Deep Diver (nurkowanie głębokie)

Kurs deep diver - nurkowanie głębokie

Deep Diver (nurkowanie głębokie)

Organizator: Tomek, Kasia

  • nurkowanie do głębokości 39m
  • nowe umiejętności
  • rozszerzenie wiedzy z zakresu medycyny nurkowej
  • mocno rozwinięty temat sprzętowy
  • certyfikat uznanej federacji

Deep Diver – nurkownie głębokie

Deep Diver – nurkowanie głębokie to wymagające szkolenie dla zaawansowanych nurków. Pozwala dotrzeć do granicy nurkowań rekreacyjnych, bez odbywania formalnej dekompresji. Jest to jedna z ważniejszych ale też dość trudna specjalizacja, zwłaszcza jeśli uwzględnimy specyfikę naszych lokalnych zbiorników. Towarzyszyć nam będzie ciemność, niska temperatura i ograniczona widoczność. Kurs Deep Diver realizowany w polskich warunkach stanowi wyzwania nawet dla opływanego i doświadczonego nurka. Pozwoli jednak przygotować się do nurkowań w ciekawych miejscach, np. wrakach Bałtyku czy głębszych kamieniołomach.

Do kogo jest skierowane szkolenie Deep Diver

Jest to szkolenie, w którym wziąć udział może doświadczony nurek, pewnie czujący się w wodzie w najróżniejszych warunkach. Panująca na osiąganych głębokościach, do 39 metrów, ciemność i niska temperatura, wymaga odpowiedniego sprzętu jak i predyspozycji psycho-fizycznych.

Jeśli chcesz eksplorować głębokie zakątki zbiorników wodnych lub wymagające wraki to szkolenie jest właśnie dla ciebie.

 

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu

Celem kursu Deep Diver jest zdobycie wiedzy oraz nabycie umiejętności niezbędnych do wykonywania nurkowań głębokich. Mamy tu na myśli nurkowanie do 39m, co jest granicą nurkowań rekreacyjnych.  Nurkowanie w takich warunkach jest niezwykle wymagające i wymaga odpowiedniego szkolenia. Dzięki temu będziesz w stanie realizować najgłębsze nurkowania w prawidłowo zaplanowany i  bezpieczny sposób.

W ramach tego szkolenia nurek nabywa dodatkowo wiedzę z zakresu planowania, organizowania oraz postępowania na tak dużych głębokościach. Jak również radzenia sobie z możliwymi problemami. Sytuacje awaryjne, nawet te błahe, są znacznie trudniejsze do opanowania na dużej głębokości. Nieodłącznym elementem towarzyszącym nurkowi jest narkoza azotowa. Umiejętność  rozpoznawania i odpowiedniego zarządzania tym zjawiskiem jest kluczowa dla bezpieczeństwa twojego i twoich partnerów.

 

Nurkowie podczas szkolenia nurkowania głębokiego Deep Diver

 

Wymagania wstępne kursu Deep Diver

Do szkolenia możesz przystąpić po osiągnięciu stopnia AOWD / Advanced Adventurer, z certyfikacją do 30m. Konieczne jest również posiadanie odpowiedniego doświadczenia w nurkowaniu. Razem z instruktorem wspólnie zdecydujecie, jaka jest minimalna liczba nurkowań niezbędnych do przystąpienia do kursu. Jest to zależne od twoich indywidualnych predyspozycji.

Wymagana konfiguracja sprzętowa jest zależna od miejsca realizacji kursu oraz planów i pomysłów jakie posiadasz na dalszą swoją karierę nurkową. Szkolenie zostanie dopasowane indywidualnie po szczegółowej rozmowie z instruktorem.

Choć nie jest to wymagane, warto być przeszkolonym nurkiem ratownikiem w ramach programu Pierwszej pomocy tlenowej DAN.

 

Sprzęt

Sporo czasu poświęcimy na odpowiedni dobór sprzętu oraz modyfikację posiadanej przez ciebie konfiguracji. Wspólnie ustalimy jakie czynniki będą limitować maksymalną głębokość jaką będziesz osiągał. Podstawą jest zrozumienie zarówno swoich ograniczeń jak i odpowiednie przygotowanie sprzętu.

W nurkowaniach głębokich rutyna i lekkomyślność będą twoim wrogiem. Drobiazgowe i odpowiednie przygotowanie jest kluczem do bezpiecznego wykonywania tego typu zanurzeń.

Podczas kursu Deep Diver na pewno będziesz miał okazję przekonać się jaki wpływ na twój organizm ma narkoza azotowa. Cały czas będziesz pozostawał pod czujnym okiem twojego instruktora, który będzie dbał o twoje bezpieczeństwo przy tych pierwszych zanurzeniach na większe głębokości.

Równie ważnym elementem będą ćwiczenia utrzymania odpowiedniej prędkości zanurzania jak i wynurzania. Jest to bardzo ważna umiejętność jeśli planujesz kiedyś wykonywanie jeszcze głębszych nurkowań i będziesz chciał się rozwijać w stronę nurkowań technicznych.

 

deep diver

Czego nauczysz się na kursie Deep Diver

– bezpiecznego nurkowani do głębokości 39m

– planowania takich nurkowań

– doboru odpowiedniego sprzętu

– rozwiązywania sytuacji problemowych

– zarządzania ryzykiem związanym z narkozą azotową

 

Zaproszenie na kurs Deep Diver

Odbycie szkolenia Deep Diver pozwala nam dotrzeć do granicy nurkowań rekreacyjnych. Znacząco zwiększa nasze możliwości odwiedzenia większej ilości wraków i poznania ciekawego życia podwodnego w głębinach.

Nie czekaj więc i już dziś zapisz się na kurs nurkowania głębokiego!

 

Poniżej możesz zobaczyć 2 nurkowania wykonane w okolice 40m, to już zupełnie inny świat niż dotychczas miałeś okazję poznać

  

Informacje o innych szkoleniach jakie prowadzimy znajdziesz pod tym linkiem: szkolenia i kursy.

Natomiast jeśli chcesz poczytać więcej o nas, jak szkolimy itp. rzuć okiem na zakładkę: kurs nurkowania

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt