ICE DIVER

Ice Diver Nurkowanie Podlodowe

ICE DIVER

Organizator: Tomek, Bartek, Kasia

  • bezpieczne nurkowanie pod lodem
  • certyfikat uznanej federacji
  • materiały szkoleniowe
  • instruktorzy z doświadczeniem jaskiniowym
  • niezapomniane przeżycie
  • fotki i film ze szkolenia

ICE DIVER – nurkowanie podlodowe

Zima nie musi być żadną przeszkodą w naszej pasji. Wystarczy, że nabędziesz odpowiednie umiejętności podczas szkolenia podlodowego Ice Diver aby móc samodzielnie i bezpiecznie nurkować pod lodem i cieszyć się możliwością nurkowania przez cały rok.

Nurkowanie podlodowe pozwala zobaczyć świat podwodny z zupełnie innej perspektywy. Wizura w takich warunkach zazwyczaj jest powalająca i sięga kilkunastu metrów co nie zdarza się często w naszych wodach. Przepiękne efekty przenikania światła przez tafle lodu zaspokoją nawet najbardziej wybrednego fotografa podwodnego.

 

 

W nurkowaniu podlodowym nie skupiamy się na odległości od przerębla czy głębokości. To co nas najbardziej interesuje znajduje się właśnie tuż pod samym lodem. Same możliwości nurkowania są ograniczone przez skomplikowaną logistykę takiej akcji. Konieczny jest zespół wsparcia powierzchniowego i sporo przygotowań aby móc bezpiecznie wykonać takie nurkowania. Dlatego jest to świetna okazja do integracji zespołów o różnych stopniach nurkowych. Nurkowania podlodowe traktujemy w kategorii przygody i nowych niespotykanych doświadczeń.

Co na kursie nurkowania podlodowego

Na kursie nurkowania podlodowego poznasz nowe techniki przygotowywania miejsca nurkowego, zabezpieczania wejścia do wody, komunikacji z powierzchnią oraz nabędziesz umiejętności rozwiązywania sytuacji awaryjnych. Pozwoli ci to zbudować pewność siebie w nowym środowisku o ograniczonej przestrzeni a w konsekwencji wykonać ciekawe i bezpieczne nurkowania.

 

ice diver

 

Nurkowania podlodowe w ramach specjalizacji Ice Diver to jedne z najbardziej wymagających nurkowań jakie są dostępne dla nurków rekreacyjnych. W Black Angel Divers to szkolenie prowadzone jest tylko przez instruktorów, którzy zdobyli odpowiednie doświadczenie w nurkowaniach jaskiniowych  i obecność stropu nie jest dla nich niczym nowym. Dzięki temu wiedza i trening jaki otrzymasz znacznie wykroczy poza ramy zwykłego szkolenia Ice Diver w celu zapewnienia maksymalnego poziomu bezpieczeństwa.

 

Jakie tematy będą poruszane na kursie Ice Diver:

– planowanie i przygotowanie do nurkowania

– dobór sprzętu nurkowego

– wykorzystanie specjalistycznego sprzętu (śruby lodowe, liny asekuracyjne, kołowrotki i szpulki)

– wybór miejsca i zakładanie stanowiska nurkowego

– wycinanie przerębla i jego zabezpieczenie

– asekuracja nurków pod lodem i organizacja zabezpieczenia powierzchniowego

– rozwiązywanie sytuacji problemowych pod lodem

– rozwiązywanie potencjalnych problemów sprzętowych pod lodem

– i wiele innych

 

Informacje o innych prowadzonych przez nas kursach znajdziesz pod linkiem: kursy nurkowania

 

Szkolenia i warsztaty nurkowania podlodowego.

Poniżej zamieściliśmy relacje z prowadzonych zajęć. Jeśli chciałbyś aby twoje nurkowania podlodowe były bezpieczne, a ciężki trening nie jest ci straszny zapraszamy do kontaktu.

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt

FreshMail.pl

FreshMail.pl