DAN AED – Kurs Zautomatyzowana Defibrylacja Zewnętrzna

Szkolenie DAN AED

DAN AED – Kurs Zautomatyzowana Defibrylacja Zewnętrzna

Organizator: Kasia, Tomek

  • rozpoznanie objawów nagłego zatrzymania krążenia
  • podstawowe zabiegi ratujące życie
  • wykorzystanie zautomatyzowanego defibrylatora AED
  • ćwiczenia na profesjonalnych trenażerach
  • symulacja realnych zdarzeń

DAN AED – Kurs Zautomatyzowana Defibrylacja Zewnętrzna

Kurs obsługi i użycia zautomatyzowanego defibrylatora zewnętrznego – DAN Automated External Defibrillation (DAN AED) jest szkoleniem, na którym zdobędziesz wiedzę i lepsze umiejętności rozpoznawania objawów i symptomów występujących przed nagłym zatrzymanie krążenia. W celu zwiększenia szans poszkodowanego na przeżycie, nawet o 70%, podczas prowadzenia podstawowych zabiegów resuscytacyjnych wykorzystasz automatyczny defibrylator AED. Program szkolenia została zaaprobowany przez producentów sprzętu typu AED

Do kogo skierowane jest szkolenie AED

Szkolenie jest skierowane do wszystkich osób, zarówno tych nurkujących jak i nie mających z nurkowaniem nic wspólnego. Sytuacja nagłego zatrzymania krążenia może wydarzyć się w dowolnym miejscu i czasie. Wiedza jak użyć zautomatyzowanego defibrylatora w połączeniu z podstawowymi zabiegami resuscytacyjnymi CPR stanowi kompletny system ratowania życia i zdrowia osób z nagłym zatrzymaniem krążenia.

 

Resuscytacja z użyciem AED podczas szkolenia DAN

 

Dlaczego warto być ratownikiem DAN AED

AED jest dostępne w coraz większej liczbie miejsc w każdym dużym mieście. Większość urzędów państwowych wyposażyło swoje gmachy w zautomatyzowany defibrylator. Wiedza jak go użyć może być kluczowa w sytuacji poszkodowanego z nagłym zatrzymaniem krążenia. Warto abyś posiadał wiedze jak maksymalnie i skutecznie wykorzystać cały dostępny sprzęt służący do ratowania życia w ramach podstawowych zabiegów resuscytacyjnych (BLS)

Wymagania wstępne szkolenia Zautomatyzowana Defibrylacja Zewnętrzna – DAN AED

Kurs jest rozwinięciem wiedzy z zakresu podstawowych zabiegów resuscytacyjnych (CPR/ RKO) więc może być samodzielnym szkoleniem tylko jeśli posiadasz już aktualny certyfikat uznanej organizacji szkoleniowej z tego zakresu. Przykładem takiego szkolenia jest np. DAN Basic Life Support (BLS) lub Emergency First Response (EFR). Szkolenie AED może być też zrealizowane jako dodatkowy moduł podczas szkolenia Basic Life Support, Oxygen First Aid lub Advanced Oxygen First Aid.

Materiały do kursu podstawowych zabiegów resuscytacyjnych

Podstawą szkolenia Automated External Defibrillation (DAN AED) jest podręcznik w formie elektronicznej, który jest częścią pakietu kursanta. W jego skład wchodzą również gadżety DAN oraz broszury informacyjne. Dzięki podręcznikowi możesz znacznie poszerzyć zdobytą podczas szkolenia wiedzę.
Na szkoleniu wykorzystasz profesjonalne fantomy do prowadzenia CPR/RKO oraz zaawansowany trenażer AED.

 

Trenażer, manekin wraz ze zautomatyzowanym defibrylatorem zewnętrznym

 

Co na kursie DAN AED

Szkolenie Zautomatyzowane Defibrylacja Zewnętrzna DAN AED jest prowadzone w formie warsztatów z naciskiem na ćwiczenia praktyczne. Jako kandydat na ratownika będziesz wykonywał po kolei wszystkie zaplanowane scenariusze. Umiejętności jakie zdobędziesz na kursie dają realną szansę przywrócenia pracy serca i krążenia osoby z nagłym zatrzymaniem krążenia. Do tej pory wykorzystując swoją wiedzę z zakresu CPR/RKO mogłeś jedynie podtrzymywać za pomocą ucisków klatki piersiowej krążenie u osoby poszkodowanej, w oczekiwaniu na przybycie profesjonalnych służb medycznych. Zastosowanie zdobytej na kursie wiedzy i użycie zautomatyzowanego zewnętrznego defibrylatora daje ci możliwość przywrócenia prawidłowej pracy serca w wielu przypadkach. Będziesz potrafił poradzić sobie z obsługą, konserwacją i możliwymi awariami defibrylatora. Podczas szkolenia będziesz doskonalił również swoje umiejętności prowadzenia akcji ratowniczej obejmujące wszystkie jej elementy poznane na wcześniejszych kursach.

Ratownik DAN AED

Szkolenie zakończone jest egzaminem, na który składa się część teoretyczna w formie testu wyboru oraz ocena prawidłowego wykonanie wszystkich ćwiczeń podczas sesji praktycznych. Dzięki pozytywnej ocenie instruktora otrzymasz certyfikat i uprawnienia ratownika DAN AED lub połączonego kursu ratownictwa Basic Life Support + AED (BLS-D). Oczywiście nie może się obyć bez wręczenia dyplomu, na który zasłużyłeś ciężką pracą podczas tego kursu. Dodatkowym potwierdzeniem zdobytych umiejętności będzie plastikowy certyfikat, który w ciągu kilku tygodni otrzymasz z siedziby DAN.

 

Użycie AED podczas kursu DAN AED

 

Zaproszenie na kurs DAN AED

Zachęcam do udziału w tym szkoleniu, zarówno jako niezależnych zajęciach rozwijających dotychczas zdobytą wiedzę, jak również jako kurs połączony np. Basic Life Support (BLS). Świadomość różnicy jaką wnoszą nabyte umiejętności dla ratowania życia i zdrowia osoby poszkodowanej jest świetną motywacją do wzięcia udziału w tym szkoleniu.

Dołącz do zaawansowanych ratowników DAN! Skontaktuj się z nami i dołącz do szkolenia!

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Bądź na bieżąco z ciekawymi artykułami, planami wyjazdów i promocjami na sprzęt