Mermaiding – pływanie w syrenim ogonie

ZNAJDŹ ARTYKUŁ

SZUKAJ NA BLOGU.

Mermaiding podwodna zabawa w syrenim ogonie

Czy nigdy nie marzyłaś aby stać się syreną i zagrać główną rolę w bajce? To dziecięce marzenie możesz teraz spełnić razem z nami, niezależnie od twojego wieku. Tylko krok dzieli cię od zostania prawdziwą syreną lub trytonem (Aquaman’em). Mermaiding to świetna i widowiskowa zabawa.

Cały świat oszalał na punkcie tej podwodnej aktywności. Nic dziwnego, skoro pozwala realizować najskrytsze fantazje i zagłębić się w podwodny świat. Jakże odmienny od naszej szarej codzienności. Przy okazji nauczycie się nowych rzeczy i będziecie dobrze się bawić. Nasze centrum nurkowe zapewni tobie i twojemu dziecku  komfortowe warunki do realizacji nowego wyzwania.

 

Mermaiding - nurkowanie w syrenim ogonie

 

Mermaiding – skąd się wziął?

Słowo mermaid pochodzi z języka angielskiego i oznacza syrenę. Mermaiding w dosłownym tłumaczeniu to „syrening”. Zabawa została zapoczątkowane w różnego rodzaju akwariach, parkach wodnych oraz resortach. Była po prostu uatrakcyjnieniem dla zwiedzających, skierowana do młodszych odwiedzających. Zaproszenie do zabawy innych osób okazało się strzałem w przysłowiową dziesiątkę

Moda na nurkowanie w syrenim ogonie przyszła do nas z Azji i bardzo dynamicznie się rozwija. Można by pomyśleć, że będzie to „sport” tylko dla dzieci jednak jest także duże zainteresowanie wśród kobiet jako dodatkowa aktywność rzeźbiąca ciało. Dyscyplina ta świetnie wpływa na kondycję całego organizmu i zdrowie kręgosłupa.

Jest to również forma spędzania wolnego czasu w grupie, w śród przyjaciół.  W obecnych czasach trudno zachęcić dzieci do uprawiania jakiegokolwiek sportu, a pływanie w monopłetwie i syrenim ogonem może okazać się bardzo atrakcyjne i zachęcić do przebywania w wodzie.

 

Syrena na plaży

 

Mermaiding to sport?

Mermaiding to forma nurkowania na wstrzymanym oddechu – freedivingu. Pod woda wykonujemy różne figury na głębokości do 5 metrów. W trakcie zajęć korzystamy ze profesjonalnego sprzętu, czyli ogonów wykonanych z lajkry oraz płetw wykonanych z gumy lub tworzywa sztucznego. Zdecydowanie bardziej niż określenie sport pasuje tu po prostu dobra zabawa. Nie ma żadnej rywalizacji czy bicia rekordów. Wykorzystujemy jednak wiedzę z zakresu freedivingu i pływania w monopłetwie.

Mermaiding jest bardzo widowiskowy ponieważ ogony występują w wielu krojach i kolorach a syreny poruszają się z gracją. Pływanie w syrenim ogonie sprawia ogrom przyjemności i podkreśla kobiecość oraz delikatność.

 

Syreni ogon - znak rozpoznawczy syren

 

Jak zacząć zabawę w syrenim ogonie?

Najważniejszą są oczywiście dobre chęci i wygospodarowanie odrobiny czasu. Resztą zajmą się nasi doświadczeni instruktorzy.

Specjalnie opracowane programy zajęć składają się z części teoretycznej i praktycznej. Największy nacisk jest oczywiście kładziony na praktykę w basenie. Podczas zajęć nabierzesz umiejętności, które pozwolą na swobodne poruszanie się w syrenim ogonie. W czasie kursu będziesz korzystać ze specjalnie dedykowanego sprzętu, dzięki któremu opanujesz techniki poruszania się pod wodą.

Wraz ze wzrostem doświadczenia i zdobytymi umiejętnościami otworzą się przed tobą nowe możliwości tej zabawy.

Nasze indywidualne podejście do każdego kursanta sprawia, że nauka będzie prosta i przyjemna.

 

Szkolenie Ocean Mermaid

 

Szkolenia mermaiding – pływanie w syrenim ogonie

Dołącz do kursu, który zapewni ci umiejętności i techniki do cieszenia się swobodnym nurkowniem w magicznej oprawie syreniego ogona.

Certyfikat organizacji SSI jest rozpoznawany na całym świecie daje możliwość rozwijania się w dziedzinie mermaidingu. Może być to przygoda trwająca całe życie.

W ramach programów szkoleniowych możesz skorzystać z:

Warunkiem przystąpienia do zajęć jest wiek minimum 7-8 lat i około 120 cm wzrostu, zależnie od głębokości najpłytszej części dostępnego basenu. Niezbędna jest umiejętność swobodnego pływania i utrzymywania się na powierzchni wody. Nie obejdzie się więc bez umiejętności pływackich bez tzw. wspomagania (rękawki itp.).

Zaproszenie na szkolenie dla syren i trytonów

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym centrum nurkowym rodziców z dziećmi oraz osoby dorosłe.

 

Kurs Mermaid

 

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt