Wall Diving – nurkowanie przy podwodnych urwiskach

Wall Divers

Wall Diving – nurkowanie przy podwodnych urwiskach

Organizator: Tomek

  • nurkowania typu drop-off
  • procedury i zachowanie
  • niezbędne wyposażenie
  • ekstremalna przygoda

Wall Diving

Pionowe podwodne ściany i urwiska typu drop off to magiczne miejsca, które przyciągają adeptów głębokich i wymagających nurkowań. Bezkresna otchłań, dno, które czasem znajduje się wiele setek metrów pod tobą, to trudne środowisko, również dla żyjących tam zwierząt. Nurkowanie w takim miejscu to ciekawa i ekstremalna przygoda. Ciężko porównać ją z innym doświadczeniem nurkowym. Wall Diving to właśnie tego typu nurkowania.  

Dla kogo przeznaczone jest szkoleni Wall Diving

Szkolenie Wall Diving jest przeznaczone dla nurków, którzy chcą zakosztować przygody nurkowania w bardziej ekstremalnym miejscu niż dotychczas. Jeśli interesują cię wyzwania jakie towarzyszą nam w tej aktywności, to jest to szkolenie właśnie dla ciebie. Czasem udaje nam się zajrzeć się w miejsca do jakich normalnie nie mamy dostępu.

 

Wall Diving - nurkowanie przy podwodnych urwiskach

 

Dlaczego warto ukończyć szkolenie Wall Diver

Bezpieczne nurkowanie w rejonie gwałtownych spadków dna czy pionowych urwisk typu drop off wiąże się z całym szeregiem nowych wyzwań. Niezbędne jest odpowiednie zachowanie i wdrożenie procedur awaryjnych. W takim miejscu nie możesz swobodnie opaść na dno, aby rozwiązać problem. Wszystkie czynności i zadania musisz wykonać „w locie”.

Jeśli marzysz o zajrzeniu daleko w głąb zbiorników wodnych to jest to idealne miejsce na takie nurkowania.

Wymagania wstępne

Aby uczestniczyć w kursie twoja pływalność powinna być na bardzo dobrym poziomie. Kurs jest przeznaczony dla nurków posiadających już pewne doświadczenie w nurkowaniu. 

 

Pionowa podwodna ściana - Wall Diving

 

Co na kursie Wall Diving

Zaczniemy od szerokiego wstępu teoretycznego omawiającego te specyficzne miejsca nurkowe. Poznasz sposób zachowania i procedury awaryjne, niezbędne do bezpiecznego nurkowania w obrębie podwodnych urwisk. Świadomość zagrożeń jakie towarzyszą ci w takim miejscu jest kluczem do ich uniknięcia. Odpowiedni plan to podstawa. Dzięki temu dobierzesz sprzęt i przeprowadzisz zanurzenie bezpieczne i komfortowo.

Ze względu na specyfikę szkolenia realizujemy je tylko podczas wyjazdów w miejsca występowania tego typu podwodnych formacji. Niestety w Polsce nie ma możliwości przeprowadzenia tego typu zajęć. 

Możesz swobodnie połączyć to szkolenie z kursem nurkowania głębokiego Deep Diver

Ukończenie szkolenia Wall Diving

Szkolenie kończy się uzyskaniem certyfikatu IANTD Wall Diver.

 

Wall Diving - podwodne urwisko

 

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt