INTRO nurkowe – pierwsze nurkowanie

INTRO nurkowe – pierwsze nurkowanie

Organizator: Kasia, Tomek

 • twoje pierwsze nurkowanie
 • komfortowe i bezpieczne warunki
 • zajęcia prowadzi certyfikowany instruktor
 • wypożyczenie sprzętu w cenie intro
 • pamiątkowy film lub zdjęcia
 • dyplom ukończenia intro nurkowego
 

Intro nurkowe – pierwsze nurkowanie

Jeśli zaciekawiło cię nurkowanie, ale nie masz pewności, czy to jest sport odpowiedni dla ciebie, nie wiesz czy przypadnie ci do gustu, przygotowaliśmy specjalny program –  tzw. Intro nurkowe. Jest to próbne nurkowanie z instruktorem w jeziorze lub basenie. To również doskonały i niekonwencjonalny prezent jaki możesz sprawić bliskiej osobie (zapytaj nas o voucher na Intro nurkowe).

Intro nurkowe to program nurkowy o nazwie Try Scuba, Discover Scuba Diving itp. Całe nurkowanie odbywa się na niewielkiej głębokości dla zachowania maksimum bezpieczeństwa i twojego komfortu. Pomimo tego, nowe środowisko, jakie do tej pory widziałeś tylko w telewizji bądź internecie wywiera niesamowity wpływ na każdego nurkującego po raz pierwszy.

Aby uczestniczyć w pierwszym nurkowaniu w swoim życiu nie musisz mieć żadnego sprzętu. Cała organizacja tego wydarzenia jest po naszej stronie. Wyposażymy cię w niezbędny sprzęt nurkowy najwyższej klasy. Intro prowadzone jest przez certyfikowanych instruktorów z dużym doświadczeniem.

Aby sprostać twoim oczekiwaniom i dać ci maksymalny komfort Intro nurkowe może poprowadzić zarówno Kasia jak i Tomek.

 

intro nurkowe Szczecin

 

Jak wygląda przebieg  Intro nurkowego

Program Try Scuba składa się z kilku części. Jest to również forma kursu nurkowego więc wszystkie działania są przeprowadzane zgodnie ze standardami  naszej federacji nurkowej. Gwarantuje to bezpieczny i ustandaryzowany przebieg szkolenia. 

W przypadku realizacji programu Intro Nurkowe / Try Scuba na wodach otwartych (jeziora itp.) musisz zarezerwować sobie około 3-4 godzin wolnego. Na ten czas będą się składały następujące części: 

 1. Dokumenty i „papierologia”

  Wszystkie szkolenia są rejestrowane i podlegają bezpośredniemu nadzorowi nad instruktorem przez Centrum Nurkowe jak również Federację Nurkową. Konieczne jest dopełnienie formalności, choćby takich jak wywiad medyczny, czy odpowiednie dane do ubezpieczenia nurkowego. Każdy nurek wchodzący do wody posiada dodatkowe ubezpieczenie nurkowe związane z tą aktywnością sportową. Nie zajmie nam to dłużej niż kilka minut.

 2. Wykład teoretyczny

  Instruktor opowie podczas zajęć o tym, jak ludzkie ciało reaguje na środowisko przy zwiększonym ciśnieniu otoczenia. Co dzieje się z organizmem i z gazami, którymi oddychasz pod wodą. Poznasz zagadnienia z zakresu medycyny i fizyki nurkowania. Porozmawiamy również o możliwych zagrożeniach i sposobach radzenia sobie z nimi przez każdego nurka. Nauczysz się kilku podstawowych znaków nurkowych, które umożliwią ci komunikację z instruktorem pod wodą. Omówione zostaną procedury postępowania pod wodą i nad wodą. Jeśli nurkowanie będzie odbywało się w jeziorze dodatkowo zostanie omówione środowisko lokalnego zbiornika. Wiedza jest przekazana w przystępny sposób i zdecydowanie nie jest powrotem do szkolnej ławy. Wykład nie jest bardzo długi ani męczący, a jego poziom może być dostosowany również do najmłodszych uczestników czyli dzieci. Jest on konieczny, aby późniejsze zajęcia w wodzie były nie tylko dobrą zabawą, ale również przebiegały bezpiecznie. Instruktor odpowie również na wszystkie nurtujące ciebie pytania i obawy. 

  Intro nurkowe, pierwsze nurkowanie

 3. Omówienie i poznanie sprzętu nurkowego

  Teraz zajmiemy się sprzętem do nurkowaniu, który będziesz miał na sobie podczas zajęć w wodzie. Instruktor omówi wszystkie jego elementy, podstawy budowy i zasadę działania. Następnie wspólnie dopasujecie odpowiednie elementy ekwipunku. Z niewielką pomocą samodzielnie założysz swój pierwszy zestaw nurkowy na plecy i będziesz mógł udać się w nim do wody.

  Intro nurkowe, kurs nurkowania, pierwsze zejście pod wodę

 4. Ćwiczenia w wodzie

  Jest to bardzo ważny element szkolenia nurkowego programu Try Scuba / Intro nurkowe. W pierwszej kolejności oswoisz się z przebywaniem oraz oddychaniem pod powierzchnią wody wykorzystując regulator (automat nurkowy). Przeprowadzimy tu kilka prostych ćwiczeń, które pozwolą ci poczuć się komfortowo pod powierzchnią wody, poznać swój sprzęt i partnera jakim jest instruktor. Wszystko odbywa się w płytkiej części basenu lub jeziora, co pozwala w każdej chwili wstać i wystawić głowę nad powierzchnię, jeśli poczujesz się choć odrobinę niekomfortowo. Dopiero po prawidłowej realizacji ćwiczeń, nabraniu pewności siebie, możemy popłynąć na głębszą część basenu/jeziora abyś poczuł na czym polega prawdziwe nurkowanie.

 5.  Właściwe nurkowanie

  Wspólnie z instruktorem spędzisz na swobodnym nurkowaniu około 30 minut. Będziesz miał okazję odkryć piękno podwodnego świata. Dla nurkowań realizowanych w jeziorze spotkasz się z jego mieszkańcami. Podczas tej części instruktor wykona również kilka pamiątkowych zdjęć. Maksymalna głębokość nurkowania wyniesie 5m i jest ona w 100% zależna od ciebie. Sam będziesz decydował o przebiegu, kierunku i głębokości nurkowania. Mamy nadzieję, że ta przygoda przyczyni się do większego zainteresowania tym sportem i dołączysz do naszej ekipy nurkowej.

  Try Scuba, intro nurkowe

 6. Zakończenie wydarzenia

Po wyjściu z wody nastąpi omówienie nurkowania i drobne podsumowanie. Zapiszesz w logbooku swoje pierwsze nurkowanie, które zostanie potwierdzone przez instruktora. Otrzymasz również pamiątkowy certyfikat ukończenia szkolenia Try Scuba. Emocje na pewno będą ci towarzyszyć jeszcze przez jakiś czas.

 

 

Nurkowanie

W trakcie całego nurkowania w ramach Intro będziesz pod indywidualną opieką instruktora. Będzie on dbał o twoje bezpieczeństwo i cały czas czuwał nad tobą. Dzięki temu nie będziesz musiał się skupiać na niczym innym niż podziwianie tego nowego środowiska. Zajmie się również twoim sprzętem nurkowym umożliwiając swobodne nurkowanie w przewidzianych limitach głębokości. Jeśli będziesz miał ochotę możesz zanurzyć się na głębokość maksymalną 5m.

Stosujemy zasadę 1 instruktor przypada na 1 kursanta. Jest to więc program realizowany w części wodnej całkowicie indywidualnie. 

 

Intro nurkowe - pierwsze nurkowanie

 

Relacja

Z tego wydarzenia otrzymasz od nas zupełnie za darmo film lub zdjęcia, które będą niesamowitą pamiątką po tej niecodziennej przygodzie oraz dyplom ukończenia Intra Nurkowego / Try Scuba. Zdjęciami możesz śmiało pochwalić się znajomym. W końcu nie każdy miął okazję zobaczyć co znajduje się pod powierzchnią wody dłużej niż przez kilkanaście sekund. 

 

Pamiątkowy certyfikat po kursie Try Scuba, Intro Nurkowe, Twoje Pierwsze Nurkowanie

 

Mamy nadzieję, że zachęcony w ten sposób przekonasz się, że nurkowanie to nie jest żaden rocket science i jest to sport dla każdego. Jest to nasza największa pasja i staramy się nią zarazić każdego. Liczymy więc, że dołączysz do naszej społeczności i zostaniesz certyfikowanym samodzielnym nurkiem w ramach pełnego szkolenie podstawowego – Open Water Diver. Umożliwi ci to podziwianie bogactwa naszej planety skrywanego pod wodą w każdym zakątku świata już bez bezpośredniej opieki instruktora.

W opisie podstawowego kursu nurkowego Open Water Diver  znajdziesz wiele odpowiedzi na swoje pytania. Przygotowaliśmy tam również mały FAQ:

Czy nurkowanie jest bezpieczne?

Czy nie jestem za stary lub za młody na rozpoczęcie kursu nurkowania?

Kto będzie ze mną nurkował po kursie?

Czego mogę oczekiwać po nurkowaniu?

Jak zacząć?

 

W tym linku możesz również więcej poczytać o naszej ekipie: instruktorzy nurkowania zachęcamy więc do przeczytania lub kontaktu telefonicznego z nami. Przy kawie w  naszym Centrum Nurkowym  odpowiemy na wszystkie twoje pytania.

 

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt