Miejsca i bazy nurkowe

Miejsca nurkowe i nurkowiska

Bazy i miejsca nurkowe – nurkowiska

Poniżej zamieszczamy spis miejscówek w jakich mieliśmy okazję nurkować wraz z mapkami dojazdu i przydatnymi informacjami o danym nurkowisku. Zachęcamy właścicieli baz do aktualizacji informacji podanych w opisie oraz was do przesyłania nam zdjęć i szerszych informacji z konkretnych miejsc nurkowych, zarówno w Polsce jak i poza granicami naszego kraju.

 

POLSKA:

Ińsko (jezioro) – baza nurkowa Vip Diver Klub Nurkowy

Czarnogłowy (jezioro / kamieniołom)

Hel (Bałtyk) – baza nurkowa Lena Diving Baltic

Hel (Bałtyk) – MW Bryza K18

NIEMCY:

Großer Stechlinsee (jezioro) – baza nurkowa Stechlin Tauchbasis

Steinbruchsee Wildschütz (kamieniołom) – baza nurkowa

Werbellinsee (jezioro) – wrak barki Dornbuschwrack

Werbellinsee (jezioro) – Puddingberge

WŁOCHY:

Elefante Bianco (jaskinia) – GROTTA dell’ELEFANTE BIANCO

Fontanazzi (jaskinia) – Grotta dei Fontanazzi

FRANCJA:

Marchepied (jaskinia) – L’emergence de Marchepied

 

 

 

Troszkę na temat naszego pomysłu „miejsce nurkowe”

Podwodny świat pozwala się nam odciąć od codziennych problemów, stresów, pośpiechu, od ogromu bodźców i dźwięków. Nurkując mamy możliwość poczuć nieograniczoną wolność i radość z poznawania podwodnego świata. Pozwala nam na pozytywne naładowanie baterii. Dobrze jednak jest wybierać się w miejsca gdzie znajdziemy pod wodą coś ciekawego i aby nie okazało się, że przez całe nurkowanie jest tylko piach, muł lub omułki. Często bywa, że słyszeliście o jakimś fajnym miejscu nurkowym albo super wraku. Ktoś nam wspomniał o super jeziorze albo kamieniołomie. Nabraliśmy chęci i zdecydowaliśmy: JEDZIEMY i tu właśnie natrafiamy na problem. Niby jest adres, niby wszyscy wiedza gdzie jest to miejsce nurkowe ale jednak mamy problem z trafieniem. Nie ma wtedy chyba nic bardziej irytującego.

Z tego powodu powyżej przedstawiamy wam listę miejsc nurkowych, znajdujących się zarówno w Polsce jaki i za granicami naszego kraju, z dokładnymi mapkami dojazdu, informacjami jak trafić na to konkretne nurkowisko, na wrak czy do jaskini. Będziemy również podawać szczegółowe informację dotyczące baz nurkowych, które możemy odwiedzić, godzin pracy, namiarów do właścicieli czy innych ważnych informacji na temat wyposażenia.

Mamy nadzieję, że wszystkie te informację ułatwą wam dojazd i ominą was niepotrzebne nerwy, w sytuacji gdy nie możecie znaleźć danego punktu lub rozczarowanie bo spodziewaliście się czegoś zupełnie innego. Teraz możecie się już tylko zająć planowaniem nurkowań i przyjemnością z tym związaną.

Jeżeli znasz jakieś ciekawe miejsce nurkowe, wiesz jak na nie trafić, masz zdjęcia, mapkę dojazdu i kilka dodatkowych informacji, dodatkowo chciałbyś się tym podzielić, skontaktuj się z nami. Na pewno opublikujemy te informacje na naszym blogu aby kolejni nurkowie mogli się cieszyć z nowo odkrytego miejsca nurkowego.

Chcielibyśmy aby każde nurkowisko było opisane według tego samego schematu, aby każdy nurek wybierając się na to miejsce nurkowe miał cały zestaw najważniejszych informacji i bez problemu mógł na nie trafić.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt