Dry suit (suchy skafander) – kurs nurkowania w suchym skafandrze

Kurs Suchy Skafander

Dry suit (suchy skafander) – kurs nurkowania w suchym skafandrze

Organizator: Kasia, Tomek, Bartek

  • komfort nurkowania w każdych warunkach
  • drugie źródło wyporu
  • bezpieczeństwo nurkowań
  • możliwość wypożyczenie skafandra
  • Santi - centrum testowe
  • certyfikat uznanej federacji

Suchy skafander (dry suit)

W naszych realiach nurkowych, gdzie sezon na nurkowania w piankach trwa naprawdę krótko a i tak poniżej termokliny woda jest za zimna na dłuższe przebywania, suchy skafander to idealne rozwiązanie. Tylko nurek całkowicie odizolowany od wody, w odpowiednim ocieplaczu może czuć się komfortowo zarówno na większej głębokości jak w te zimniejsze miesiące.

Nurkowanie w suchym skafandrze to oprócz komfortu dużo większe bezpieczeństwo. Otrzymujemy drugie źródło wyporu w razie awarii skrzydła oraz odsuwamy ryzyko hipotermii w przypadku długich czy głębokich nurkowań.

 

Kurs nurkowania w suchym skafandrze

 

Nurkowanie w suchym skafandrze nie jest trudne. Wymaga jednak opanowania podstawowych umiejętności zarówno teoretycznych dotyczących rodzajów, budowy itp. suchych skafandrów jak i praktycznych. Są sytuacje, które musisz nauczyć się opanowywać pod wodą, aby suchy skafander był twoim przyjacielem. Najlepiej więc, aby odpowiednie ćwiczenia przeprowadził z tobą instruktor. Nabierzesz poprawnych nawyków oraz będziesz umiał sobie poradzić z sytuacjami awaryjnymi, które dotyczą tylko nurkowania w suchym skafandrze, a w przypadku nurkowania w piance w ogóle nie występują.

 

Suchy skafander - różne marki suchych skafandrów w użyciu, wady i zalety

 

Przebieg kursu

Pierwsze nurkowania w suchym skafandrze pozwolą ci zapoznać się z nowym sprzętem. Będziemy też pracować nad twoją technika pływania. Najważniejsza będzie twoja odpowiednia pozycja pod wodą. Skafander pomoże ci utrzymywać poziomą pozycje pod wodą zarówno w trakcie płynięcia jak i w zawisie w toni. Zobaczysz o ile jest to wygodniejsze i łatwiejsze niż w piance.

Kurs obejmuje również szeroką wiedzę z zakresu doboru i zakupu suchego skafandra. Poznasz rozwiązania stosowane przez różnych producentów dotyczące budowy oraz materiałów wykorzystywanych do produkcji suchych skafandrów. Nieodłącznym elementem nurkowania w suchym skafandrze jest dobór odpowiedniej bielizny oraz ocieplaczy. Skafander może być wyposażony w wiele akcesoriów dodatkowych. Te najbardziej przydatne będziesz mógł zobaczyć na kursie, niektóre również wypróbować podczas nurkowania.

Jeśli nie masz swojego suchego skafandra to nie jest to żaden problem. W naszym centrum możesz wypożyczyć jeden z najnowocześniejszych skafandrów marki Santi. Nasze centrum nurkowe jest jednocześnie centrum testowym tej marki, mamy więc pełny wybór skafandrów jak i ocieplaczy.

Informacje o tym jak przebiegają nasze kursy znajdziesz tutaj: kurs nurkowania

Inne rodzaje kursów jakie prowadzimy znajdziesz pod linkiem: szkolenia i kursy

 

Suchy skafander - Metody mierzenia poprawności doboru rozmiaru

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt

FreshMail.pl

FreshMail.pl