ICE DIVER

ICE DIVER

Organizator: Tomek, Bartek, Kasia

  • bezpieczne nurkowanie pod lodem
  • certyfikat uznanej federacji
  • materiały szkoleniowe
  • instruktorzy z doświadczeniem jaskiniowym
  • niezapomniane przeżycie
  • fotki i film ze szkolenia

ICE DIVER – nurkowanie podlodowe

Zima nie musi być żadną przeszkodą w naszej pasji. Wystarczy, że nabędziesz odpowiednie umiejętności podczas szkolenia podlodowego Ice Diver aby móc samodzielnie i bezpiecznie nurkować pod lodem. Pozwoli to cieszyć się możliwością nurkowania przez cały rok.

Nurkowanie podlodowe pozwala zobaczyć świat podwodny z zupełnie innej perspektywy. Wizura w takich warunkach zazwyczaj jest powalająca i sięga kilkunastu metrów, co nie zdarza się często w naszych wodach. Przepiękne efekty przenikania światła przez tafle lodu zaspokoją nawet najbardziej wybrednego fotografa podwodnego.

W nurkowaniu podlodowym nie skupiamy się na odległości od przerębla czy głębokości. To co nas najbardziej interesuje znajduje się właśnie tuż pod samym lodem. Same możliwości nurkowania są ograniczone przez skomplikowaną logistykę takiej akcji. Konieczny jest zespół wsparcia powierzchniowego i sporo przygotowań aby móc bezpiecznie wykonać nurkowania. Dlatego jest to świetna okazja do integracji zespołów o różnych stopniach nurkowych. Nurkowania podlodowe traktujemy w kategorii przygody i nowych niespotykanych doświadczeń.

 

 

Do kogo skierowany jest kurs Ice Diver – nurek podlodowy

Szkolenie jest przeznaczone dla nurków, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności o wiedzę z zakresu planowania i przygotowywania akcji nurkowania podlodowego. Zarówno zabezpieczenia powierzchniowego jak samego nurkowania.

Szkolenie Ice Diver jest dopasowane do możliwości, doświadczenia i oczekiwań grupy nurków.W szkoleniu mogą uczestniczyć nurkowie posiadający stopień podstawowy oraz pewien zakres doświadczenia nurkowego, dający swobodę poruszania się w ograniczonej przestrzeni.

Drugą grupę stanowią zaawansowani nurkowie. Szkolenie jest wtedy dużo bardziej wymagające i zawiera dodatkowe elementy praktyczne.

Ze względu na panujące warunki konieczne jest nurkowanie w suchym skafandrze.

 

Kurs Ice Diver - rozwiązywanie problemów

 

Dlaczego warto ukończyć kurs nurkowania podlodowego

Możliwość oglądania świata podwodnego oddzielonego od powietrza grubą warstwą lodu to niesamowite doświadczenie. Przebywanie bezpośrednio pod taflą lodu bez możliwości natychmiastowego wynurzenia pozwala krytycznie spojrzeć na swoje umiejętności. Możesz poczuć przedsmak tego z czym do czynienia mają nurkowie techniczni, wrakowi i jaskiniowi.

Nabyte podczas zajęć umiejętności pozwolą zarówno pełnić funkcje pełnoprawnego członka zespołu wsparcia powierzchniowego, jak również zanurzyć się w ten odmienny zimowy krajobraz. Nauka rozwiązywania sytuacji awaryjnych w takim środowisku jest kluczowa dla bezpieczeństwa.

Jeśli jesteś podwodnym fotografem to nie możesz przegapić okazji do niesamowitych zdjęć. Tylko zimą pod wodą panują tak idealne warunki a gra świateł pod powierzchnią lodu w słoneczny dzień pozwala zrobić naprawdę niesamowite zdjęcia.

 

Rozwiązywanie problemów pod lodem

 

Co na kursie nurkowania podlodowego

W zależności od poziomu twojego wyszkolenia i doświadczenia nurkowego kurs będzie wyglądał nieco odmiennie.

Zaczniemy od wiedzy związanej z wyborem miejsca do przeprowadzenia akcji nurkowania podlodowego. Odpowiedni wybór i zabezpieczenie miejsca jest kluczowe dla bezpiecznego przeprowadzenia akcji podlodowej. Każdy uczestnik kursu szkoli się zarówno w zakresie odpowiednich technik nurkowych jak również zdobywa wiedzę niezbędną do zapewnienia bezpieczeństwa na powierzchni dla nurków, którzy aktualnie przebywają pod powierzchni lodu.

Kolejnym elementem szkolenia jest odpowiedni dobór i przygotowanie sprzętu do realizacji nurkowania podlodowego. Wykorzystasz więc śruby lodowe, liny asekuracyjne, kołowrotki i szpulki i wiele innych elementów. Rozprawimy się też z mitami, o których możesz przeczytać w internecie na temat nurkowania podlodowego. Pomocna w tym zadaniu okaże się np. siekiera.

Wymagające środowisko jak również niska temperatura wody i powietrza są dodatkowymi czynnikami ryzyka, który będzie miął wpływ na nasze zachowanie pod wodą. Kluczowe więc będzie zachowanie opanowania nawet w sytuacjach awaryjnych. Pod okiem doświadczonego instruktora będziesz rozwiązywał sytuacje problemowe i korzystał z przedstawionych metod auto ratownictwa.

Wiedza, która wyniesiesz z kursu Ice Diver pozwoli ci to zbudować pewność siebie w nowym środowisku o ograniczonej przestrzeni a w konsekwencji wykonać ciekawe i bezpieczne nurkowania.

 

ice diver

 

Kurs Ice Diver – nurkowanie podlodowe

Nurkowania podlodowe w ramach specjalizacji Ice Diver to jedne z najbardziej wymagających nurkowań jakie są dostępne dla nurków rekreacyjnych. W Black Angel Divers to szkolenie prowadzone jest tylko przez instruktorów, którzy zdobyli odpowiednie doświadczenie w nurkowaniach jaskiniowych  i obecność stropu nie jest dla nich niczym nowym. Dzięki temu wiedza i trening jaki otrzymasz znacznie wykroczy poza ramy zwykłego szkolenia Ice Diver. Zapewni to maksymalny poziomu bezpieczeństwa w twoich nurkowaniach po kursie.

 

Informacje o innych prowadzonych przez nas kursach znajdziesz pod linkiem: kursy nurkowania

 

Szkolenia i warsztaty nurkowania podlodowego.

Poniżej zamieściliśmy relacje z prowadzonych zajęć. Jeśli chciałbyś aby twoje nurkowania podlodowe były bezpieczne, a ciężki trening nie jest ci straszny zapraszamy do kontaktu.

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt