Independent Diving – nurek samodzielny

Independent Diving - Nurek Samodzielny

Independent Diving – nurek samodzielny

Organizator: Tomek

  • szkolenie dla zaawansowanych nurków
  • wady i zalety nurkowań solo
  • planowanie nurkowań bez partnera
  • dobór odpowiedniej konfiguracji
  • zapobieganie i rozwiązywanie awarii
  • stress managment

Independent Diving

Specjalizacja Independent Diving przeznaczona jest dla najbardziej doświadczonych nurków. Wiedza jaką zdobędziesz podczas tego szkolenia na temat techniki nurkowania, jak również sprzętu, pozwoli ci stać się bardziej niezależnym i świadomym nurkiem . Nauczysz się samodzielnie identyfikować i rozwiązywać problemy jakie mogą spotkać cię pod wodą. To, czy wykorzystasz tę wiedzę do nurkowań w pojedynkę czy do zwiększenia bezpieczeństwa twojego zespołu zależy już tylko od ciebie.

Nurkowanie solo czy z partnerem

Jeśli się tu znalazłeś to oznacza, że zebrałeś sporo doświadczeń nurkowych podczas lat swojej kariery. Zarówno tych dobrych jak i złych. Zapewne zdajesz sobie sprawę, że nurkowania bez partnera wiąże się z większym ryzykiem niż nurkowanie partnerskie. Jeśli jednak je akceptujesz, to naszym zadaniem będzie wyposażenie ciebie w zestaw umiejętności, który pozwoli to ryzyko zminimalizować.
Podczas szkolenia Independent Diving dowiesz się czym nurkowanie w pojedynkę różni się od nurkowania w systemie partnerskim. Poznasz wady i zalety obu systemów. Nie będziemy się dalej upierać, że nurkowanie partnerskie to jedyna słuszna droga. Sam zdecydujesz, którą ścieżką chcesz podążać, mając pełną świadomość konsekwencji za tym idących.

 

Utrata widoczności - ćwiczenie ślepa maska

 

Nie nurkuje solo, czy kurs Independent Diving jest dla mnie?

Zdecydowanie każdy nurek powinien ukończyć to szkolenie. Dzięki temu staniesz się jeszcze lepszym partnerem w nurkowaniu. Nawet w sytuacjach awaryjnych zachowasz pełen spokój i będziesz umiał samodzielnie rozwiązać problem. Zaangażowanie partnera ograniczysz do asekuracji twoich działań. Również w przypadku wystąpienie problemów u innych osób znacznie łatwiej przyjdzie ci udzielić im pomocy.

Wyobraź sobie sytuację, w której z powodu ograniczonej widoczności dochodzi do rozdzielenia zespołu. Do czasu wynurzenia i odnalezienia partnera nurkowanie jest solo! Wiele może się wydarzyć nawet w tak krótkim czasie.

Inną sprawą są sytuacje, w których partner nie potrafi nam udzielić pomocy, jego umiejętności są zbyt małe lub widząc nasze problemy wpada w panikę. Warto więc mieć wiedzę jak radzić sobie w takiej sytuacji zupełnie samodzielnie.

Specjalizacja Independent Diving

Szczególnie możemy polecić to szkolenie osobom, które nie mają innej możliwości nurkowania niż nurkowanie solo, czy to z braku partnera, czy zadań jakie stawiają sobie pod wodą. Każdy podwodny fotograf rozumie, jak wygodnie jest pływać w strefie litoralu samodzielnie i skupiać się tylko na robieniu zdjęć. Jeśli jesteś przewodnikiem nurkowym i prowadzisz grupę certyfikowanych nurków na podwodnej wycieczce to najprawdopodobniej żaden z nich nie jest twoim partnerem. Również w sytuacji przypadkowego partnera musisz polegać tylko na sobie i samodzielnie rozwiązać większość problemów, nie ma żadnej gwarancji, że partner udzieli ci skutecznej pomocy. Dzięki ukończeniu szkolenie Independent Diving – nurkowanie samodzielne znacznie podniesie się twoje bezpieczeństwo.

Konfiguracja sprzętowa

Realizacja nurkowań bez partnera wymaga użycia zdublowanego sprzętu. Tutaj zakończysz swoją przygodę z typową rekreacyjną konfiguracją. W zależności od sprzętu i umiejętności jakie posiadasz dobierzemy odpowiedni cykl szkolenia. Nauczysz się przygotowywać swój sprzęt, dobierać go do zastanych warunków, korzystać z nowych elementów ekwipunku i rozwiązywać problemy, jakie mogą spotkać cię nad i pod wodą. Stage, twinset czy sidemount i ich obsługa nie będą dla ciebie już wyzwaniem. To tylko narzędzie do realizacji twoich celów nurkowych

 

Dodatkowe źródło gazu - independent diving

 

Co po kursie Independent Diving

Jako samodzielny nurek będziesz mógł polegać w pełni na swoich umiejętnościach niezależnie od poziomu wyszkolenia twojego partnera. Poznasz procedury wykorzystania swojej konfiguracji w sytuacji zaistnienia różnego typu problemów jak i awarii. Obiecujemy, że ten kurs będzie bardzo wymagający. Pozwoli ci to jednak zbudować odpowiednią pewność siebie i umiejętność zarządzania stresem.

 

Zapisz się na szkolenie już dziś i zwiększ swoje bezpieczeństwo na kolejnych nurkowanich!

 

Pozostałe kursy nurkowe znajdziesz w tym miejscu: KURSY NURKOWE

 

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt