junior Open Water Diver – kurs nurkowania dla najmłodszych

Kurs nurkowania dla dzieci

junior Open Water Diver – kurs nurkowania dla najmłodszych

Organizator: Kasia, Tomek

  • podstawowy stopień nurkowy dla młodzieży
  • uznawany na całym świece certyfikat
  • uprawnia do nurkowania do głębokości 12/18m
  • nowoczesna forma kursu
  • multimedialne materiały
  • elastyczne terminy zajęć
  • minimalny wiek uczestników 10 lat
  • zdjęcia z kursu oraz filmy na pamiątkę
  • dobra zabawa

Junior Open Water Diver

Jest to pełny program nauki nurkowania przeznaczony dla najmłodszych w wieku od 10 do 15 lat. Kurs Junior Open Water Diver obejmuje wszystkie elementy jakie zawiera kurs prowadzony dla osób dorosłych – Open Water Diver. Sposób przekazywania wiedzy jest jednak dostosowany do możliwości najmłodszych adeptów nurkowania.

Szkolenie Junior Open Water Diver (jOWD) kończy się wydaniem rozpoznawalnego na całym świecie certyfikatu, który umożliwia nurkowanie do głębokości 12 lub 18m (w zależności od wieku) pod nadzorem osoby dorosłej. Osoba nadzorująca powinna być samodzielnym nurkiem i posiadać certyfikat przynajmniej poziomu OWD.

 

Junior Open Water Diver szkolenie w wodach otwartych

 

Czy moje dziecko się nadaje na kurs?

Przed rozpoczęciem kursu junior Open Water Diver zachęcamy do wykupienia pierwszego nurkowania w ramach programu Try Scuba (Intro nurkowe). Pozwoli to instruktorom ocenić poziom rozwoju psycho-motorycznego dziecka i dobrać najbardziej optymalny program dla niego. Dzięki zajęciom ze sprzętem nurkowym w basenie młody kandydat na nurka będzie mógł również samemu ocenić, czy tego typu zajęcia mieszczą się w jego zainteresowaniach i oczekiwaniach.

W przypadku młodszych dzieci możemy również zaoferować naukę przez zabawę w programie Scuba Ranger. W takim wypadku wszystkie zajęcia odbywają się tylko na basenie.

 

Junior Open Water Diver zajęcia basenowe

 

Kadra instruktorska

Bezpieczeństwo podczas zajęć z najmłodszymi sprawuje doświadczona kadra instruktorska. Instruktorzy są przeszkolonymi w szerokim zakresie ratownikami. Posiadają wszystkie bieżące uprawnienia ratownicze. Dysponują również odpowiednim wyposażeniem, takim jak np. zestawy tlenowe. Wszystkie nurkowania są wcześniej zgłaszane w federacji certyfikującej oraz objęte ochroną ubezpieczeniową.

Jak widzisz sprawy związane z bezpiecznym nurkowaniem to dla nas priorytet.

 

Szczegóły szkolenia Junior Open Water Diver

W związku z tym, że program szkolenie obejmuje te same element jak w przypadku kursu dla dorosłych, zachęcamy do przeczytania informacji zawartych w opisie szkolenia Open Water Diver pod linkiem: kurs Open Water Diver.

 

Kontrola pływalności podczas kursu JOWD

Junior Open Water Diver - szkolenie nurkowe dla dzieci

Sprzęt podczas szkolenia nurkowego

Sprzęt dopasowujemy do najmłodszych nurków. Posiadamy na wyposażeniu pianki, jackety jak i butle nurkowe w odpowiednim rozmiarze. Gwarantuje to odpowiedni komfort i dopasowanie do wzrostu i wagi.

 

Wymagania przed rozpoczęciem szkolenia junior Open Water Diver

Umiejętność pływania jest konieczna podczas uprawiania sportu jakim jest nurkowanie. Dziecko powinno również prezentować normalny poziom sprawności fizycznej dla swojego wieku.

 

Dalsze szkolenie

Nawet dla najmłodszych nurków przygotowano bardziej zaawansowane programy szkoleniowe. Nie ma problemu więc z dalszym rozwojem w tej dziedzinie aktywności. Jednak do czasu osiągnięcia 15 roku życia maksymalne głębokości nurkowania są mocno limitowane.

 

Zajęcia basenowe podczas kursu junior Open Water Diver

 

Certyfikat nurkowy junior Open Water Diver

Po pozytywnym zakończeniu szkolenia nurek otrzymuje międzynarodowy certyfikat junior Open Water Diver. Dzięki niemu może wykonywać nurkowania pod opieką osoby dorosłej w dowolnym miejscu na świecie. Po osiągnięciu 15 roku życia certyfikat „junior” może zostać uaktualniony (upgrade) do certyfikatu OWD, takiego samego jaki posiadają osoby dorosłe. Nie wymaga to żadnych dodatkowych testów czy egzaminów.

 

Zaproszenie na szkolenie

Serdecznie zapraszamy na szkolenie całe rodziny. Nurkowanie jest sportem rodzinnym więc cała nurkująca rodzina może czerpać przyjemność z przebywania pod wodą. Do tego rodzice mogą mieć oko na swoje pociechy przez cały czas.

Skontaktuj się z nami już dziś i spróbuj pierwszego oddechu pod wodą na nurkowym intro!

 

Kurs nurkowania dla dzieci - Junior Open Water Diver

 

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt