Deep Diver (nurkowanie głębokie)

Deep Diver (nurkowanie głębokie)

Organizator: Tomek, Bartek, Kasia

  • nurkowanie do głębokości 39m
  • nowe umiejętności
  • rozszerzenie wiedzy z zakresu medycyny nurkowej
  • mocno rozwinięty temat sprzętowy
  • certyfikat uznanej federacji

Deep Diver – nurkownie głębokie

Celem kursu Deep Diver jest zdobycie wiedzy oraz nabycie umiejętności niezbędnych do wykonywania nurkowań głębokich. Mamy tu na myśli nurkowanie do 39m, co jest granicą nurkowań rekreacyjnych. W ramach tego szkolenia nurek nabywa dodatkowo wiedze z zakresu planowania, organizowania oraz postępowania na tak dużych głębokościach. Jak również radzenia sobie z możliwymi problemami.

Jest to jedna z ważniejszych ale też dość trudna specjalizacja, zwłaszcza jeśli uwzględnimy specyfikę naszych lokalnych zbiorników. Towarzyszyć nam będzie ciemność, niska temperatura i ograniczona widoczność. Kurs Deep Diver realizowany w polskich warunkach stanowi wyzwania nawet dla opływanego i doświadczonego nurka. Pozwoli jednak przygotować się do nurkowań w ciekawych miejscach, np. wrakach Bałtyku czy głębszych kamieniołomach.

 

Nurkowie podczas szkolenia nurkowania głębokiego Deep Diver

 

Sprzęt

Sporo czasu poświęcimy na odpowiedni dobór sprzętu oraz modyfikację posiadanej przez ciebie konfiguracji. Wspólnie ustalimy jakie czynniki będą limitować maksymalną głębokość jaką będziesz osiągał. Podstawą jest zrozumienie zarówno swoich ograniczeń jak i odpowiednie przygotowanie sprzętu.

W nurkowaniach głębokich rutyna i lekkomyślność będą twoim wrogiem. Drobiazgowe i odpowiednie przygotowanie jest kluczem do bezpiecznego wykonywania tego typu zanurzeń.

Podczas kursu Deep Diver na pewno będziesz miał okazję przekonać się jaki wpływ na twój organizm ma narkoza azotowa. Cały czas będziesz pozostawał pod czujnym okiem twojego instruktora, który będzie dbał o twoje bezpieczeństwo przy tych pierwszych zaurzeniach na większe głębokości.

Równie ważnym elementem będzie ćwiczenia utrzymania odpowiedniej prędkości zanurzania jak i wynurzania. Jest to bardzo ważna umiejętność jeśli planujesz kiedyś wykonywanie jeszcze głębszych nurkowań i będziesz chciał się rozwijać w stronę nurkowań technicznych.

 

Odbycie szkolenia Deep Diver pozwala nam dotrzeć do granicy nurkowań rekreacyjnych. Znacząco zwiększa nasze możliwości odwiedzenia większej ilości wraków.

deep diver

Czego nauczysz się na kursie Deep Diver

– bezpiecznego nurkowani do głębokości 39m

– planowania takich nurkowań

– doboru odpowiedniego sprzętu

– rozwiązywania sytuacji problemowych

– zarządzania ryzykiem związanym z narkozą azotową

 

Poniżej możesz zobaczyć 2 nurkowania wykonane w okolice 40m, to już zupełnie inny świat niż dotychczas miałeś okazję poznać

  

Informacje o innych szkoleniach jakie prowadzimy znajdziesz pod tym linkiem: szkolenia i kursy.

Natomiast jeśli chcesz poczytać więcej o nas, jak szkolimy itp. rzuć okiem na zakładkę: kurs nurkowania

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt

FreshMail.pl

FreshMail.pl