Kurs Resuscytacji DAN – Basic Life Support DAN

Szkolenie Basic Life Support DAN

Kurs Resuscytacji DAN – Basic Life Support DAN

Organizator: Kasia, Tomek

  • podstawy anatomii i fizjologii
  • ocena miejsca wypadku
  • zabezpieczenie ratownika
  • ocena stanu poszkodowanego
  • pełna procedura resuscytacyjna (CPR/RKO)
  • pozycja bezpieczna
  • zadławienie, krwotok, wstrząs
  • ćwiczenia praktyczne na fantomach
  • realne scenariusze zdarzeń i wypadków

Kurs Basic Life Support – podstawowe zabiegi resuscytacyjne

Kurs Dan Basic Life Support Provider to szkolenie, które obejmuje swoim zakresem wiedzę i umiejętności konieczne do zastosowania podstawowych zabiegów resuscytacyjnych, jak również pozostałej pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia u dorosłych. Szkolenie uczy prowadzenia i koordynacji akcji ratowniczej do czasu przybycia profesjonalnych służb medycznych. Obejmuje swoim zakresem wiele zagadnień, m.in. łańcuch przeżycia czy postępowanie z poważnymi krwotokami.

 

Uciski klatki piersiowej podczas szkolenia Basic Life Support DAN

 

Do kogo skierowane jest szkolenie BLS

Szkolenie DAN Basic Life Support skierowane jest do wszystkich osób, które chcą mieć wiedzę i umiejętności udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrażających życiu. Do czynienia z takim zdarzeniem możemy mieć w każdej chwili i wszędzie, zarówno na nurkowaniu jak i w życiu codziennym, w pracy i na ulicy. Nie trzeba być nurkiem aby móc skutecznie udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Szkolenie z podstawowych zabiegów resuscytacyjnych jest wymagane w karierze profesjonalnej na stopnie divemastera i instruktora. Warto sprawdzić czy twój instruktor ma aktualne szkolenie z tego zakresu.

 

Resuscytacja - kurs DAN BLS

 

Dlaczego warto być ratownikiem DAN

Statystyki mówią, że jeśli będziesz zmuszeny udzielać komuś pierwszej pomocy to najprawdopodobniej będzie to ktoś z twoich bliskich. Warto wtedy wiedzieć jak pomóc i jak się zachować. Wczesne rozpoczęcie podstawowych zabiegów resuscytacyjnych (BLS) znacząco zwiększa szanse takiej osoby na przeżycie w oczekiwaniu na profesjonalnych ratowników medycznych, jak również skraca czas późniejszej rekonwalescencji i powrotu do zdrowia.

 

Podstawowe zabiegi resuscytacyjne - DAN Basic Life Support

 

Wymagania wstępne szkolenie Basic Life Support

Nie ma żadnych formalnych wymagań dotyczących przystąpienia do tego szkolenia. Jest to podstawowy poziom wiedzy dostępny dla każdego. Program jest ułożony w sposób prosty i zrozumiały nawet dla osób starszych czy młodzieży. Wiedza zdobyta na tym kursie jest podstawą do bardziej zaawansowanych szkoleń, jak choćby Oxygen First Aid for Scuba Injurires (OFA) i znacznie ułatwia zdobywanie kolejnych stopni ratowniczych.

 

Materiały do kursu podstawowych zabiegów resuscytacyjnych

Każdy kursant (kandydat na ratownika) otrzymuje zestaw materiałów przygotowanych dla tego szkolenia przez Divers Alert Network. W skład zestawu studenta wchodzi więc pakiet środków ochrony osobistej, zestaw gadżetów oraz broszur informacyjnych DAN. Otrzymasz również podręcznik w formie elektronicznej poszerzający wybrane zagadnienia omawiane podczas wykładów o dodatkowe elementy. Sesje rozwoju umiejętności czyli ćwiczenia prowadzone są z wykorzystaniem profesjonalnych fantomów do prowadzenia CPR/RKO jak również fantomu do ćwiczeń pierwszej pomocy w przypadku zadławień.

 

Chwyt Heimlicha, zastosowanie trenażera w szkoleniu BLS DAN

 

Co na kursie Basic Life Support

Podstawą niezbędną do prowadzenia skutecznej akcji ratowniczej jest wiedza co dzieje się z naszym organizmem w różnych stanach zagrożenia życia i zdrowia. Zaczniemy więc od podstaw anatomii i fizjologii człowieka. Nie musisz się jednak martwić, to nie studia medyczne, poznasz tylko niezbędne podstawy. Dzięki temu będziesz wiedział, jak zając się poszkodowanym. Dowiesz się jakie czynności, zgodnie z łańcuchem przeżycia, są niezbędne do wykonania w oczekiwaniu na przybycie profesjonalnych służb medycznych.

 

Pozycja boczna bezpieczna

 

Największy nacisk podczas szkolenia Basic Life Support (BLS) kładziemy jednak na umiejętności praktyczne i to im poświęcimy najwięcej czasu. Po każdej części teoretycznej będziesz pod okiem instruktora wdrażał zdobytą wiedzę w realnych sytuacjach. Wykorzystasz do tego celu profesjonalne fantomy do nauki resuscytacji. Program obejmuje swoim zakresem również umiejętności radzenia sobie z zadławieniem. Dzięki odpowiedniemu trenażerowi będziesz ćwiczył również procedurę postępowania w takim wypadku. Umiejętność układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej czy radzenie sobie ze wstrząsem nie będzie już dla ciebie żadnym wyzwaniem. Równie sprawnie poradzisz sobie z opatrywaniem krwotoków dzięki sesji praktycznej poświęconej temu zagadnieniu.

Szkolenie jest bardzo motywujące. Wsparcie instruktora spowoduje, że pewnie i skutecznie przystąpisz do akcji ratowniczej i wykonywania podstawowych zabiegów resuscytacyjnych. Zniknie twoja obawa o możliwość pogorszenia stanu poszkodowanego.

 

Pomiar efektywności prowadzenia CPR

 

Ratownik DAN

Szkolenie Basic Life Support Provider zakończysz uzyskaniem certyfikatu ratownika po spełnieniu kilku formalnych wymogów. Przede wszystkim musisz zaprezentować wszystkie zabiegi ratujące życie przedstawione w sesji rozwoju umiejętności, jak również procedury postępowania w takich sytuacjach. Podczas ćwiczeń będziemy realizować scenariusze prawdziwych zdarzeń wraz z komplikacjami. Na zakończenie szkolenia, w oparciu o wiedzę zdobytą na wykładzie,  rozwiążesz test wyboru. Pozytywne zaliczenie wszystkich punków umożliwi nam przyznanie certyfikatu DAN Basic Life Support Provider. Dyplom ukończenia szkolenia otrzymasz bezpośrednio po kursie. Plastikowy certyfikat, taki sam jak certyfikaty nurkowe, otrzymasz w ciągu kilku tygodni bezpośrednio z Włoch, z siedziby Divers Alert Network.

 

Certyfikaty ratownika Basic Life Support Provider

 

Zaproszenie na Szkolenie Basic Life Support

Jeśli życie i zdrowie twoich bliskich, ale też każdej osoby, która uległa jakiemuś wypadkowi, nie jest ci obojętne, chcesz wiedzieć jak zachować się w sposób profesjonalny, a przede wszystkim zwiększyć ich szansę na przeżycie to szkolenie jest właśnie dla ciebie.

Nie czekaj więc! Już dziś zadzwoń do nas i zapisz się na kurs!

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt