Ratownik Tlenowy DAN – kurs DAN Oxygen Provider

Ratownik tlenowy DAN - szkolenie

Ratownik Tlenowy DAN – kurs DAN Oxygen Provider

Organizator: Kasia, Tomek

  • fizjologia w nurkowaniu
  • ocena miejsca wypadku
  • zabezpieczenie ratownika
  • obsługa zestawu tlenowego
  • dobór odpowiedniego sposobu podawania tlenu
  • resuscytacja z udziałem zestawu tlenowego
  • budowa własnego zestawu tlenowego
  • ćwiczenia praktyczne na fantomach
  • symulacja realnych zdarzeń nurkowych

Kurs DAN Oxygen Provider – Ratownik tlenowy DAN

Kurs pierwszej pomocy tlenowej (Ratownik Tlenowy DAN) w wypadkach nurkowych jest podstawowym poziomem szkolenia, które obejmuje swoim zakresem metody udzielania pierwszej pomocy w urazach związanych z nurkowaniem. Szkolenie uczy rozpoznawania symptomów DCI (zespołu objawów choroby dekompresyjnej), właściwej ścieżki postępowania oraz wykorzystania tlenu bezpośrednio po zdarzeniu. Program został stworzony, aby szerokie grono nurków mogło nieść skuteczną pomoc w oczekiwaniu na przybycie profesjonalnych służb ratunkowych lub transportu poszkodowanego do szpitala/komory hiperbarycznej.

 

Zestaw tlenowy DAN

 

Do kogo jest skierowane szkolenie Oxygen First Aid

Szkolenie DAN Ratownik Tlenowy – pierwsza pomoc tlenowa w wypadkach nurkowych to szkolenie skierowane do nurków na wszystkich poziomach zaawansowania. Nawet początkujący nurek powinien wiedzieć jak ma się zachować w przypadku zaistnienia wypadku nurkowego. Kurs Oxygen First Aid (OFA) skierowany jest również do osób, które na co dzień mają styczność z nurkami. Możemy do tego grona zaliczyć załogi łodzi czy personel bazy nurkowej. Dla profesjonalistów w nurkowaniu, takich jak divemasterzy czy instruktorzy jest to szkolenie obowiązkowe, dzięki któremu mogą wykonywać swoją pracę.

 

Pierwsza pomoc tlenowa DAN

 

Dlaczego warto być ratownikiem DAN

Wypadek nurkowy może przydarzyć się nam lub osobom w naszym otoczeniu niezależnie od stopnia naszego wyszkolenia czy posiadanego sprzętu. Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy bezpośrednio po samym wypadku jest kluczowa z punktu widzenia długości i skuteczności późniejszego leczenia np. hiperbarycznego. Pozwala również powrócić do pełni zdrowia osobie poszkodowanej. Nabyte na szkoleniu umiejętności praktyczne pozwolą ci działać w sytuacji, w której inne osoby przyjmują tylko bierną postawę. Dzięki tobie akcja ratunkowa będzie przebiegała w sprawny i skoordynowany sposób, a pierwsza pomoc tlenowa zostanie właściwie udzielona.

 

DAN Oxygen First Aid Provider CPR

 

Wymagania wstępne

W trakcie szkolenia DAN Oxygen First Aid wykorzystywać będziesz wiedzę z zakresu prowadzenia RKO (resuscytacji krążeniowo-oddechowej) jak i metod postępowania z ofiarami wypadków. Konieczne jest zatem posiadania aktywnego statusu szkolenia BLS (Basic Life Support) lub innego równorzędnego o podobnym zakresie np. EFR. W znacznym stopniu usprawnia to cały proces i pozwala ci się skupić na zdobywaniu nowej wiedzy.

Materiały do kursu pierwszej pomocy tlenowej

Każdy kandydat na ratownika tlenowego DAN (DAN Oxygen Provider) otrzymuje zestaw materiałów przewidzianych dla tego szkolenia przez centralę DAN. W jego skład wchodzi podręcznik w formie elektronicznej, znacznie poszerzający wybrane zagadnienia omawiane na kursie, maseczka bezzwrotna, która stanowi podstawę pierwszego zestawu tlenowego oraz zestaw broszur informacyjnych i gadżetów DAN. Podczas szkolenia będziesz korzystał z profesjonalnych fantomów do nauki RKO (CPR).  Różne typy zestawów pomocy tlenowej DAN umożliwią realistyczny trening umiejętności w sesjach praktycznych.

 

Materiały szkoleniowe DAN Oxygen Provider

 

Co na kursie Dan Oxygen Provider

Zaczniemy od umiejętności prawidłowej oceny miejsca wypadku i zadbania o bezpieczeństwo ratownika. Szczególny nacisk położymy na część praktyczną i przekazanie umiejętności efektywnego podawania tlenu nurkowi. Wykorzystasz różne techniki i elementy zestawu tlenowego w zależności od stanu poszkodowanego. Umiejętność rozpoznawanie zespołu objawów choroby dekompresyjnej pomoże ci zastosować odpowiednią procedurę postępowania. Zestaw tlenowy nie będzie dla ciebie również żadną wiedzą tajemną. Użycie wszystkich jego elementów będzie tak samo naturalne jak przygotowanie i wykorzystanie swojego zestawu nurkowego. Dodatkowo pokażemy i pomożemy zbudować twój pierwszy podstawowy zestaw tlenowy niewielkim kosztem. Jego posiadanie i umiejętność użycia znacząco wpłynie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa twoich nurkowań oraz nurków w twoim otoczeniu.

 

Szkolenie na stopień Ratownika tlenowego DAN

 

Ratownik tlenowy DAN

Szkoleni Oxygen First Aid zakończone jest egzaminem, który sprawdzi wiedzę teoretyczną jaką zdobędziesz podczas wykładów. Jako kandydat na ratownika musisz również wykonać wszystkie ćwiczenia praktyczne w ramach sesji rozwoju umiejętności. Istotnym elementem są również przygotowane scenariusze, które urealniają sytuacje i sprawdzają nabyte przez ciebie umiejętności. Połączenie tych elementów i ukończenie szkolenia kończy się przyznaniem certyfikatu Ratownika Tlenowego DAN (DAN Oxygen Provider). Otrzymasz go zarówno w formie dyplomu bezpośrednio po zakończeniu szkoleniu jak i certyfikatu wysyłanego bezpośrednio z siedziby DAN (w formie plastikowej).

 

Dyplomy DAN Oxygen First Aid Provider

 

Zaproszenie na szkolenie Pierwsza Pomoc Tlenowa (DAN Oxygen First Aid)

Jeszcze raz podkreślę – umiejętność udzielenia skutecznej i szybkiej pomocy tlenowej ofierze wypadku nurkowego jest kluczowa dla jej późniejszej rekonwalescencji i zwiększa szansę pełnego powrotu do zdrowia. Zapraszam więc na to szkolenie każdego nurka, któremu hasło „no man left behind” nie jest obce.

Nie czekaj więc! Już dziś zadzwoń do nas i zapisz się na kurs!

 

 

Resuscytacja z użyciem zestawu tlenowego

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt