Divemaster (DM) – przewodnik nurkowy

Divemaster DM

Divemaster (DM) – przewodnik nurkowy

Organizator: Tomek

  • pierwszy stopień zawodowy
  • prowadzenie podwodnych wycieczek
  • organizacja nurkowań w grupach
  • pomoc instruktora
  • organizacja życia centrum nurkowego

Divemaster (DM)- przewodnik nurkowy

Divemaster to stopień nurkowy, który jest pierwszym w twojej zawodowej karierze. Jeśli chcesz w przyszłości zostać instruktorem nurkowania to właśnie jako Divemaster zdobędziesz odpowiednie doświadczenie w pracy z grupą nurków. 

„Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu”

Konfucjusz

Do kogo skierowane jest szkolenie

Kurs jest skierowany do osób, które chcą być liderami w swojej grupie nurkowej. Jako Divemaster uzyskasz niezbędną i kompleksową wiedzę z zakresu planowania oraz organizacji wyjazdów nurkowych. Będziesz również odpowiedzialny za nadzór nad grupą pod wodą.

Jednocześnie jest to konieczny krok, jeśli chcesz związać swoją zawodową przyszłość z nurkowaniem i podjąć pracę w centrum nurkowym czy bazie nurkowej. Ukończenie kursu jest więc idealnym wstępem do połączenia pracy i pasji.

To kurs dla osób, które traktują nurkowanie bardzo poważnie. W czasie nurkowania myślą nie tylko o sobie, ale potrafią także zadbać o komfort i bezpieczeństwo innych uczestników.

 

Divemaster Diveguide - przewodnik nurkowy

 

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu na stopień Divemastera

Szkolenie na poziom Divemaster jest jednym z najbardziej prestiżowych szkoleń jakie ukończysz będąc nurkiem rekreacyjnym. Jest to niewątpliwie duże wyróżnienie. Tylko najbardziej doświadczone osoby, prezentujące nienaganną technikę i szeroki wachlarz umiejętności mogą otrzymać stopień nurkowy Divemastera. 

Aby podjąć współpracę z centrum nurkowym musisz być certyfikowanym profesjonalistą nurkowym. Możliwość prowadzenia wycieczek czy organizacji pracy bazy nurkowej wymaga od ciebie posiadania odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w tym zakresie. Ukoronowaniem tego jest właśnie ukończenie kursu Divemastera. Po uzyskaniu tego stopnia możesz rozpocząć pracę w dowolnym miejscu na świecie.

Podczas tego szkolenia twoje umiejętności zostaną dopracowane do poziomu demonstracyjnego. Twoja wiedza zostanie ugruntowana i poszerzona o zagadnienia teoretyczne. Dzięki temu zyskasz świetną bazę do ukończenia kursu instruktorskiego. Zrealizujesz zajęcia praktyczne i nabierzesz doświadczenia w pracy z innymi nurkami w trakcie prowadzonych szkoleń i wycieczek podwodnych. Staniesz się osoba kompetentną, potrafiącą efektywnie zarządzać zespołem, jak również profesjonalnie wspierać instruktorów podczas kursów i codziennej pracy centrum nurkowego.

Wymagania wstępne

Możliwość rozpoczęcia udziału w szkoleniu wiąże się ze spełnieniem wysokich wymagań dotyczących twoich umiejętności nurkowych. Mam tu ma myśli choćby idealną pływalność, w każdych warunkach, umiejętność poruszania się różnymi technikami pływania czy własne, duże doświadczenie nurkowe. Szeroka wiedza dotycząca zagadnień sprzętowych czy fizyki i medycyny związanej z nurkowaniem jest dodatkowym atutem.

Obok tego musisz spełnić szereg wymagań formalnych związanych z posiadanymi stopniami nurkowymi. Jako certyfikowany przewodnik nurkowy powinieneś mieć doświadczenie i obycie z zakresu nurkowań, potwierdzone stosownym certyfikatem:

Jednym z elementów kwalifikujących na szkolenie Divemaster jest pozytywne zaliczenie testu pływackiego.

Jeśli jeszcze nie spełniasz wymagań koniecznych do przystąpienia do tego szkolenia to zapraszamy do kontaktu. Wspólnie zaplanujemy odpowiednią drogę do realizacji twoich celów. 

 

Diveguide - przewodnik grup nurkowych

 

Poziomy certyfikacji: Dive Guide i Divemaster

Pierwszym stopniem jaki uzyskasz po zakończeniu kursu i spełnieniu wszystkich wymagań jest stopień Diveguide czyli przewodnik nurkowy. W tym momencie może rozpocząć się twoja przygoda jako profesjonalisty nurkowego i otwierają się praktycznie nieograniczone możliwości. 

Jako Dive Guide, czyli przewodnik nurkowy, możesz posiadać status:

  • aktywny/profesjonalny,
  • nieaktywny (nie opłacający składek).

Ukończenie dodatkowego szkolenia Science of Diving z wiedzy o nurkowaniu, fizyce, medycynie i wielu innych złożonych zagadnieniach pozwoli ci podnieść swoje uprawnienia do poziomu Divemaster. Zmiana stopnia odbywa się w takim wypadku automatycznie (pod warunkiem posiadania statusu profesjonalnego Dive Guide). Divemaster jest stopniem uznaniowym nadawanym po spełnieniu wymagań w/w wymagań.

Gratulacje właśnie osiągnąłeś najbardziej pożądany stopień nurkowy 🙂

 

Diveguide - praca w bazie nurkowej

 

Praca w zawodzie oraz dodatkowe opłaty i wymagania

Jeśli twoim celem było zdobycie prestiżu jakim jest stopień Diveguide, ale na tą chwilę nie planujesz rozpoczęcia faktycznej pracy związanej z nurkowaniem , to jedynym dodatkowym kosztem są materiały do szkolenia.

W przypadku gdy masz zamiar wykonywać aktywną pracę konieczne jest wniesienie dodatkowo rocznych składek, opłaty za wpis do rejestru profesjonalistów SSI (jednorazowy) oraz zakup pakietu kart niezbędnych do prowadzenia zajęć i grup. Tylko profesjonalny Diveguide lub Divemaster, czyli ten który opłacił składki może aktywnie wykonywać pracę. Jeśli tego nie zrobiłeś możesz w każdej chwili zmienić ten stan rzeczy. Nie musisz więc od razu decydować.

Co na kursie Divemaster

Program kursu Dive Guide / Divemaster skupia się na praktycznych umiejętności prowadzenia grup nurkowych, asystowania instruktorowi podczas szkoleń na poziomach rekreacyjnych. Poznasz również możliwości organizowania programów prowadzonych przez Dive Guide / Divemaster. Kurs obejmuje serię wykładów obejmujących teorię nurkowania, planowanie i organizowanie nurkowań oraz asystowanie przy kursach. Masz więc do czynienia z szerokim spektrum wiedzy teoretycznej, która przygotowuje cię do rozpoczęcia pracy.

Drugą częścią szkolenia są umiejętności praktyczne. Będziesz aktywnie brał udział w szkoleniach nurkowych, wyjazdach i szlifował swoje własne umiejętności. Ważną częścią szkolenia praktycznego jest również powtórka umiejętności ratowniczych zarówno nad jak i pod wodą. 

Program szkolenia jest długofalowy i wiąże się z aktywnym uczestnictwem w życiu centrum nurkowego.

 

Kurs Divemaster'a

 

Zaproszenie na szkolenie Divemaster i do współpracy

Ukończenie szkolenia na poziomach profesjonalnych wymaga rozpoczęcia współpracy z naszym centrum nurkowym. Dzięki temu zdobędziesz przede wszystkim praktyczną wiedzę o prowadzeniu i zarządzaniu własnym biznesem w przyszłości. Będziesz uczestniczył w wydarzeniach, wyjazdach i szkoleniach organizowanych przez nasze centrum nurkowe i zdobywał odpowiednie umiejętności lidera swojego środowiska nurkowego. 

Serdecznie zapraszamy!

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt