Nurkowanie ze skuterem (DPV Diving)

Nurkowanie ze skuterem (DPV Diving)

Organizator: Tomek

  • rodzaje i budowa skuterów
  • konserwacja i popularne awarie
  • konfiguracja sprzętowa do nurkowania z DPV
  • planowanie nurkowań
  • nurkowanie ze skuterem
  • trym i pływalność
  • procedury awaryjne na skuterze

Nurkowanie ze skuterem (DPV Diving)

Specjalizacja nurkowanie ze skuterem (DPV Diving) to jedna z najciekawszych i ekscytujących specjalizacji nurkowych. Skuter nurkowy, z języka angielskiego DPV –  Diving Propulsion Vehicle, to narzędzie, dzięki któremu będziesz eksplorować najdalsze zakątki zbiorników wodnych, niedostępne społeczności nurkowej. Nurkowanie ze skuterem podwodnym to przede wszystkim jednak świetna zabawa. To, jak wykorzystasz to narzędzie zależy przede wszystkim od ciebie.

Do kogo skierowane jest szkolenie Nurkowanie ze skuterem DPV Diving

Kurs nurkowanie ze skuterem (DPV Diving) jest skierowany do nurków na wszystkich poziomach zaawansowania. Wykorzystać skuter do podwodnych zabaw może zarówno rekreacyjny nurek jak i zaawansowany nurek techniczny realizujący ambitne projekty. To bardzo uniwersalne rozwiązanie, dające dużo nowych możliwości.

Jeśli dotarłeś do granicy zasięgu jaki możesz przepłynąć pod wodą, to skuter (DPV) jest idealnym narzędziem, dzięki któremu na nowo odkryjesz zbiorniki wodne, w swojej okolicy. 

 

Kurs nurkowania ze skuterem DPV Diving

 

Dlaczego warto posiadać uprawnienia do prowadzenia DPV – Diving Propulsion Vehicle

Posiadanie kwalifikacji DPV Diving jest bardzo podobne do prawa jazdy. Umożliwi ci, w dowolnym miejscu na świecie, wypożyczenie skutera i realizację ciekawych nurkowań oraz ambitnych eksploracji. 

Dzięki skuterowi znacznie zwiększysz zasięg swoich podwodnych przygód. Będziesz mógł dotrzeć w miejsca, których nie odwiedzają inni nurkowie. Zredukujesz również znacząco ilość zużywanej mieszanki oddechowej. Pływając skuterem nie męczysz się, to urządzenie wykonuje za ciebie cała pracę. Pomyśl o nieskrępowanym swobodnym nurkowaniu na dystansach kilometrów od wejścia do wody! Silny prąd morski w pobliżu wraku? Dla ciebie nie będzie to już żaden problem!

Szybkość przemieszczania się to również jedna z  niezaprzeczalnych zalet. Żaden, nawet najsprawniejszy nurek, nie może się równać z drugim wyposażonym w skuter. To co do tej pory zajmowało ci pół godziny płynięcia, pokonasz w zaledwie kilka minut. 

Dzięki temu szkoleniu otwierają się przed tobą zupełnie nowe i ekscytujące możliwości.

 

DPV kurs - Seuex szkolenie nurkowe

 

Wymagania wstępne

Nurkowanie ze skuterem wymaga od nurka utrzymywania odpowiedniej pływalności i pewnego doświadczenia. Limitem głębokości podczas kursu będą uprawnienia jakie posiadasz. Kurs możemy połączyć np. z nurkowaniem z wykorzystaniem Nx32 i szkoleniem poziomu Nitrox Diver.

Co na kursie Nurkowania ze skuterem

Kurs jest dopasowany do posiadanych przez ciebie umiejętności. W zależności od doświadczenia będzie miał odmienny przebieg. Dlatego zarówno nurek rekreacyjny jak i nurek techniczny znajdzie dla siebie dużo praktycznej wiedzy. To właśnie na praktyce skupimy się przede wszystkim w czasie zajęć.

Zanim jednak wejdziemy do wody, poznasz budowę i zasadę działania różnych skuterów dostępnych na rynku. Porozmawiamy o zasadach konserwacji i dbaniu o sprzęt. Wspólnie przygotujemy skuter do nurkowania. Technika wiązania uprzęży nie będzie dla ciebie już niczym trudnym. Porozmawiamy również o niebezpieczeństwach i ryzykach związanych z nurkowanie z wykorzystaniem DPV.

 

DPV Diving

 

Specjalizacja Diver Propulsion Vehicle – nurkowanie ze skuterem podwodnym pozwoli ci pewnie poczuć się pod wodą w towarzystwie tej wspaniałej maszyny. Aby tak się stało prawidłowo wyważymy skuter a następnie będziesz ćwiczył zarówno podwodne manewry jak i procedury bezpieczeństwa. Partnerskie nurkowanie z wykorzystaniem skutera wymaga wprawy więc na ten element położymy odpowiedni nacisk. Nauczysz się prawidłowego zanurzenia, wynurzenia, deponowania skutera i wielu innych umiejętności dopasowanych do celu twoich nurkowań skuterowych.

Mogę obiecać, że obok pracy będzie to też świetna zabawa i kurs pozostanie w twojej pamięci na długo.

 

DPV Diving - kurs nurkowania na skuterze podwodnym

 

Sprzęt na jakim prowadzimy szkolenie

Wykorzystamy nowoczesne skutery marki Suex przeznaczone dla zaawansowanych nurków i nurków technicznych. Są to skutery o dużej mocy i zasięgu. Skutery Suex są jednymi z najpopularniejszych jednostek na świecie. Więcej na temat skuterów tej marki możesz przeczytać na stronie producenta: skutery Suex.

 

Skutery podwodne - Diving Propulsion Vehicle DPV

 

Nurkowanie ze skuterem

Wspólnie zrealizujemy określony przez ciebie plan nurkowania z wykorzystaniem skuterów. Weźmiesz udział w symulacji awarii i sytuacjach awaryjnych pod wodą, w których będziesz podejmował ważne decyzje, które w realnej sytuacji miałyby wpływ na ciebie i twoich partnerów.

Serdecznie zapraszam na ten ekscytujący i pełen wrażeń kurs.

 

Nurkowie na skuterach podwodnych

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt