PEDIATRIC BASIC LIFE SUPPORT DAN – DZIECIĘCY BLS

PEDIATRIC BASIC LIFE SUPPORT DAN – DZIECIĘCY BLS

Organizator: Kasia, Tomek

  • specyfika udzielania pomocy niemowlętom i dzieciom
  • pełna procedura resuscytacyjna (CPR/RKO)
  • fantomy niemowlaka i dziecka
  • ćwiczenia praktyczne
  • realne scenariusze zdarzeń i wypadków

Kurs Pediatric Basic Life Support

Pediatric Basic Life Support to szkolenie, które przybliża specyfikę udzielania pierwszej pomocy niemowlakom i małym dzieciom. Przyczyny i metodyka postępowania znacznie się różni w stosunku do pomocy osobom dorosłym w sytuacji zagrożenia życia. Jest to dodatkowy moduł szkolenia Basic Life Support rozszerzający wiedzę ratowników o pomoc udzielaną dzieciom w wieku niemowlęcym i przedszkolnym.

 

Rodzinne szkolenie DAN

 

Do kogo skierowany jest moduł kursu Pediatric Basic Life Support

PBLSt to dodatkowa część szkolenia z zakresu resuscytacji i technik udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia. Skierowana jest do wszystkich osób mających styczność z niemowlakami i dziećmi w wieku przedszkolnym. Każdy rodzic powinien posiadać podstawowe szkolenie jak radzić sobie w sytuacji, kiedy życie jego dziecka jest zagrożone. Warto również aby osoby na co dzień opiekujące się dziećmi posiadały odpowiednie przeszkolenie.

Dlaczego warto być ratownikiem DAN

Dzieci są znacznie bardziej narażone na wypadek niż osoby dorosłe. Wiedza jak w takiej sytuacji postępować może być kluczowa dla ratowania życia i minimalizowania skutków wypadku, jaki może się wydarzyć zupełnie niespodziewanie. Również późniejszy powrót do zdrowia dziecka będzie znacznie łatwiejszy jeśli udzielisz szybkiej i skutecznej pomocy.

 

Pediatric Basic Life Support

 

Wymagania wstępne szkolenie Pediatric Basic Life Support

Nie jest to samodzielne szkolenie, a jedynie moduł, który dodawany jest do szkolenia podstawowego Basic Life Support. W ten sposób poszerzysz swoją wiedzę z zakresu podstawowych zabiegów resuscytacyjnych i stanów zagrażających życiu o te same umiejętności w odniesieniu do niemowlaków i dzieci.

Materiały do kursu Podstawowych Zabiegów Resuscytacyjnych Dzieci

Poza standardowym zestawem kursanta jaki otrzymasz w pakiecie do kursu Basic Life Support, DAN opracował dodatkowy podręcznik z informacjami poszerzającymi wiedzę z wykładów na temat niesienia pomocy w sytuacji gdy poszkodowanym jest dziecko. Każdy kursant otrzyma go w formie elektronicznej.

Ćwiczenia praktyczne będziesz wykonywał na profesjonalnych fantomach dzieci w różnym wieku rozszerzając zakres szkolenia BLS.

 

Pierwsza pomoc dzieciom - Pediatric Basic Life Support

 

Co na kursie Pediatric Basic Life Support

W pierwszej części zajęć zajmiemy się różnicami w udzielaniu pomocy dorosłym i dzieciom. Dowiesz się więc więcej o fizjonomii dziecka i jak te różnice wpływają na sposób prowadzenia podstawowych zabiegów resuscytacyjnych. Następnie zajmiesz się realnymi sytuacjami i ćwiczeniami na odpowiednich fantomach. Pozwoli ci to zbudować pewność siebie, niezbędną przy udzielaniu pomocy dzieciom oraz nabrać odpowiedniej praktyki.

Ratownik DAN

Moduł szkolenia Pediatric Basic Life Support kończy się egzaminem w postaci testu, który obejmuje rozszerzona wiedzę z zakresu BLS dotycząca właśnie dzieci. Warunkiem pozytywnego ukończenia szkolenia jest również wykonanie wszystkich ćwiczeń oraz przeprowadzenie skutecznej akcji ratowniczej w scenariusz przewidzianych przez instruktora a dotyczących małych dzieci.
Po zakończeniu szkolenia otrzymasz dyplom potwierdzający zdobycie nowych kwalifikacji, a do twojego konta w DAN zostanie przypisany nowy certyfikat. W ciągu kilku tygodni otrzymasz również jego plastikową wersję. Certyfikat jest wystawiany w siedzibie DAN we Włoszech.

 

Certyfikat ratownika DAN

 

Zaproszenie na szkolenie Pediatric Basic Life Support

Wiedza jak udzielać skutecznej pierwszej pomocy dzieciom jest niezwykle ważna. Jest wiele zmian w stosunku do osób dorosłych, z którymi warto się zapoznać. Dzięki temu szanse na udzielenie skutecznej pierwszej pomocy znacznie rosną dając większe szanse dziecku.

Zadzwoń do nas i zapisz się na szkolenie. Bądź odpowiedzialnym rodzicem!

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt