Doskonała pływalność – PERFECT BUOYANCY

Doskonała pływalność kurs

Doskonała pływalność – PERFECT BUOYANCY

Organizator: Kasia, Tomek, Bartek

  • odpowiednie wyważenie
  • trym aktywny i pasywny
  • kontrola pływalności
  • zawiśnięcie w toni
  • zanurzenia i wynurzenia w poziomej pozycji

Doskonała pływalność – specjalizacja nurkowa

Specjalizacja doskonała pływalność to jedno z najważniejszych szkoleń nurkowych w karierze każdej osoby. Umiejętność utrzymywania się w odpowiedniej pozycji na zadanej głębokości jest niezwykle ważna dla bezpieczeństwa, zarówno twojego jak i twoich partnerów nurkowych. Równie istotna jest dla ochrony otaczającego nas podwodnego świata. Możliwość poruszania się tuż nad rafą czy wrakiem bez jego dotykania, to ważny element naszej świadomości nurkowej w ochronie środowiska naturalnego.

Jest to również jeden z najważniejszych elementów tzw. check-dive (nurkowania sprawdzającego), które ma zwykle miejsce przez rozpoczęciem nurkowań w nowym, nieznanym miejscu. Jest się wtedy ocenianym przez divemastera lub instruktora pod kątem możliwości wykonywania dalszych nurkowań. Nie jest to oczywiście żaden egzamin a jedynie próba dostosowania kolejnych nurkowań do twoich możliwości.

 

 

Umiejętność zachowania neutralnej pływalności oraz odpowiedniego wyważania się, w zależności od sprzętu w jakim nurkujemy, jest również podstawą do kolejnych bardziej zaawansowanych szkoleń i specjalizacji nurkowych. Stąd przez cała swoją karierę nurkową będziesz miał styczność z tym zagadnieniem. A zdobyte podstawy podczas tego szkolenia zbudują mocny fundament pod twoje dalsze nurkowania.

 

Prawidłowy trym podczas nurkowania

 

Początki pod wodą

Na początku swojej drogi nurkowej wielu nurków ma trudności z zachowaniem odpowiedniej pływalności. Często zdarza się, że opadamy na dno co powoduje zmącenie wody i pogorszenie widoczności. Może to być również niebezpieczne! Ryzykujesz zaplątaniem się w linki leżące na wraku lub zranienie się o rafę czy wrak. Machamy sporo rękoma w celu złapania równowagi, co wiąże się z przyspieszonym oddechem. Jeżeli chcesz podnieść swoje bezpieczeństwo ćwicząc nowe umiejętności i uniknąć stresowych sytuacji ten kurs jest właśnie dla ciebie.

 

Trym czyli odpowiednia pozycja pod wodą w trakcie wynurzenia

 

Zakres kursu dokonała pływalność

Kurs doskonałej pływalności pozwoli Ci poczuć się w pełni swobodnie pod wodą. Sprawi, że zdobędziesz podstawy aby zawisnąć w toni bez poruszana się. Ułatwi to wykonywanie różnych czynność pod wodą, takich jak filmowanie, fotografowanie czy w końcu spokojnego przystanku bezpieczeństwa. Nabyta wiedza i umiejętności pozwoli zmniejszyć twoje zużycie gazów, ograniczając ilość niepotrzebnych ruchów i stres. Co na pewno odczujesz wydłużając swoje nurkowania.

Na kursie doskonałej pływalności nauczymy cię jak się prawidłowo się wyważyć i umieścić balast w twojej konfiguracji. Jak dobrać go do panujących warunków oraz sprzętu jaki na danym nurkowaniu używasz. Pokażemy zalety najbardziej opływowej poziomej pozycji pod wodą, wraz ze sposobami wynurzania i zanurzania się z jej wykorzystaniem.

Dzięki tym umiejętnością nurkowanie stanie się jeszcze przyjemniejsze i da ci to solidne podstawy pod kolejne bardziej zaawansowane kursy nurkowe.

 

Odpowiedni trym pod wodą, utrzymywanie neutralnej pływalności

 

Przebieg kursu doskonała pływalność

Szkolenie nurkowe obejmuje zajęcia teoretyczne oraz dwa nurkowania w wodach otwartych lub basenowych. Podczas zajęć poznasz aspekty odpowiednich technik wyważania oraz podstawowe zagadnienia dotyczące trymu pasywnego i aktywnego. Pokażemy również ćwiczenia jakie będą miały wpływ na twoją pozycję pod wodą. Podczas nurkowań szkoleniowych zajmiemy się w pierwszej kolejności twoim odpowiednim wyważeniem i trymem oraz skupimy się na odpowiedniej pozycji pod wodą.

Wszystkie zajęcia będą nagrywane w celu wspólnej analizy ewentualnych błędów i ich poprawy na kolejnych nurkowaniach. Pozwoli ci to zobaczyć na własne oczy postępy jakie będziesz robił między nurkowaniami.

Po zakończeniu szkolenia ze specjalizacji doskonała pływalność otrzymasz certyfikat nurkowy, potwierdzający zdobyte umiejętności. Szkolenie możesz połączyć z inną specjalnością, np. nurkowaniem nocnym / w ograniczonej widoczności.

Nie zwlekaj, zapisz się już dziś i uzyskaj certyfikat doskonałej pływalności.

 

SSI Perfect Buoyancy

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt