Open Water Diver w suchym skafandrze

Open Water Diver + suchy skafander

Open Water Diver w suchym skafandrze

Organizator: Kasia, Tomek

  • podstawowy kurs nurkowania
  • maksymalna głębokość 18m
  • uznawany na całym świece certyfikat nurkowy
  • nowoczesna forma kursu
  • elastyczne terminy zajęć
  • kurs prowadzony w suchym skafandrze
  • dodatkowe uprawnienia Dry Suit

Open Water Diver w suchym skafandrze

Szkolenie OWD w suchym skafandrze jest odpowiedzią na szkolenie podstawowe  w trudnych warunkach klimatycznych. Dzięki wykorzystaniu suchych skafandrów kurs Open Water Diver może być zrealizowany w ciągu całego roku. Pogoda i temperatura wody nie jest więc przeszkodą.

Do kogo skierowane jest szkolenie OWD + Dry Suit

Ten szczególny rodzaj kursu nurkowania jest skierowany przede wszystkim do osób, które chcą nurkować nieprzerwanie przez cały rok w umiarkowanych i zimnych strefach klimatycznych. Poza najcieplejszym, południowymi obszarami globu nurkowania w piankach są ograniczone do ciepłych miesięcy. W zależności od regionu może to być tylko kilka miesięcy w roku.

Ważne są również indywidualne predyspozycje nurka. Jeśli jesteś osobą, która dosyć szybko marznie to nurkowania w suchym skafandrze mogą okazać się strzałem w przysłowiową dziesiątkę.

Jakie korzyści daje nurkowanie w suchym skafandrze

O możliwości nurkowania przez cały rok w dowolnej strefie klimatycznej mogłeś przeczytać wyżej. Warto dodać, że latem poniżej pewnej głębokości (termokliny) woda nie nagrzewa się praktycznie wcale. Cały rok panują tam stałe warunki. W przypadku głębszych i dłuższych nurkowań suchy skafander staje się naturalnym wyborem.

Umiejętność nurkowania w suchym skafandrze otwiera też możliwość penetracji najbardziej niedostępnych, ale jakże pięknych krain jakimi są np. norweskie fiordy, czy lodowate górskie jeziora w Austrii. Marzysz o zanurkowaniu na styku płyt kontynentalnych na Islandii? Bez suchego skafandra raczej nie uda się tego marzenia zrealizować.

 

Podstawowy kurs nurkowania w suchym skafandrze

 

2 kursy w 1

Szkolenie zawiera w sobie kurs Open Water Diver oraz specjalizację nurkowania w suchym skafandrze: Dry Suit. Całość kursu, z wyłączeniem pierwszych zajęć basenowych, jest prowadzona w suchym skafandrze na wodach otwartych. Po zakończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat samodzielnego nurka OWD uprawniający do nurkowania na maksymalną głębokość 18 metrów oraz certyfikat szkolenia specjalizacyjnego: Dry Suit. Więcej na temat poszczególnych kursów nurkowania przeczytasz na stronach poświęconym tym konkretnym kursom.

Podstawowy kurs nurkowania Open Water Diver: SSI Open Water Diver

Kurs nurkowania w suchym skafandrze: SSI Dry Suit 

Kurs nurkowania Open Water Diver w suchym skafandrze jest wydłużony o 1 dzień szkoleniowy w stosunku do podstawowego kursu nurkowania, realizowanego w piance. Dzięki temu zyskujesz dużo praktyki aby swobodnie poczuć się w nowej skórze.

Wyposażenie na czas szkolenia OWD + Dry Suit

Na czas zajęć wypożyczymy nieodpłatnie suchy suchy skafander wraz z ocieplaczem. Posiadamy całą flotę suchych skafandrów czołowego światowego producenta marki Santi i Avatar. Dzięki temu będziesz mógł w komfortowych warunkach i w najlepszym sprzęcie uczestniczyć w kursie Open Water Diver. Poznasz budowę, wady i zalety różnych rozwiązań suchych skafandrów.

 

Kurs Open Water Diver wraz ze specjalizacją Dry Suit

 

Nurkowanie w suchym skafandrze po kursie

Po zakończeniu szkolenia będziesz mógł wypożyczyć w atrakcyjnej cenie suchy skafander z naszej wypożyczalni. Podobnie jak inne elementy wyposażenia są dostępne dla naszych kursantów. Nie musisz się więc martwić koniecznością zakupu całego ekwipunku zaraz po kursie. Z chęcią doradzimy, jak również wypożyczymy do testów odpowiedni sprzęt. Dzięki temu samodzielnie przekonasz się, jakie rozwiązania najbardziej odpowiadają twojemu stylowi nurkowania.

Zaproszenie na szkolenie

Serdecznie zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowany nurkowaniem i zdobyciem uprawnień samodzielnego nurka.

Jeśli chciałeś zostać podwodnym odkrywcą to nie zwlekaj i już dziś zapisz się na swój pierwszy kurs nurkowania. 

 

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt