SZKOLENIA I KURSY

Szkolenia i kursy nurkowania w Szczecinie

Chcesz dołączyć do naszego grona i odkrywać nowe miejsca lub poszerzyć swoje umiejętności? Odpowiedni kurs nurkowania to wiedza, umiejętności ale też fajna przygoda.

Niezależnie od swoich motywacji i celów oraz stopnia nurkowego jaki posiadasz postaramy się pomóc w ich realizacji. Stoją za nami lata doświadczeń jako nurków, doświadczona kadra szkoleniowa oraz świetnie wyposażone centrum nurkowe, które jest jednocześnie centrum testowym sprzętu wielu marek.

 

Aby zapoznać się z pełną ofertą szkoleniową kliknij link:

KURSY I SZKOLENIA NURKOWE

 

Kursy nurkowania Szczecin

 

Nie posiadasz jeszcze żadnych umiejętności nurkowych? Nic nie szkodzi! Z nami postawisz swoje pierwsze kroki pod wodą w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Mamy nadzieję, że kurs nurkowania to będzie początek największej przygody Twojego życia, która u nas trwa nieprzerwanie od wielu lat.

 

Zapraszamy na kursy nurkowania dla początkujących nurków jak i zaawansowane kursy techniczne dla najbardziej wymagających. Możemy również zrealizować dla Ciebie warsztaty z  dowolnie wybranego zagadnienia jakie sprawia ci problem pod wodą. Na wspólnych wyjazdach równie chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą samego nurkowania jak i informacjami o rozwiązaniach sprzętowych i swoich osobistych doświadczeniach, których udało nam się sporo nazbierać przez te wszystkie lata. Nie ograniczamy się tylko do Polski, równie często można nas spotkać w niemieckich kamieniołomach, we Włoszech, Francji czy Chorwacji.

 

Pomożemy zaplanować twoją drogę nurkową do celu jaki sam(a) obrałeś(aś) w fajnej przyjacielskiej atmosferze.

 

Cennik kursów i szkoleń nurkowych realizowanych w naszej szkole nurkowania

Szczegółowe informacje na temat warunków i cen szkolenia realizowanego przez kadrę instruktorską Black Angel Divers znajdziesz w zakładce Cennik szkoleń i kursów nurkowych. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego jak również osobistej wizyty w centrum. Chętnie odpowiemy na twoje wszystkie pytania. 

 

Jeszcze nie zdecydowałeś(aś) się na nurkowanie? Obejrzyj nasze promo:

 

 

 


 

 

 

Relacje foto i video z kursów nurkowych i szkoleń

Wspominanie wspólnych chwil w zimowe wieczory przy szklaneczce czegoś rozgrzewającego na pewno będzie dużo fajniejsze jak będziesz mógł zobaczyć zdjęcia czy film z naszych wspólnych wypraw. Wszystko staramy się dokumentować, robić zdjęcia czy kręcić filmy. Angażujemy się w to wszyscy, co pozwala nam uzyskać fajne efekty zespołowej zabawy. Dotyczy to również prowadzenia kursów nurkowania, dokumentujemy ich przebieg abyśmy mogli wspólnie na brzegu przeanalizować najważniejsze fragmenty, poprawić błędy czy wskazać twoje mocne strony. Zawsze pozostaje pamiątka, do której zapewne wrócisz za kilka lat z nostalgią. Sporo tego jak się bawimy możesz zobaczyć na naszym kanale FB, Vimeo czy Youtube.

Wierzymy, że to ludzie są najważniejsi i chcemy żeby z naszych kursów nurkowych każdy wyszedł zadowolony ale jednocześnie pewny nabytych umiejętności, aby inne osoby mogły powiedzieć: „ten gość fajnie nurkuje, też tak chcę”, a przede wszystkim aby nasze wspólne nurkowania, nie związane już ze szkoleniami były ciekawe, komfortowe i bezpieczne.

 

Jak wygląda kurs nurkowania?

 

Szkolenie zawsze składa się z części teoretycznej i praktycznej. W skład części teoretycznej wchodzą prezentacje
i wykłady prowadzone przez instruktora oraz samodzielne studiowanie podręcznika, który jest częścią każdego kursu. Wszystkie zagadnienia są omawiane do momentu pełnego zrozumienia oraz swobodnego rozwiązywania ćwiczeń sprawdzających wiedzę. Spotkania w centrum to jednak nie tylko sucha wiedza. To także opowiadania i prawdziwe sytuacje jakich doświadczyli nasi instruktorzy w trakcie swojej wieloletniej kariery. To moment, w którym swobodnie możesz poszerzać wiedzę z podręcznika w interesującym cię zakresie. Możesz liczyć, że z zajęciami „jak w szkole” nie będzie to miało wiele wspólnego. Zajęcia prowadzimy tak, aby były interesujące i maksymalnie angażowały uczestników. Dalej płynnie przejdziemy do części sprzętowych, jeśli tego wymaga dane szkolenie oraz prezentacji i ćwiczeń „na sucho”.

 

Instruktor Tomek "wieczny" podczas omawiania szkolenia

 

Kolejny krokiem jest już czysta praktyka czy to na zajęciach basenowych czy to w wodach otwartych. Również część bardziej zaawansowanych kursów zaczyna się na basenie. Przez szereg ćwiczeń prowadzonych zgodnie z wytycznymi federacji nurkowej nabędziesz niezbędną praktykę do dalszego doskonalenia swoich umiejętności. Każdy kurs jest jedynie początkiem i wskazaniem dalszej drogi rozwoju i samodoskonalenia nurkowego. Pozwala wyeliminować „błędy młodości” i zwraca uwagę na możliwe zagrożenia, zaopatrując cię w niezbędny pakiet wiedzy i umiejętności.

 

Kursy nurkowania Szczecin - grupa Open Water Diver

 

Kurs nurkowania w Polsce czy w tropikach?

Wszystko zależy od tego, jak widzimy naszą dalszą drogę nurkową. Wpadnij do nas na kawę, pogadamy i wspólnie zdecydujemy co będzie dla ciebie najlepsze. O zaletach i wadach kursów na wakacjach w krystalicznych wodach można dużo mówić i pisać. Jeśli jednak oprócz wakacyjnych nurkowań raz czy dwa razy w roku chciałbyś zobaczyć co kryje się w naszych trudniejszych zbiornikach to na pewno przynajmniej część kursu powinna odbyć się na miejscu lub po zakończeniu takiego kursu warto umówić się na warsztaty z instruktorem celem zdobycia wiedzy i praktyki na miejscu. Realizacja nurkowań w naszych warunkach bardzo odbiega od tych typowo „wakacyjnych”.

 

Kurs nurkowania realizowany w Chorwacji na wyspie VIS

 

Uprawnienia i stopnie nurkowe

Finałem każdego kursu nurkowego jest otrzymanie certyfikatu, który potwierdza nabyte umiejętności oraz zapewnia nam możliwość wzięcia udziału w bardziej zaawansowanych szkoleniach czy też możliwość wykonania konkretnego nurkowania, do którego organizator nałożył obostrzenia co do umiejętności nurkowych uczestników. Druga formą szkolenia są tzw. warsztaty czyli uzgodnione z instruktorem zajęcia z wybranego, dowolnego zakresu materiału jakim jesteś zainteresowany. Ich forma może być dowolna, wszystko zależy od twoich potrzeb i oczekiwań. Ukończenie warsztatów nie kończy się wydaniem certyfikatu, choć nabyta pewność siebie i uścisk ręki zadowolonego instruktora może być więcej wart niż sam certyfikat 😉

 

Certyfikaty nurkowe, które otrzymuje każdy nurek po odbyciu szkolenia

 

Kurs nurkowania oraz programy szkoleniowe

Część z tego, co mamy do zaoferowania znajdziesz w poniższym linku. To czego tam nie ma na pewno da się z nami załatwić. Organizujemy również innego typu wydarzenia obok kursów nurkowania, m.in. podwodne zaręczyny, wieczory kawalerskie, imprezy integracyjne z elementami nurkowania i wiele wiele więcej. Zadzwoń lub napisz! razem zorganizujemy coś nietypowego i unikatowego, możemy śmiało powiedzieć, że ogranicza cię tylko twoja fantazja.

Listę szkoleń nurkowych oraz kursów nurkowania jakie możesz zrealizować z nami znajdziesz pod linkiem Szkolenia i kursy Oczywiście to nie wszystko. Możemy poprowadzić warsztaty z dowolnego wybranego przez ciebie zagadnienia nurkowego.

 

Kurs nurkowania w Szczecinie - zajęcia w wodach otwartych

 

Napisaliśmy tez mały FAQ z najczęściej pojawiającymi się pytaniami

Czy nurkowanie jest bezpieczne?

Zdecydowanie TAK, nurkowanie na poziomie rekreacyjnym jest bezpieczne jeśli tylko za twoje szkolenie będzie odpowiadał wykwalifikowany instruktor z Black Angel Divers. Gwarantuje to nasza rozległa wiedza oraz bogate i wieloletnie doświadczenie jako nurków zarówno rekreacyjnych jak również technicznych (głębokich i jaskiniowych) oraz spełnianie najwyższych standardów szkoleniowych. Nowoczesny i zadbany sprzęt na jakim pracujemy jest równie ważny, i możesz na niego liczyć. Wszystko to gwarantuje nasze Centrum Nurkowe i instruktorzy tu pracujący.

Więcej na nasz temat znajdziesz w zakładce „EKIPA”.

 

Czy nurkowanie to drogi sport?

Zdecydowanie NIE. Nurkowanie na poziomie rekreacyjnym nie jest drogim sportem. Kurs nurkowy nie kosztuje więcej niż dowolne inne szkolenia sportowe, czy to wspinaczkowe, surfingowe, czy żeglarskie. Podobnie jest ze sprzętem, nie musisz od razu kupować wszystkiego łącznie ze świecącymi drogimi komputerami. Na kursie nurkowym zapewnimy ci odpowiedni sprzęt, a później pokierujemy przy ewentualnych zakupach i doradzimy co warto a czego nie warto kupować. Nie chcemy abyś za jakiś czas musiał zmieniać sprzęt czy kupować ponownie te same elementy. Stopniowo z biegiem czasu zgromadzisz swój własny zestaw dopasowany do swoich planów nurkowych i tego w jaki sposób będziesz chciał się realizować w tej pasji. Zawsze jest możliwość wypożyczenia brakujących elementów w naszym Centrum lub dowolnym innym za niewielką opłatą.

Koszt jednego nurkowania nie przekracza kosztu dobrej kawy ze Starbucksa, a nurkowanie trwa zwykle dłużej niż picie latte macchiato i jest dużo bardziej ekscytujące. Przed rozpoczęciem swojego pierwszego kursu nurkowania OWD nie będziesz musiał robić większych zakupów. Większość sprzętu otrzymasz od nas.

 

Kurs nurkowania kamieniołom Piechcin

 

Czy nie jestem za stary lub za młody na rozpoczęcie kursu nurkowania

Minimalny wiek przystąpienie do kursu to 12 lat, maksymalnej granicy wieku nie ma. W końcu masz tyle lat na ile się czujesz 😉 Jeśli jesteś zdrowy i nie ma przeciwwskazań medycznych zapraszamy na rozmowę, postaramy się rozwiać twoje wątpliwości. Zawsze też możesz skorzystać z opcji Intro Nurkowe, na które składa się zapoznanie
z podstawowymi umiejętnościami nurkowymi oraz wykonania jednego nurkowania. Pozwoli ci to zweryfikować swoje możliwości i mamy nadzieję, że upewni w decyzji na temat przystąpienia do właściwego kursu nurkowania OWD. Nieprawdą jest to, że aby nauczyć się nurkować trzeba zacząć w młodym wieku. Każdy wiek jest odpowiedni. Aktualnie najstarszy nurek aktywnie nurkujący ma 94 lata! Tak, nie pomyliłem się, 94 lata!

Jeśli chodzi o najmłodszych kandydatów na nurków to mamy dla nich specjalnie dostosowany program. Jest on wzbogacony o gry i zabawy podwodne, w końcu nurkowanie to też zabawa. Więcej informacji o kursie nurkowania dla najmłodszych znajdziesz w materiałach o Junior OWD (Open Water Diver).

 

Junior Open Water Diver - nurkowanie dla najmłodszych

 

Kto będzie ze mną nurkował po kursie?

O brak partnerów nie musisz się na pewno obawiać. Nurkowanie to popularny sport, a kiedy już dołączysz do naszej społeczności, okaże się, że masz więcej znajomych nurków niż ci się wydawało na początku. Wokół naszego Centrum skupiamy również wiele osób o różnych stopniach nurkowych, zarówno tych podstawowych jak i najbardziej zaawansowanych. Organizujemy liczne wyjazdy w ciekawe miejsca, zarówno w kraju jak i za granicą dopasowane do potrzeb i możliwości grupy wyjazdowej. Staramy się również organizować eventy dla całych rodzin niekoniecznie nurkowe. Pomaga to w integracji i zrozumieniu naszej pasji przez jeszcze nienurkujących członków rodzin.

 

Kurs nurkowania to niezapomniane przeżycie!

 

Czego mogę oczekiwać po nurkowaniu?

Każdy w nurkowaniu szuka czegoś innego. Dla jednych jest to ukojenie po stresującym tygodniu w pracy, możliwość wyciszenia się w środowisku, w którym czas zdaje się płynąć wolniej. Możliwość spotkania się z przyjaciółmi nad wodą, dobrej zabawy w fajnym towarzystwie połączonym wspólną pasją daje niezbędną dawkę energii na kolejny tydzień. Jeśli będziesz szukał emocji i pewnej dawki adrenaliny to też ją znajdziesz. Świat podwodny jest tak bogaty, że jego eksploracja może zająć i całe życie, a dzięki różnorodności nie będziesz się nudził. Możesz oglądać podwodną florę i faunę, czekają na ciebie zatopione wraki okrętów wojennych i samolotów, niemi świadkowie naszej historii. Naturalne groty, caverny i jaskinie to również środowisko w jakim nurkujemy. Otworzy się przed tobą zupełnie nowy świat, którym my jesteśmy niezmiennie zafascynowani od lat.

 

Szkolenia nurkowe

 

Co was wyróżnia? Dlaczego kurs nurkowania z nami

Jesteśmy nurkami z wieloletnim doświadczeniem. Nie staliśmy się instruktorami nurkowania w programie od 0 do bohatera w jeden rok. Swoje umiejętności zdobywaliśmy latami pod okiem najlepszych instruktorów zarówno rekreacyjnych jak i technicznych, z czego jesteśmy bardzo dumni. Tworzymy zgraną ekipę w największym Szczecińskim Centrum Nurkowym, które szkoli na wszystkich poziomach nauczania, łącznie z nadawaniem stopni technicznych! Dzięki temu możesz ukończyć z nami dowolny kurs nurkowania. Możesz więc być pewny o zachowanie najwyższej jakości szkolenia podczas swojego kursu nurkowania. Wiele uwagi poświęcamy samodoskonaleniu członków naszej społeczności po kursach a także tematyce pierwszej pomocy, zarówno tej nurkowej jak i szerzej pojmowanej.

 

Jak zacząć kurs nurkowania?

Wystarczy, że się z nami skontaktujesz, albo zostawisz nam kontakt do siebie. Oddzwonimy, umówimy się na kawę
w naszym Centrum Nurkowym. Razem ustalimy w jaki sposób i kiedy dołączysz do naszej społeczności Black Angel Divers. Zanim rozpoczniesz właściwy kurs nurkowy możesz skorzystać z tzw. Intra Nurkowego – jest to wstępne zapoznanie się z nurkowaniem i tym co spotka cię na właściwym kursie nurkowania. Możesz dopiero po takim dniu podjąć decyzję czy chcesz dalej kontynuować swoją przygodę.

 

 

Nie czekaj dłużej! Rozpocznij największą przygodę w swoim życiu razem z nami, z Black Angel Divers podczas swojego pierwszego kursu nurkowania Open Water Diver

Obok Open Water Diver oferujemy też inne rodzaje szkoleń. Wystarczy kliknąć tutaj pozostałe kursy nurkowania

 

Instruktor podczas kursu nurkowania

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt