Latarki nurkowe SeaYa – latarki i ogrzewanie nurkowe

Latarki nurkowe SeaYa – latarki i ogrzewanie nurkowe, nasze doświadczenia

Chciałbym przedstawić latarki nurkowe SeaYa, jakich od wielu lat zespół Black Angel Divers używa w swoich codziennych nurkowaniach. Dzięki temu, poznaliśmy dokładnie wszystkie oferowane rozwiązania oraz możemy wyjść z ich obiektywną oceną, poza noty katalogowe i suche dane producenta. Przedstawimy więc swoje własne doświadczenia.

Od lat wykorzystujemy również produkty SeaYa podczas ekspedycji do Francuskich i Włoskich jaskiń. Na filmach i zdjęciach jakie publikujemy możesz zobaczyć efekt, jaki uzyskaliśmy pod woda z wykorzystaniem tego sprzętu. Pomimo niezbyt delikatnego obchodzenia się, latarki nigdy nie zawiodły pod wodą, co było kluczowe przy wyborze oświetlenia i systemów ogrzewania dla naszego zespołu.

Przez lata nurkowań mieliśmy okazję poznać sporo produktów róznych producentów. Jedne były dobre, inne z kolei nie spełniły naszych oczekiwań. Ostatecznie po wielu testach zaufaliśmy właśnie marce SeaYa Underwater Lighting Systems. Produkty tej polskiej firmy są na stałym wyposażeniu naszych zespołów rekreacyjnych i technicznych.

 

Latarki nurkowe SeaYa Underwater Lighting Systems

 

Kilka słów o latarkach SeaYa

Sprzęt marki SeaYa jest produkowany w Polsce, z najlepszych markowych komponentów. Projektant rozwiązań i właściciel firmy SeaYa jest doświadczonym nurkiem. Firma tworzy produkty z prawdziwej pasji i stara się odpowiadać na oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Ciągły rozwój i sukces na wielu zagranicznych rynkach to świadectwo zaufania i świadomy wybór wielu nurków i instruktorów.

Duża dbałość o szczegóły, jak również ponadprzeciętna trwałość i solidne wykonanie gwarantuje, że latarki będą działały bezawaryjnie nawet w najtrudniejszych warunkach. Tego sprzętu nie musisz wozić w walizkach! Jest przygotowany do ciężkiej, codziennej pracy.

 

Latarki nurkowe SeaYa i Black Angel Divers

Wieloletnia współpraca z SeaYa Underwater Lighting Systems zaowocowała stworzeniem show room’u w naszym Centrum Nurkowym. Większość z oferowanych przez SeaYa rozwiązań w dziedzinie podwodnego oświetlenia czy zasobników do ogrzewania nurkowego, możesz zobaczyć i przetestować bezpośrednio w naszym sklepie nurkowym. Nasi doradcy sprzętowi, wspólnie z tobą, wybiorą najbardziej optymalne rozwiązanie, dopasowane do twoich wymagań i potrzeb.

 

SeaYa - latarki nurkowe

 

Oferta produktów marki SeaYa Underwater Lighting Systems

Zarówno latarki jak i zasobniki oferują ogromną możliwość personalizacji w zakresie doboru złączy, wyłączników, lamp, wersji itp. Poniżej postaram się przedstawić kilka możliwości jak również opisać najważniejsze produkty z punktu widzenia wieloletniego użytkownika.

Po szczegółową ofertę wraz z cenami zapraszamy do kontaktu bezpośredniego – czy to w Centrum Nurkowym czy przez telefon – +48 501 224 560 Tomek

 

Latarka nurkowa SeaYa LED30W Narrow

W mojej ocenie, jest to najbardziej uniwersalna lampa ze stajni tego producenta. Polecam ją jako pierwszy i podstawowy wybór. Mocno skupiona i silna wiązka światła o kącie 6 stopni jest idealna do komunikacji. Zapewne pod wodą chcesz jednak widzieć coś więcej, niż tylko komunikacyjny laser. Dlatego, odpowiednio dobrane odbłyśniki dają przyjemną i miękką poświatę. Pozwala to zobaczyć dobrze oświetlone i wyraźne większe obiekty.

Prawdziwy „pazur” lampa pokazuje w naszych rodzimych wodach o małej przejrzystości. Wąski kąt i skupienie głównej wiązki działa tu idealnie. Promień latarki nurkowej SeaYa LED30W Narrow jest widoczny wyraźnie nawet z większych odległości i zapewnia skuteczną komunikację.

Latarka ma niewielki rozmiar, nie męczy więc ręki przy wielogodzinnym nurkowaniu. Optymalnie dobrana moc nie wymaga stosowania zasobników o dużych pojemnościach. Sterowanie mocą odbywa się za pomocą przycisku piezo na głowicy (100% i 50%).

Szczególnie lubimy ją wykorzystywać w ciasnych nurkowaniach sidemount. Nawet po sklarowaniu przy ciele nie wystaje za obrys nurka i pozwala przeciskać się w trudnych miejscach.

Szczegółowe dane techniczne dotyczące latarki znajdziesz na stronie producenta – SeaYa LED30W Narrow

 

Latarka nurkowa SeaYa LED30W Narrow

 

Latarka nurkowa SeaYa LED70W Spot

To zdecydowanie najpotężniejsza latarka ze stajni tego producenta. Generuje ogromną ilość światła i z nocnych nurkowań czyni praktycznie dzień. Za jej parametry odpowiada 7 diod CREE. Skupienie jest mniejsze niż w przypadku latarki LED30W Narrow i wynosi 10 stopni. Przyjemna i spora poświata pozwala swobodnie nurkować w warunkach braku światła zastanego. Sama główna wiązka światła jest bardzo silna i jej pełne wykorzystanie możliwe jest jedynie w wodach o dobrej przejrzystości. Zasięg swobodnej komunikacji jest wtedy bardzo duży. W naszych rodzimych zbiornikach korzystam głównie z 2 słabszych trybów: 50% i 20%.

Głowica jest większa i cięższa niż w przypadku poprzednika. Do tego ma ponad 2-krotnie większe zapotrzebowanie na prąd. Musisz więc dobrać odpowiednio duży zasobnik.

Latarka nurkowa SeaYa LED70W Spot sprawdzi się najlepiej w wodach o dosyć dobrej przejrzystości oraz w sytuacjach, gdy potrzebujesz naprawdę silnego światła. Jest idealna do dużych jaskiń czy kamieniołomów.

Szczegółowe dane techniczne dotyczące latarki znajdziesz na stronie producenta – SeaYa LED70W Spot.

 

Latarka nurkowa SeaYa LED70W Spot

 

Latarki nurkowe SeaYa LED19W Zoom i LED32W Zoom

Jest to najnowszy projekt tego producenta. Historycznie, podobnie zbudowane były latarki typu HID, gdzie za światło odpowiadała lampa wyładowcza. W nowej konstrukcji od SeaYa, delikatny i zawodny żarnik został zastąpiony potężną diodą. Całość zdecydowanie zyskała na niezawodności i trwałości. Latarka posiada możliwość regulacji kąta świecenia w trakcie nurkowania. Za pomocą ruchomego odbłyśnika możesz operować w zakresie 7-35 stopni. To unikalne rozwiązanie pozwala dostosować światło, do zastanych pod wodą warunków. Dzięki temu latarka SeaYa LED19W Zoom i SeaYa LED32W Zoom są bardzo uniwersalnymi produktami. Niezależnie od tego, czy nurkujesz w mętnej czy przejrzystej wodzie, możesz wykorzystać maksimum możliwości swojej latarki. Oczywiście oprócz głównego i regulowanego snopu światła masz do dyspozycji mocną poświatę, o kącie do 70 stopni.

Obie prezentowane wersje,Led19W i Led32W, różnią się maksymalną mocą. Pozostałe funkcje, wielkość oraz budowa są dokładnie takie same. 

Weź pod uwagę, że ze względu na swoją konstrukcję, głowica latarki jest dosyć długa. Na pewno nie jest to kompaktowa konstrukcja. Jednak możliwości jakie oferuje, zdecydowanie wynagradzają tę niedogodność. 

Szczegółowe dane techniczne dotyczące latarki znajdziesz na stronie producenta – SeaYa LED19W Zoom.

Szczegółowe dane techniczne dotyczące latarki znajdziesz na stronie producenta – SeaYa LED32W Zoom.

 

Latarka nurkowa SeaYa LED32W Zoom

 

Latarka nurkowa SeaYa LED70W Video

Jest to dedykowana lampa do nagrywania podwodnych ujęć czy doświetlania planu fotograficznego. Duża moc – 70W oraz szeroki kąt – aż 125, stopni pozwalają wydobyć z twojej podwodnej kamery to co najlepsze.

Najlepsze ujęcia udało nam się zrealizować właśnie z wykorzystaniem tego modelu lamp. Korzystamy z różnych możliwości montażu, czy to na uchwycie kulowym czy na uchwycie typu Goodman.

Zdecydowanie najlepiej sprawdza się w parze z drugą taką samą lampą. Warto również jedną sztukę przekazać nurkowi, który płynie przed tobą. Tego chyba jednak nie muszę tłumaczyć żadnemu amatorowi podwodnego filmowania czy robienia zdjęć.

Szczegółowe dane techniczne dotyczące latarki znajdziesz na stronie producenta – SeaYa LED70W Video.

 

Latarka nurkowa SeaYa LED70W Video

 

Zasobniki do latarek i ogrzewania

Obecnie w ofercie znajdują się 3 wielkości zasobników: 13,8Ah, 24,15Ah i największy 41,4Ah. Możesz więc dobrać odpowiednią pojemność do swoich potrzeb.

Jest też kilka dodatkowych opcji:

  • stałe podłączenie z głowicą latarki lub mokre złącza e/o,
  • wersja sidemount lub klasyczny backmount,
  • rodzaj wyłączników: klasyczne przechyłowe lub piezoelektryczne,
  • długość przewodów jest dobierana indywidualnie,
  • na zasobniku możesz również umieścić personalizowany grawerunek.

 

Zasobnik do ogrzewania SeaYa

 

Zasobniki są wykonane z grubego Derlinu odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Spokojnie podstawą można wbijać przysłowiowe gwoździe. Sposób uszczelnienia komory baterii jest bardzo łatwy w konserwacji, co zabezpiecza przed przypadkowym zalaniem. Nawet w takiej sytuacji nie dojdzie do poważnych uszkodzeń. Komora baterii jest dodatkowo izolowana, co zabezpiecza pakiet przed działaniem wody i jego zniszczeniem. 

Dzięki wykonaniu zasobników z Derlinu temperatura wody ma mniejszy wpływ na pakiet akumulatorów, niż w przypadku konstrukcji opartych o zwykłe aluminium. 

 

Nie tylko czarny – kolorowe latarki SeaYa

Jeśli czarny nie jest twoim ulubionym kolorem, nie musisz decydować się na sprzęt w takiej kolorystyce. Zarówno głowice latarek jak i zasobniki występują w różnych wariantach. Za wybór opcji kolorystycznych nie ma żadnej dodatkowej opłaty! Zawsze służymy informacją, o aktualnie możliwych do zamówienia wersjach kolorystycznych i czasie oczekiwania na poszczególne produkty.

 

Kolorowe latarki nurkowe SeaYa

 

Zamawianie i zakup latarek SeaYa Underwater Lighting Systems

Zapraszamy do wizyty w naszym salonie i rozmowy przy aromatycznej kawie. Przedstawisz swoje oczekiwania i plany nurkowe, a nasz doradca sprzętowy będzie mógł zaprezentować rozwiązania SeaYa oraz podzielić się swoim doświadczeniem w tej kwestii.

Ze względu na dużą liczbę możliwych opcji wszystkie produkty SeaYa są produkowane na indywidualne zamówienie. Zwykle czas dostawy gotowego produktu nie przekracza 7 dni (dla wersji podstawowych).

 

Zachęcamy do kontaktu: +48 501 224 560 – Tomek

 

 

Nurkowanie jaskiniowe - latarki SeaYa

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt