorzystaniem gazów dekompresyjnych do akceleracji dekompresji. Poznasz również specjalistyczne oprogramowanie wspierające proces planowania i decyzji.

Zanim wejdziemy do wody, dopasujemy twoją konfigurację do dużo bardziej zaawansowanych nurkowań jakie będziesz teraz wykonywał. Będziesz miał również okazję poznać zasady doboru, przygotowania i butli stage z gazem dekompresyjnym.

Większa część sesji praktycznych będzie obejmowała nurkowania na niewielkiej głębokości. Będziesz wykonywał ćwiczenia z zakresu idealnej pływalności, wielopoziomowych wynurzeń oraz procedur związanych z rozwiązywaniem awarii jakie mogą wystąpić pod wodą i wiele więcej. Odpowiednie procedury związane ze zmianą gazu pod wodą nie będą dla ciebie więcej „wiedzą tajemną”. Dzięki przygotowaniu w takich warunkach bez problemu zrealizujemy nurkowania głębokie z planowaną dekompresją. 

 

fot. Bartłomiej Pitala

 

Kurs Decompresion Diving

Ukończenie specjalizacji Nurkowanie Dekompresyjne (Decompresion Diving) pozwoli ci na partnerskie i bezpieczne wykonywanie nurkowań głębokich. Maksymalna dopuszczalna głębokość to 40m z czasem dekompresji nie przekraczającym 15 minut. Mieszaniny jakie wykorzystamy do nurkowania to powietrze i nitrox. Gaz dekompresyjny jakim możesz się posługiwać to Nx do 40% tlenu.

Zaproszenie na szkolenie z nurkowania dekompresyjnego

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym ambitnym i zaawansowanym szkoleniu specjalizacyjnym. Jeśli pociąga cie podwodna głębia to szkolenie dekompresyjne jest właśnie dla ciebie. Już dzisiaj zapisz się na kurs Decompresion Diving!

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt