NIGHT DIVER

NIGHT DIVER

Organizator: Kasia, Tomek

 • nurkowanie w warunkach braku światła
 • nurkowanie w ograniczonej widoczności
 • komunikacja światłem
 • nawigacja w trudnych warunkach
 • procedury bezpieczeństwa
 • sprzęt i wyposażenie dopasowane do warunków
 • certyfikat uznawany na całym świecie

NIGHT DIVING & LIMITED VISIBILITY (nurkowanie nocne i w ograniczonej widoczności)

Nurkowanie nocne to nieodłączna część życia każdego nurka. Część zwierząt prowadzi tylko nocny tryb życia więc ich zobaczenie w promieniach światła słonecznego nie jest możliwe. Noc to również pora gdzie drapieżniki, leniwe w dzień, uaktywniają się dużo bardziej. Pozwala to zobaczyć niecodzienny spektakl polowań oraz duże zagęszczenie wszelkiej maści podwodnych zwierząt. Podczas nurkowania nocnego możesz odkryć zupełnie inną stronę świata podwodnego niż dotychczas. Zostać eksploratorem nieznanych tajemnic. Znane ci miejsca, które do tej pory nie stanowiły dla ciebie żadnej tajemnicy mogą pokazać swojego drugie oblicze.

 

Nurkowanie nocne

 

Nurkowanie nocne - miętus

 

Limited visibility diving

Szkolenie Night & Limited Visibility obejmuje dużo szerszy zakres niż tylko nurkowania nocne. W naszych warunkach bardzo często spotkasz się z mocno ograniczoną widocznością. Przyczyny tego stanu rzeczy mogą być zgoła odmienne. Zakwit glonów czy ulewne deszcze znacznie pogarszają widoczność pod wodą. Umiejętność zaplanowania i realizacji nurkowania  jest kluczowa dla bezpieczeństwa twojego i twoich partnerów. Szeroki zakres ćwiczeń praktycznych pozwali ci nabrać pewności w działaniu i bezpiecznie przeprowadzić nurkowanie w trudnych warunkach.

 

Ćwiczenie pływania w ślepej masce - brak widoczności

 

Sprzęt w nurkowaniu nocnym i w ograniczonej widoczności

Podczas nurkowania po zmroku będziesz mógł spróbować tego, z czym nieco bardziej doświadczeni nurkowie spotykają się w swoich głębokich nurkowaniach. Jest to kompletny brak światła. Zdecydowanie ułatwi to dalszy rozwój twoich umiejętności, gdy zdecydujesz się przystąpić do kolejnych stopni szkolenia, np. podczas kursu Deep Diver (nurkowań głębokich). Takie warunki powodują, że konieczne jest wykorzystanie do komunikacji latarki i posługiwanie się odpowiednimi technikami jej użycia. Dzięki temu można swobodnie się komunikować, nie widząc siebie nawzajem. Podczas tego kursu będziesz miał okazję przetestować różne rozwiązania sprzętowe, które wspierają nurka podczas realizacji tego typu nurkowań.

 

Komunikacja światłem - szkolenie nocne i w ograniczonej widoczności

 

Nawigacja – nurkowanie nocne

Swobodne poruszanie się w warunkach braku światła lub mocno ograniczonej widoczności powoduje, że umiejętności, które zdobyłeś podczas kursu nawigacji podwodnej (Underwater Navigation) będą wykorzystywane przez cały czas. Jeśli jeszcze nie brałeś udziału w tym szkoleniu lub potrzebujesz odświeżyć swoją wiedzę z zakresu używania kompasu oraz realizacji złożonych planów nawigacyjnych koniecznie poinformuj instruktora o tym fakcie. Mając odpowiednie podstawy będziemy mogli zrealizować znacznie ciekawszy plan szkolenia .

 

Nawigacja z użyciem kompasu

 

 

Z jakimi tematami spotkasz się na szkoleniu nurkowanie nocne i w ograniczonej widoczności

 • planowanie, organizowanie i oczywiście realizacja nurkowań nocnych
 • zabezpieczenia miejsca wejścia do wody i jego pozycji
 • dodatkowy sprzęt wykorzystywany w nurkowaniach nocnych
 • komunikacja światłem w warunkach słabej widoczności lub jej braku
 • nawigacja podwodna
 • rozwiązywanie problemów mogących wystąpić pod wodą i z naciskiem na sposoby ich unikania
 • procedury bezpieczeństwa

 

Nurkowanie nocne jezioro Ińsko

 

Podsumowanie informacji o kursie nurkowania nocnego i w ograniczonej widoczności

Jeśli czujesz się swobodnie podczas nurkowań w dobrych warunkach oświetleniowych. Chciałbyś spróbować czegoś nowego, z małym dreszczykiem emocji. Czujesz, że możesz odkryć to co niedostępne dla innych i skrywane przez mrok, to ten kurs jest właśnie dla ciebie.

Nie wahaj się i koniecznie daj nam znać! 

Wspólnie odkryjemy tajemnice skrywane w mroku.

 

Na poniższym filmie, możesz zobaczyć co kryje się w mrocznych odmętach naszych wód


ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt