OPEN WATER DIVER – pełny kurs nurkowania

OPEN WATER DIVER – pełny kurs nurkowania

Organizator: Kasia, Tomek, Bartek

 • podstawowy stopień nurkowy
 • uznawany na całym świece certyfikat nurkowy
 • uprawnia do nurkowania do głębokości 18 metrów
 • nowoczesna forma kursu
 • elastyczne terminy zajęć
 • materiały szkoleniowe IANTD/SSI
 • minimalny wiek uczestników 10 lat
 • zdjęcia z kursu oraz filmy na pamiątkę
 • firmowe gadżety
 • solidne szkolenie z odrobiną humoru
 • dobra zabawa

Open Water Diver (OWD)

Open Water Diver to najpopularniejszy kurs nurkowy na świecie. Nic dziwnego skoro każdy nurek swoją największa przygodę zaczyna właśnie od niego. Dzięki szkoleniu na stopień OWD – nurka samodzielnego, będziesz miał okazję poznać sprzęt konieczny do nurkowania, zarówno ten najnowocześniejszy używany obecnie jak i zobaczyć, i posłuchać  o tym jak wyglądał kiedyś. Oczywiście najważniejszą rzeczą jest jednak to, że opanujesz podstawowe umiejętności konieczne do bezpiecznego i swobodnego uprawnia tej dyscypliny sportu. Po zakończeniu kursu będziesz mógł nurkować bez nadzoru instruktora i cieszyć się bogactwem podwodnego świat. Podstawowy kurs nurkowy nauczy cię zasad postępowania przed, w trakcie i po nurkowaniu aby każde spotkanie z woda było przyjemne ale również bezpieczne.

 

Kurs nurkowania Open Water Diver

 

Kurs nurkowania na poziomie rekreacyjnym to zdecydowanie sport dla każdego. Wiedza jaką zdobędziesz podczas kursu nie jest trudna do opanowania. Pozwoli ci ona poznać zarówno to, co dzieje się w twoim ciele pod wodą jak i to, co dzieje się w otaczającym podwodnym świecie wokół ciebie. Nie oczekujemy do ciebie również sprawności triatlonisty. Założeniem jest dostępność nurkowania dla każdego więc wystarczy ogólna sprawność fizyczna i chęć do nauki oraz ćwiczeń pod wodą.

Podstawowy kurs nurkowania to zaledwie pierwszy krok w nowym hobby. Da ci solidne podstawy do samodzielnego zdobywania doświadczenia, pokaże ci świat, jaki do tej pory mogłeś oglądać tylko w telewizji. Ukończenie kursu nurkowego OWD (Open Water Diver) umożliwi ci też przystąpienie w przyszłości do bardziej zaawansowanych szkoleń np. nurkowania wrakowego, głębokiego, nawigacyjnego i wielu innych.

Jak wygląda ten kurs nurkowy Open Water Diver

Zwykle pierwszy podwodny oddech i całe nurkowanie odbywa się w basenie lub wodach zbliżonych do basenu. Pozwoli ci to w znanym środowisku oswoić się z możliwością oddychania pod wodą i przebywania w nim dłużej, niż byłeś do tej pory w stanie wytrzymać nurkując z fajką na wstrzymanym oddechu. Pierwszy kontakt z wodą na kursie nurkowym zostanie poprzedzony odpowiednią dawką zajęć teoretycznych w naszym Centrum. Dzięki temu bez obaw wejdziesz do wody w zestawie nurkowym. Po opanowaniu podstawowych umiejętności przyjdzie czas na wody otwarte. Tutaj będziesz ćwiczył praktyczne wykorzystanie umiejętności jakie zdobyłeś podczas wcześniejszych modułów basenowych i teoretycznych.

 

OWD Szczecin kurs nurkowania Open Water Diver Szczecin

 

Kurs nurkowy jest prowadzony wielowątkowo. Będziemy poruszać na nim wiele tematów, nie tylko tych ściśle technicznych (sprzętowych) czy związanych już bezpośrednio z przebywaniem pod wodą ale choćby takich jak:

–  planowanie swoich nurkowań,

– wybieranie odpowiednich zbiorników,

– dobór partnera nurkowego,

– logistyka i organizacja wyjazdów, aby nurkowanie dawało jak najwięcej frajdy.

 

Miejsce kursu nurkowego

Kurs nurkowania Open Water Diver OWD może być zrealizowany zarówno na miejscu w Szczecinie jak i w dowolnej innej destynacji jaką wybierzesz, również egzotycznej. Na pewno uda nam się wspólnie wybrać miejsce, które najbardziej będzie tobie odpowiadać. Może się odbywać w formie weekendowej, wieczorowej czy kilkudniowego wyjazdu. Sam kurs możesz ukończyć w grupie nurków lub jeśli wolisz możesz zdecydować się na indywidualne lekcje. W takim wypadku instruktor poświęci tobie całą uwagę i będzie pracował tylko z tobą.

 

Kurs nurkowania Open Water Diver

 

To co przeczytałeś do tej pory to zaledwie mała część tego, o czym będziemy rozmawiać na twoim kursie OWD i tego co cię tam spotka. Jeśli jeszcze nie jesteś zdecydowany dołączyć do naszej ekipy Black Angel Divers, rozwijać pasję jaką jest nurkowanie, masz wątpliwości i pytania to śmiało pisz lub dzwoń do nas. Przy dobrej kawie będziesz miał okazje nas poznać osobiście i zadać nurtujące pytania. Postaramy się udzielić wyczerpujących odpowiedzi. Tylko uważaj bo możemy opowiadaniem o nurkowaniu zająć cały wieczór.

 

Kurs nurkowy Open Water Diver w Szczecinie

 

Jak będzie wyglądał nasz podstawowy kurs nurkowania OWD (Open Water Diver)

Kurs składa się z 3 części:

 • I cześć to teoria
 • II część to zajęcia na basenie
 • III część to zajęcia w wodach otwartych np. jeziorze

 

I Teoria

Na zajęciach teoretycznych przekażemy wam wiedzę niezbędną do rozpoczęcia samodzielnego nurkowania, takiego które będzie dla was bezpieczne ale także będzie przyjemnością odkrywania nowego środowiska. Podczas kilku spotkań przedstawimy najważniejsze zagadnienia dotyczące historii nurkowania, sprzętu nurkowego, aspektów fizycznych środowiska i fizjologii człowieka. Twoim zadaniem będzie przeczytanie książki. Nie obawiaj się jeżeli nie będziesz czegoś rozumiał, ponieważ zostanie to omówione na zajęciach i na pewno rozwiejemy twoje wszelkie wątpliwości. Ta cześć zakończy się pisemnym egzaminem testowym, który zbliży cię do ukończenia kursu Open Water Diver.

 

Kursanci podczas szkolenia teoretycznego Open Water Diver

 

II Zajęcia na basenie

Zajęcia basenowe rozpoczną się od sprawdzenia twoich podstawowych umiejętności pływackich. Zweryfikujemy, czy przepłyniesz pewien określony dystans, czy będziesz potrafił utrzymać się w określonym czasie na powierzchni wody. Sprawdzimy także jak radzisz sobie ze sprzętem ABC czyli: maska, fajka i płetwy. Jest to kilka fajnych ćwiczeń, które będziesz musiał wykonać. Następnym etapem będzie założenie sprzętu i w końcu będziesz mógł wziąć swój pierwszy oddech pod wodą. Na pozostałych zajęciach będziemy uczyć się korzystać ze sprzętu nurkowego pod wodą i wykonywać różne ćwiczenia. Możemy do nich zaliczyć np. zalanie i oczyszczenie maski, kontrola pływalności, dzielenie się gazem, strzelanie bojki itp.

 

open water diver

 

III Nurkowania w wodach otwartych – kurs Open Water Diver

Po opanowaniu podstawowych umiejętności nurkowych będziemy mogli wykonać twoje pierwsze nurkowanie w wodach otwartych. Pierwsze nurkowanie będzie wycieczką podwodną abyś mógł zapoznać się i oswoić z nowym środowiskiem. Natomiast kolejne nurkowania będą miały na celu przetrenowanie nabytych wcześniej umiejętności i utrwalenie ich. Większe głębokości, zimniejsza woda w naszych jeziorach oraz widoczność, która dość często jest ograniczona na pewno podnosi poziom trudności. Ale dzięki takim treningom nabierzesz wprawy i będziesz mógł bezpiecznie, i pewnie oddawać się swojej nowej pasji. Nurkowanie w wodach otwartych wykonywane są na większe głębokości niż dotychczas byłeś. Podczas wszystkich nurkowań kładziemy duży nacisk na partnerstwo. Współpraca zaczyna się już na powierzchni i trwa przez całe nurkowanie aż do jego zakończenia, i wyjścia z wody. Po każdym nurkowaniu instruktor omówi je, podpowie nad czym powinieneś popracować i skupić swoją uwagę.

 

Nurkowanie w morzu, kurs nurkowy

 

Po zaliczeniu zajęć w wodach otwartych staniesz się samodzielnym nurkiem z uprawnieniami/licencją OWD (Open Water Diver).

Przekonasz się, że nurkowania są wspaniałym pomysłem na spędzanie wolnego czasu i zawieranie nowych znajomości. Po ukończeniu szkolenia pozostanie ci już tylko cieszyć się nurkowaniem w każdym, nawet najbardziej egzotycznym rejonie świata

Pod tym linkiem możesz poczytać więcej o nas:

NASZA EKIPA

 

Szkolenie podstawowe z kursu nurkowania

 

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt