Kurs nurkowania dla kandydatów do służb mundurowych

Kurs nurkowania dla kandydatów do służb mundurowych

Kurs nurkowania dla kandydatów do służb mundurowych

Organizator: Tomek

  • uprawnienia nurkowe do głębokości 18m
  • kurs specjalizacyjny suchego skafandra
  • intensywne szkolenie w naszych wodach
  • dodatkowe punkty na kwalifikacji zawodowej

Kurs nurkowania dla kandydatów do służb mundurowych

Jeśli w planach masz rozwój swojej kariery zawodowej w służbach mundurowych, to przy zgłoszeniu przejdziesz wstępną kwalifikację. Każdy z kandydatów jest oceniany pod kątem zdrowia, wykształcenia, predyspozycji i przydatności dla struktur danej służby. Jeśli kandydatów jest wielu to wybrani zostaną ci z najlepszą oceną czy sumą punktów. Zadbaj więc o przewagę nad innymi wykazują się dodatkowymi i pożądanymi umiejętnościami. Kurs nurkowania jest czymś co może zadecydować o twojej dalszej karierze w wybranej formacji. Jest też niezapomnianym przeżyciem i może być początkiem nowego i ekscytującego sposobu na spędzanie wolnego czasu.

Kwalifikacja do służb mundurowych

Różne formacje podchodzą do tego w odmienny sposób. Szczegóły rekrutacji są zmienne i zależą od wybranego rodzaju służby, aktualnego zapotrzebowania czy wolnych wakatów. Ukończenie kurs nurkowania zawsze jednak jest sporym atutem i może zapewnić przewagę nad innymi kandydatami o podobnych predyspozycjach.

  • Policja – ukończenie kursu nurkowania zapewnia dodatkowe punkty w systemie kwalifikacji do zawodu policjanta. Po ukończeniu kursu otwierają się też przed tobą możliwości dalszych szkoleń zawodowych związanych z wodą (posterunki wodne czy jednostki AT).
  • Państwowa Straż Pożarna – dodatkowe punkty na kwalifikacji są przyznawane w zależności od regulaminu rekrutacji. O przyznaniu dodatkowym punktów decyduje dana jednostka/komenda.
  • Siły Zbrojne RP – nie są wprost dodawane żadne punkty podczas przyjęcia. Jest to jednak atut zwiększający przydatność do służby, wstęp do szkoleń wojskowych i zdobycia specjalistycznej posady. Jeśli twoim celem są jednostki specjalne, które operują w wodzie, to umiejętność nurkowania będzie bardzo ważna.
  • WOPR – kurs nurkowania zaliczany jest do tzw. „patentów”. Każdy ratownik musi musi posiadać 2 różne patenty związane z wodą.

 

Kurs nurkowania dla kandydatów do służb mundurowych

 

Czy kurs nurkowy zapewni mi możliwość nurkowania w służbach mundurowych?

Posiadane cywilne szkolenie nie zapewnia wprost możliwości nurkowania w służbach mundurowych. Aby kontynuować karierę związaną z nurkowaniem weźmiesz udział w dodatkowych specjalistycznych kursach, które będą prowadzone już w specyfice wykonywania przyszłych zadań danej formacji.

Brak posiadania cywilnych uprawnień nurkowych z reguły uniemożliwia wzięcie udziału w takich szkoleniach. Lepiej skupić się na doskonaleniu i podnoszeniu posiadanych przez nurków umiejętności niż na nauce wszystkiego od podstaw. Tym bardziej, jeśli są dostępne osoby posiadające już podstawowe uprawnienia nurkowe.

 

Jakie minimalne uprawnienia powinienem posiadać?

Minimalne wymagania jakie są stawiane kandydatom to podstawowy kurs nurkowania Open Water Diver. Ukończenie tego kursu umożliwia wykonywanie i planowanie partnerskich nurkowań do głębokości 18m.

Nurkowania w naszej strefie klimatycznej należą obiektywnie do trudnych. Niska temperatura wody, ograniczona widoczność stawia przed kandydatami na nurków duże wymagania. Realizacja bezpiecznych i długich nurkowań wymaga użycia specjalistycznego sprzętu jakim jest suchy skafander. Wszystkie zadania stawiane nurków w służbach mundurowych obejmują wykorzystanie tego specjalistycznego rozwiązania.

Podczas całego szkolenia podstawowego będziesz nurkował w suchym skafandrze. Kurs obejmuje więc dodatkowe godziny teorii, ćwiczeń w wodzie i samych nurkowań. Jest to więc pełna dodatkowa specjalizacja nurkowa: Suchy skafander (Drysuit).

 

Nurkowania oddziałów specjalnych z wykorzystaniem DPV

 

Certyfikat po ukończeniu szkolenia kursu nurkowania dla kandydatów do służb mundurowych

Po ukończeniu szkolenia nurkowego dla służb mundurowych otrzymasz certyfikat Open Water Diver oraz certyfikat specjalizacyjny nurkowania w suchym skafandrze (Dry Suit).

Dodatkowo, jeśli zgłosisz taką potrzebę, uzyskasz od nas zaświadczenie o ukończeniu kursu nurkowania w zakresie w jakim wziąłeś udział, wraz ze szczegółową specyfikacją. Jeśli konieczne jest zaświadczenie na specjalnym formularzu wymaganym przed daną formację, to również je przygotujemy.

 

Czy moje uprawnienia będą zaakceptowane?

Otrzymasz certyfikat wystawiony przez jedną z największych organizacji nurkowych na świecie: SSI (Scuba Schools International). Jest akceptowany nawet w najdalszych zakątkach świata, nie będziesz miał więc problemu z jego rozpoznawalnością. Programy szkolenie posiadają uznane, międzynarodowe certyfikaty ISO.

 

Odziały specjalne podczas szkolenia w łodziach podwodnych

 

Kiedy możemy zaczać szkolenie?

Szkolenie jest prowadzone w suchym skafandrze więc możesz wziąć w nim udział praktycznie przez cały rok. Kurs nurkowania dla kandydatów do służb mundurowych realizujemy w małych 2-3 osobowych grupach. Zapewnia to wysoki poziom wyszkolenia i dużą liczbę godzin spędzonych w wodzie. Jest też możliwość poprowadzenia kursu indywidualnego dopasowanego do twoich wymagań i potrzeb.

Terminy ustalisz wspólnie ze swoją grupą. Dostępne są zarówno opcje weekendowe jak i zajęcia w dni robocze.

 

Podstawowy kurs nurkowania

 

Jak długi jest kurs?

Ze względu na swoją specyfikę szkolenie jest bardzo intensywne. Obejmuje wykłady, dodatkowe zajęcia teoretyczne w dni nurkowe oraz 5 pełnych dni nad wodą. Nie mniej niż 12 długich nurkowań w zbiornikach wodnych w okolicy Szczecina.

Nie nurkujemy na basenach! Takie nurkowania nie mają nic wspólnego z prawdziwymi warunkami w jakich będziesz dalej działał. Cały kurs jest odbiciem realnych warunków z jakimi spotkasz się w trakcie swojej dalszej kariery.

Zaproszenie na szkolenie

Serdecznie zapraszamy na to szkolenie wszystkich kandydatów do służb mundurowych. Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na kurs nurkowania.

 

*Zdjęcia użyte w artykule przedstawiają zaawansowany sprzęt wykorzystywany przez różne formacje wojskowe.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt