Dry suit (suchy skafander) – kurs nurkowania w suchym skafandrze

Kurs Suchy Skafander

Dry suit (suchy skafander) – kurs nurkowania w suchym skafandrze

Organizator: Kasia, Tomek, Bartek

  • komfort nurkowania w każdych warunkach
  • drugie źródło wyporu
  • bezpieczeństwo nurkowań
  • możliwość wypożyczenie skafandra
  • Santi - centrum testowe
  • certyfikat uznanej federacji

Suchy skafander (dry suit)

W naszych realiach nurkowych, gdzie sezon na nurkowania w piankach trwa naprawdę krótko a i tak poniżej termokliny woda jest za zimna na dłuższe przebywanie, suchy skafander to idealne rozwiązanie. Tylko nurek całkowicie odizolowany od wody, w odpowiednim ocieplaczu może czuć się komfortowo zarówno na większej głębokości jak w te zimniejsze miesiące.

Nurkowanie w suchym skafandrze to oprócz komfortu dużo większe bezpieczeństwo. Otrzymujemy drugie źródło wyporu w razie awarii skrzydła oraz odsuwamy ryzyko hipotermii w przypadku długich czy głębokich nurkowań.

 

Kurs nurkowania w suchym skafandrze

 

Zaczynamy kurs!

Nurkowanie w suchym skafandrze nie jest trudne. Wymaga jednak opanowania podstawowych umiejętności zarówno teoretycznych dotyczących rodzajów, budowy itp. suchych skafandrów jak i praktycznych. Są sytuacje, które musisz nauczyć się opanowywać pod wodą, aby suchy skafander był twoim przyjacielem. Najlepiej więc, aby odpowiednie ćwiczenia przeprowadził z tobą instruktor. Nabierzesz poprawnych nawyków oraz będziesz umiał sobie poradzić z sytuacjami awaryjnymi, które dotyczą tylko nurkowania w suchym skafandrze, a w przypadku nurkowania w piance w ogóle nie występują.

 

Suchy skafander - różne marki suchych skafandrów w użyciu, wady i zalety

 

Zakres kursu Dry Suit – Suchy Skafander

Kurs obejmuje szeroką wiedzę z zakresu doboru i zakupu suchego skafandra. Poznasz rozwiązania stosowane przez różnych producentów dotyczące budowy oraz materiałów wykorzystywanych do produkcji suchych skafandrów. Nieodłącznym elementem nurkowania w suchym skafandrze jest dobór odpowiedniej bielizny oraz ocieplaczy. Skafander może być wyposażony w wiele akcesoriów dodatkowych. Te najbardziej przydatne będziesz mógł zobaczyć na kursie, niektóre również wypróbować podczas nurkowania.

Nieodłącznym elementem kursu Dry Suit jest wiedza o prawidłowym użytkowaniu, konserwacji i naprawach swojego suchego skafandra. Dzięki temu elementowi będziesz mógł długo i bezawaryjnie użytkować swój sprzęt.

 

Kurs Suchy Skafander - nurkowanie w suchym skafandrze

 

Ostatnim etapem są oczywiście nurkowania. Zdobędziesz wiedzę na temat radzenia sobie z dodatkowym źródłem wyporu. Nauczysz się rozwiązywać problemy jakie mogą powstać podczas nurkowania z wykorzystaniem suchego skafandra. Przede wszystkim jednak będziesz umiał zapobiegać sytuacją problemowym. Po zakończeniu tego modułu będziesz znacznie swobodniej czuł się pod wodą.

 

Różne rodzaje suchych skafandrów

 

Przebieg kursu

Po zakończeniu części teoretycznej, po której budowa, konserwacja i użytkowanie suchego skafandra przestanie być wiedzą tajemną nadejdzie czas na ćwiczenia praktyczne w wodzie.

Pierwsze nurkowania w suchym skafandrze pozwolą ci zapoznać się z nowym sprzętem. Będziemy też pracować nad twoją technika pływania. Najważniejsza będzie twoja odpowiednia pozycja pod wodą. Skafander pomoże ci utrzymywać poziomą pozycje pod wodą zarówno w trakcie płynięcia jak i w zawisie w toni. Zobaczysz o ile jest to wygodniejsze i łatwiejsze niż w piance.

Zbierający się w okolicach nóg gaz jest twoim największym zmartwieniem? Niepotrzebnie! Wykonane ćwiczenia pozwolą na szybkie i proste rozwiązanie tej sytuacji pod wodą.

 

Swobodne nurkowanie w suchym skafandrze

 

Zaproszenie na kurs suchego skafandra

Jeśli nie masz swojego suchego skafandra to nie jest to żaden problem. W naszym centrum możesz wypożyczyć jeden z najnowocześniejszych skafandrów marki Santi / Avatar. Nasze centrum nurkowe jest jednocześnie centrum testowym tej marki, mamy więc pełny wybór skafandrów jak i ocieplaczy.

Decydując się na zakup suchego skafandra nie zapomnij o odpowiednim szkoleniu. Dzięki temu wykorzystasz w pełni możliwości nowego nabytku. Nie zapomnij zapytać również o specjalną ofertę szkoleniową połączoną z zakupem suchego skafandra w naszym Centrum Nurkowym

 

Informacje o tym jak przebiegają nasze kursy znajdziesz tutaj: kurs nurkowania

Inne rodzaje kursów jakie prowadzimy znajdziesz pod linkiem: szkolenia i kursy

 

Suchy skafander - Metody mierzenia poprawności doboru rozmiaru

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt