Zaawansowany Ratownik Tlenowy DAN – Kurs Adv OFA

DAN Advance Oxygen Provider

Zaawansowany Ratownik Tlenowy DAN – Kurs Adv OFA

Organizator: Kasia, Tomek

  • rozpoznawanie urazów i chorób dekompresyjnych
  • dobór odpowiedniego sposobu podawania tlenu
  • zaawansowana pomoc tlenowa
  • zaawansowana resuscytacja z udziałem zestawu tlenowego
  • użycie MTV i BVM
  • ćwiczenia praktyczne na fantomach i pozorantach
  • realne scenariusze zdarzeń nurkowych

Zaawansowany Ratownik Tlenowy DAN – Kurs Advanced Oxygen First Aid Provider

Kurs Advanced Oxygen First Aid for Scuba Diving Injuries jest zaawansowanym szkoleniem poszerzającym wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem tlenu w wypadkach nurkowych. Podczas kursu „Zaawansowany Ratownik Tlenowy” rozwiniesz umiejętności oceny i rozpoznawania urazów nurkowych. Wykorzystasz bardziej zaawansowany sprzęt, taki jak ręcznie sterowany resuscytator (MTV-100) i worek samorozprężalny (BVM) w celu udzielenia pomocy nurkowi, który nie oddycha.

Do kogo jest skierowane szkolenie  Advanced Oxygen First Aid Provider

Szkolenie DAN Zaawansowany Ratownik Tlenowy – zaawansowana pierwsza pomoc tlenowa w wypadkach nurkowych to szkolenie skierowane do nurków na wszystkich poziomach zaawansowania, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności zarówno z zakresu podstawowej pierwszej pomocy (BLS) jak i pierwszej pomocy tlenowej (OFA). Warto, aby pracownicy centrów nurkowych, obsługa łodzi czy baz nurkowych oraz wszystkie osoby mające do czynienia z osobami nurkującymi odbyły zaawansowane szkolenie Advanced Oxygen First Aid for Scuba Diving Injuries.

 

MTV-100 CPR DAN Advance Oxygen First Aid

 

Dlaczego warto być ratownikiem DAN

Wypadek nurkowy to zdarzenie, na które możemy nie mieć bezpośredniego wpływu. Może wydarzyć się po prostu w naszym otoczeniu. Dla ratownika nie są istotne przyczyny wypadku a jedynie skuteczne działanie i niesienie skutecznej pomocy osobom poszkodowanym. Im większa wiedza teoretyczna, ale przede wszystkim umiejętności praktyczne, tym większa szansa na skutecznie przeprowadzoną akcje ratowniczą i pełny powrót do zdrowia osoby lub osób poszkodowanych w wypadku nurkowym.

Zdobyta wiedza i umiejętności ma przede wszystkim wpływ na bezpieczeństwo wszystkich nurkujących. Warto dodać, że kompleksowe wyszkolenie pracowników bazy czy centrum nurkowego zdecydowanie podnosi prestiż danej placówki w oczach korzystających z jej usług nurków i ich rodzin.

 

Zawór na żądanie podczas kursu Advance Oxygen Provider DAN

 

Wymagania wstępne

Kurs zaawansowanego ratownika tlenowego DAN – Advanced Oxygen First Aid Provider jest przeznaczony dla osób, które pomyślnie ukończyły szkolenie na poziomie podstawowym z zakresu DAN Oxygen First Aid for Scuba Diving Injuries oraz posiadają ukończony kurs pierwszej pomocy np. DAN Basic Life Support lub dowolny równorzędny np. EFR. Ukończone szkolenia na poziomach podstawowych muszą mieć status aktywnych (ważnych) w momencie przystąpienia do szkolenia Advanced Oxygen First Aid

Materiały do kursu DAN Advanced Oxygen First Aid Privider

Jako kandydat na zaawansowanego ratownika tlenowego DAN (DAN Advanced Oxygen First Aid Privider) otrzymasz kompletny zestaw materiałów przeznaczony do szkolenia na tym poziomie. Znajdziesz w nim między innymi elektroniczny podręcznik, dzięki któremu nawet po zakończeniu szkolenia możesz odświeżyć swoją wiedzę.

Podczas szkolenia wykorzystamy profesjonalne fantomy do prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO/CPR) oraz czynności wchodzących w skład BLS. Będziesz miał również możliwość posługiwania się różnymi rodzajami zestawu tlenowych DAN oraz zestawów, które możesz złożyć samodzielnie.

 

Wykorzystanie MTV-100 podczas szkolenia

 

Co na kursie Zaawansowany Ratownik Tlenowy DAN

Kurs Zaawansowanej Pomocy Tlenowej wypadków nurkowych (DAN Advanced Oxygen First Aid) jest rozwinięciem kursu podstawowego Oxygen First Aid (OFA). W pierwszej kolejności będziemy pracować nad utrwaleniem wiedzy zdobytej podczas szkolenia podstawowego – OFA. Następnie znacznie rozszerzysz swoją wiedzę jak również umiejętności praktycznego użycia zaawansowanego sprzętu tlenowego. Kluczem do sukcesu działań ratowniczych będzie praca zespołowa podczas akcji ratowniczej. To temu elementowi poświęcisz sporo czasu podczas szkolenia. Nabierzesz również wprawy w posługiwaniu się zaawansowanym ratowniczym zestawem tlenowy. W skład takiego zestawu wchodzi worek samorozprężalny (BVM) oraz ręcznie sterowany resuscytator (MTV-100). Dzięki temu skuteczniej udzielisz pomocy nieoddychającemu poszkodowanemu. Po zakończeniu szkolenia twoje umiejętności pozwolą w sposób pewny i zorganizowany pokierować całą akcją ratowniczą do czasu dotarcia zawodowych ratowników.

 

Użycie worka samorozprężalnego BVM podczas szkolenia DAN Advanced Oxygen Provider

 

Zaawansowany Ratownik Tlenowy Dan

Kurs DAN Advanced Oxygen First Aid – zaawansowany ratownik tlenowy DAN kończy się złożeniem pisemnego egzaminu z wiedzy, którą zdobędziesz podczas szkolenia. W trakcie kursu będziesz również wykonywał zadania i prowadził akcję ratowniczą w prezentowanych przez instruktora scenariuszach. Nacisk kładziony jest przede wszystkim na umiejętności praktyczne więc to właśnie im poświecisz najwięcej czasu. Po pozytywnym zaliczeniu wszystkich zadań oraz egzaminu otrzymasz certyfikat w formie dyplomu Zaawansowanego Ratownika Tlenowego DAN. Tradycyjny plastikowy certyfikat – taki sam jak certyfikaty nurkowe zostanie dostarczony bezpośrednio z kwatery DAN w ciągu kilku tygodni na wskazany przez ciebie adres.

Zaproszenie do szkolenia

Jeśli trafiłeś na tą stronę oznacza to, że jesteś świadomym nurkiem, dla którego bezpieczeństwo nurkowania ma wysoki priorytet. Nie muszę więc przekonywać cię o zasadności wzięcia w nim udziału.

Już dziś zapisz się na szkolenie DAN Advanced Oxygen First Aid!

 

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt